Akú hrúbku obvodového múru?

Dobrý večer, dakujem za príspevky, rada by som vam odpídala, ale admin mi zamkol diskusiu hoci nechápem prečo. JA SOM RIESILA HRUBKU OBVOOV0HO MURIVA A NIE ZATEPLENIE. Takže milý amin kým niečo riešis prečitaj si príspevok, kludne možem svoj problém riešit na inom iskusnom fore, s pozravom čitatelka...
Odpovedať
Profilova fotka
@hazanka a čo potrebuješ riešiť pri obvodovom múre?
Odpovedať
@poliacik321 mala tuto temu http://www.modrastrecha.sk/forum/tema...
Odpovedať
neviem sa rozhonut či dat 300 alebo 375, už mam hlavu v smutku
Odpovedať
ak ti to pomoze my sme dali 300 a bude zateplenie asi 15cm
Odpovedať
Profilova fotka
no ja by som urcite volil 300 pokial to statika umozni
Odpovedať
Profilova fotka
ja by som z Itongu nestaval ale je to len môj názor
Odpovedať
@hazanka Čo najtenší - tak, aby ste vyhoveli statike. Takisto, ak bývate niekde pri ceste, radšej nechoďte pod 30 cm, pretože ytong aj EPS slabo zvukovo izolujú. Na tzb-info jeden pán staval bungalov ytong 25 + EPS 25 cm a hovoril, že zvuková izolácia je menšia, ale že nevadí, pretože nie je v hlučnej zóne. Proste si to len všimol, keď porovnal s tehlovým domom. Ešte k príspevku od @ferka511 z odkazovanej zamknutej diskusie, kde dostal môj príspevok titul "blbosť" : Nikde som nenapísala, že "čím tenšie murivo tým tenšia izolácia". Ono to PARADOXNE platí, ale človek pri voľbe skladby steny nenaháňa rosný bod. Naháňa prijateľnú cenu a maximálny tepelný odpor. A popri tom dbá o polohu rosného bodu. A ak sa niekto rozhodne pre ytong 375 a chce ho potom ešte zatepliť EPS, pri použití EPS 5 cm je rosný bod v murive, čím sa znižuje jeho izolačná schopnosť v danom mieste. Ono sa to behom roka zase odparí a ďalšiu zimu sa zopakuje to isté. Ak by sme pri takto hrubom ytongu chceli mať rosný bod mimo murivo, museli by sme použiť EPS tipujem hr. 17 cm (nechce sa mi to teraz nahadzovať do programu). Toto som mala na mysli, keď som napísala v tej diskusii "Čím hrubší ytong použijete, tým hrubší EPS kvôli rosnému bodu musíte použiť. " Nechcela som nikoho naviesť k použitiu tenkého muriva a tenkého izolantu, hoci tenký by z hľadiska rosného bodu vyhovel. Takáto skladba by však nemusela vyhovieť z hľadiska tepelnoizolačného. Takisto z hľadiska ceny by to bol nezmysel - ledva dosiahnuť na R=3 zatepľovaním... keď to môžeme dosiahnuť pri jednej robote jednovrstvým murivom. Jeden diel tepelného odporu by zrejme vyšiel dosť draho. S pozdravom!!!
Odpovedať
Profilova fotka
@blacksr takže akú izoláciu by som musel použiť pri tehle porotherm 44? aby som sa vyhol rosnému bodu. Podotýkam, že zvažujem fasádu urobiť zo zrubového obkladu cca 5cm
Odpovedať
@poliacik321 Hrubú... tiež aspoň 15 cm (ak uvažujeme EPS), ak chcete, môžem to nahodiť do programu pre zaujímavosť. Ale dnes už nie. Písnite mi do ip. Vy ste však od začiatku chceli bez zateplenia, takže myslím, že je zbytočné nad tým teraz filozofovať. Preto ste si vybrali z ponuky tehál jednu z najlepšie izolujúcich výrobkov. Predpokladám, že ste si uhlídali tepelné mosty a dom je izolačne "jednoliaty". Pod zrubový obklad by sa teoreticky mohla pripevniť vrstva min./sklenej vlny. Nemusí byť fasádna, stačí ju pripevniť medzi rošt, na ktorom bude zrubový profil (to sa mi neskutočne páči, ste môj človek). Vlna stačí tá najlacnejšia, oproti EPS stojí polovicu. Ak by bol rošt, je škoda nevyužiť priestor pod obkladom. Dala by som však aj paropriepustnú fóliu proti vetru, aby sa neznižoval účinok vlny. Alebo bude upevnenie obkladu celoplošné, bez roštu?
Odpovedať
Dakujem všetkým, už sme sa rozholi dávame ytong 375.
Odpovedať
@hazanka a co vas nalakalo na tuto hrubku? podla coho ste zvazili ze to bude ok? len pre zaujimavost :-)
Odpovedať
uplne prozaicky, peniažky.... ak nebue na zateplenie hned tak chvílku pobývame aj v nezateplenom alebo budeme zateplovat stenu po stene a uviíme čím , teda na čo bude Manžel chcel 300 a zateplit ale potom uznal, že ak by nám na zeteplenie hned nevyšlo tak bude lepšie podla mna 375 ako 3OO, teraz sa tie dve tisícky stratia ked sa bude kupovat materiál a možno daju stavebniny rovnaku cenu. ale potom ked sa budeme už chciet nastahovat tak na zateplenie nemusi byt. lebo buu iné veci prednejšie. ani sme sa nerozholi či postavime z obyčajnej 375 alebo z tej lamby, teraz nam ie iba o projekt aky sa to mohlo kreslit, uvidíme ake budú na jar ceny. A čo ty vieš čo bude o dva tri roky z čím prídu stavbári na trh. čo si zas vymyslia aby z nás vyžmýkali :-) ;-) ]-(
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
Ja idem na jar stavat z Lamdy 375. nakolko dobre izoluje.rychla montaz a dobra cena ,ked sa berie vsetko aj preklady. Okna riesim s izolacnym trojsklom, hoci su drahsie, vrati sa to na uspore nenergie.Najlepsie na tom je , ze zateplovat budem az uplne nakonec. dolezite je cim skorej ist byvat. V interiery to budem riesit pomocou sietky a sadrovej omietky. Stropy budu zavesene sadrokartonove v dvojitom rastri s tepelnou izolaciou a parpzabranou. na tom sa da dost usetrit. Vyvoj ide dopredu,hoci v poslednom case sa predavaju stavebne materialy, ktore nemaju az take parametre ako su uvedene v reklame.
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@michalkokosko Izoluje to nafigu a preto to ani nesplna aktualnu normu.
Odpovedať
@matorado ty by si dal 25ku na to 30cm zateplenie a na to by si dal ten dreveny obklad, vsak? ;)
Odpovedať
@michalkokosko ta lambda vobec dobre neizoluje a drevo uz vobec nie.
Odpovedať
@peterko7777 napodobne,375+15 zateplenie.
Odpovedať
@lubeno977 375 múr a 15 cm eps má aký význam? Že zaplatíš za kváder ťažké prachy a toho, čo je lacnejšie /eps/ dáš 15cm? Počítal si, kde bude rosný bod? Tepelný odpor takejto skladby steny?
Odpovedať
Profilova fotka
@michalkokosko @matorado @ivantausk @gashtaan @lubeno977 @megdesign Téma je 7 rokov stará :-D :-D :-D :-S
Odpovedať
@filipmaria a? To uz akoze sa do nej nesmie prispievat, ci co? Ked niekto hlada info, tak hlada aj v 7 rocnych diskusiach a ked tam najde info, ktore potrebuje a bolo pridane hoc i vcera, tak to pomoze.
Odpovedať
@filipmaria Táto téma je večná :-o
Odpovedať
@filipmaria ja som reagoval komentar zo vcera... ked to sem patri, naco robit duplicitnu temu s novsim datumom vytvorenia? Ale aj tak nerozumiem o co ti ide. Mozno nase vnucata uz budu stavat domy z cojaviem nejakeho superdifuzneho skla s nekonecnym tepelnym odporom, no dnes, aj po siedmym rokoch od zalozenia temy pojem "hrubka obvodoveho muru" stale existuje.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 4 rokoch
Profilova fotka
material hrúbku zateplenie polystiren
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?