Ako zateplit prvy rad VPS tehal pri dome v tvare U

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
zdravim Vas. po prestudovani xy prispevkov a vypocuti rad od vas sa snazim pre nase byvanie vybrat najlepsiu variantu a pozdavaju sa mi vps tvarnice. cital som aj o penovom skle kde by nenastala moja otazka ako odizolovat tehly kedze je cely dom odizolovany ale chceme stavat v tvare U. teda jedna cast bude garaz a dom bude v tvare L ale bude to spojene takze penove sklo by som riesit nechcel kedze to nebude jeden celok. prispevky co su o vps doskach su starsie preto sa chcem opytat ako by ste to riesili. isiel by som do 24 asi neviem ako s tou 17 kou ,plochou strechov a podobne ale dam si poradit. projekt este nemam chcem ist uz so svojou predstavou k projektantovi. vdaka
Odpovedať
1
2
Profilova fotka
@dusan72 vždy sú dve možnosti....buď sa človek dozvie niečo nové alebo uverí výplodu fantázie, ktorí sa nedá doložiť číslami ani meraniami 🙂....v tomto prípade je "komínový efekt" určite to druhé
Odpovedať
@eagleowl Co už sa ma vtom chudák clovek ako vyznat?
Odpovedať
Profilova fotka
@dusan72 niekedy stačí google a zdraví rozum.... aby sme už zbytočne neteoretizovali....tu je porovnanie v reálne existujúcich experimentálnych "domčekoch".....minimálne na zorientovanie sa to stačí 🙂
Odpovedať
@eagleowl Zeby tie drevene vlakna tak biedne izolovali?Lenze vies,nikomo sa na dotyk moze zdat ta drevena stena teplejsia vdaka nizsej tep vodivosti dreva.To je ten isty jav,ako ked bosý stupis na drev podlahu a dlazbu rovnakej teploty.
Odpovedať
Profilova fotka
@dusan72 Čo sa komu zdá je mi jedno.....človek po stenách nechodí......riešili sme akumuláciu.....a tá sa dá spočítať pomerne presne ..... drevo sa s betónom bude ťažko rovnať.....ak by sa chcelo dopadne to zle ekonomicky...... (Čo sa týka podlahy tam je to jasné.....drevo odoberá teplo pomaly a preto je na dotyk "teplé".)
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?