Ako sa býva v dome z Ytong Lambda 375 bez zateplenia?

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Ano, viem, tém o ytongu je veľa. Lenže mňa nezaujíma názor tých, ktorí stavali z niečoho iného - je logické, že budú preferovať to svoje. Zaujíma ma názor ľudí, ktorí si vybrali ytong lambda 375 bez zateplenia. Chcem počuť ich názory a ako sa im býva a tak. Ďakujem a nenadávajte na mňa veľa :) pekný dník
Odpovedať
Profilova fotka
dakujem vsetkym co prispeli do diskusie a tym pomohli nam, buducim stavitelom sa rozhodnut. nase rozhodnutie je 30 cm ytong + 20 polystyren
Odpovedať
@silviu Preco 30+20cm ? Nie je vyhodnejsie 25+25 ?
Odpovedať
Profilova fotka
toto zaujima aj mna:)
Odpovedať
Profilova fotka
nemam na to jednoznacnu odpoved. asi by som sa bal steny 25 ytong s pohladu statiky. treba napriklad este zasekat vodu a elektriku. hoci som niekde cital ze odporucane zlozenie steny je 40% nosnost a 60% izolacia. nechcel by som ist az na tento extrem
Odpovedať
Profilova fotka
Ja som dal 30 ytong a dam 20 izolaciu. Neviem, ci sa vyraba 25ka s PDK (pero,drazka, kapsa). Ak by som mal Lambdu 375, urcite by som ju neizoloval, ved prave preto si ju clovek kupuje - lebo deklaruju lepsie tepelne vlastnosti bez zateplenia. Aky by potom malo vyznam kupovat ju ?
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 mesiacoch
Profilova fotka
Jednoznačne bez zateplenia ,ale Ytong Lambda 450mm , tam už sa nemusíš zaoberať otázkou či áno ,alebo nie ;)
Odpovedať
Profilova fotka
@lydca A smiem vedieť prečo jednoznačne bez zateplenia?
Odpovedať
@lydca Čiže izolačne je to lepšie ako napríklad murivo 30 cm + izolácia 15 cm? Vlastne má to rovnakú hrúbku. Čiže Y. Lambda 45 cm je lepší? A o koľko je Y.L. 45 cm lepší než 37,5 cm? Prečo nestačí ten tenší?
Odpovedať
@stevosk my sme tiez stavali lambda 375 bez zateplenia sme, druhu zimu, super , kurime v kachliach, podlahovkou, ziadny problem
Odpovedať
@tevosk @lydca to by aj mna zaujimalo :-.
Odpovedať
@takyna a smieme vediet kolko platite mesacne zalohy a Vasu vykuroaciu plochu? ;-)
Odpovedať
@otec87 platili sme 80eur mesacne minuly rok, ale nakolko sme sa stahovali do domu po polroku ako sme ho postavili isli sme do zimy, odvlhcovali sme specialnym odvlhcovacom vzduch, minuly rok, skusali sme podlahovku atd...cisticku..., nemame kanalizaciu, zvysili nam spotrebu na 110Eur, ale podla mna je to super, uvidime ako tuto zimu, myslim si, ze budeme v azurite mame 90m2obytnej plochy. Ked si porovnam v panelaku sme platili za 3-izbovy byt 330Eur-mesacne :-)
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@takyna Kúrite plynom či elektrikou? Aké množstvo dreva prekúrite v kachliach? Prečo ste preboha mali platby 330 eur v trojizbovom byte (u nás je to iba polovica a popri kúrení v tom je aj fond opráv, vodné, stočné, spoločné priestori, správa atď)?
Odpovedať
@stevosk no mali sme proste v tom ale cele spolu aj s fond oprav voda, tak ked ma clovek pubertacku doma co si zuby umyva pod tecucov vodou...sustavne sa sprchuje kupe , vlasy umyla tak sme mali :-) kurime len elektrikou, nemame plyn, dreva sme spalili 6m3 zhruba
Odpovedať
Profilova fotka
@takyna Ak je to účet za všetku elektriku, tak úplne v pohode vysledok ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
Jednoznačne bez zateplenia, pretože chceme prirodzený dom ,ktorý vie dýchať a hlavne v ktorom sa dobre dýcha. , a pri hrúbke 450 mm už nebudeš mať nočné mory či zateplovať ,alebo nie. Apropo , riešime poschodový dom a rozdiel v cene je cca 600,-EUR, oproti 375, čiže je to jasné.. :-D .
Odpovedať
@lydca dýchání je kravina, kterou papouškují totální analfabeti. abyste potom nemuseli barák resustitovat. Zateplení , když to udělá aspoň trochu poučený pomocný dělník, nemá vliv na difuzi, kondenzaci a plísně. čili h vaší strany je to blábol. :-p :-p :-p :-p :-p čiže, je to jasné.... :-D :-D :-D :-D :-D :-D
Odpovedať
Profilova fotka
No ladajaskva stavaj z čoho chceš , zatepluj koľko chceš ale za 30 rokov, sa mi nechce rekonštruovať izoláciu :-x
Odpovedať
@takyna @stevosk 6 m3 dreva popri elektrike za 110 E mesacne na plochu 90 m2? tych 6m3 je cca 10 MWh energie takze na 90 m2 je to cez 100 kWh na m2. Kedze palite este elektrinu tak este viac... Kolko toho mate napr. v strope? @lydca dom ktory vie dychat? to odkial mas take kaleraby? dychat ma nieco ine a nie steny. a 450 lambda je uz teda riadna uchylka
Odpovedať
Profilova fotka
@lydca Ytong s hrúbkou 450 mm nepoznám, ale predpokladám, že sa jedná o Lambdu šírky 499 mm. Inak tepelný odpor R=5 (aj to za ideálnych podmienok) zase nie je žiadny zázrak.
Odpovedať
Profilova fotka
MR79 keď nemá dýchať ,tak si zabal dom do sáčku a uvidíš potom , prípadne si prečítaj odborné články - nie predajcov PS a minerálnej vaty . . A prečo 450? Asi preto aby tu nemuselo byť denne otázka či zateplovať 375 Lambdu . Keď chcem mať dom ktorý je zdravý a má dobré akustické a izolačné vlastnosti , tak naň nebudem pchať produkt z ropy.
Odpovedať
Profilova fotka
Najmä vzhľadom na šírku steny pol metra, ide o nie zrovna mimoriadny výsledok. Ak ste veľký priaznivec difúzne otvoreného systému tak by som zvážil Lambdu 30 cm v kombinácii s Ytong Multipor 20 cm. Celkový tepelný odpor sa zdvihne o 50 percent.
Odpovedať
Profilova fotka
@stevosk . Nie, máš zle informácie , jedná sa o Ytong Lambdu 450mm P2-350 PDK 450x249x599 tepelný odpor R10DRY - 5,29 tepelný odpor RU - 5,06
Odpovedať
Profilova fotka
@lydca bez urazky, mne je to jedno, v com byvate, su to vase peniaze a rozhodnutie... ale k tej vete o rope mi proste neda... necestujte v aute na benzin a naftu, nepouzivajte plastove veci, lekari nech vam nikdy nedavaju infuziu a flexi ihlu do zili, nekupujte maso v tackach, atd. Stavim sa, ze ludia, ktori zateplia a domyslia to vetrania trosku dalej, tak sa nadychaju (aj spolu s domom) ovela viac cerstveho a zdravého duchu ako vy vo vasom zdravom dome. Myslite, ze to tiez nie je reklama? Otvorim casopis, prejdem 20 km a 3x si precitam o zdravom dome. Myslim, ze ked to niekto zoberie vazne, ci uz so zateplenim alebo so zdravim, urobi take kroky, aby sa mu doma nevytvorili plesne. Aj ked budem mat dom podla vas dom v sacku, neznamena to, ze tam ten vzduch nedostanem. Dostanem a bude ho tam presne tolko, aby mi oxid uhlicity nestupol ani o jedine percento. Dufam, ze sa neurazite, ale ani mne sa nepaci, ked niekto uraza "zateplenie" takisto ako ine alternativy vystavby.
Odpovedať
Profilova fotka
@jancusa2000 ,Ja nie som žiaden zástanca nezateplovania, by naopak, staré domy pre úsporu a pohodlie odporúčam zatepliť aj my máme . Ale keď staviam nový dom, a sú na trhu stavebné materiály , ktoré rozplynú moje pochybnosti o kvalite výberu obvodových tvárníc a prekračujú podmienky zatepleného domu , tak prečo tam pchať niečo čo nemusím ?? Ale je to samozrejme každého vec...
Odpovedať
Profilova fotka
@lydca moj dom ma R=9,00 (teraz myslim iba steny 50 cm)... zvysok (strop a podlahy) je na tom este lepsie. Naozaj to nemyslim ani nepisem v arogantom duchu, mam kamosov, ktori si postavili dom zo 40-tky porfixu plus a nezateplili ho, byvaju a urcite nezmrzli uz druhu zimu, ale sami priznali, ze keby nedokurovali drevom, tak urcite neplatia 60 eur za plyn. Problem je v tom, ze ked zakuria, tak v obyvacke je nejaka teplota (vyssia), podlahovka sa vypne a v izbách je chladnejsie. Je to o tom komforte a o tom, ako clovek vyuzije peniaze (cize pomer cena/ a kolko komfortu a uspor za ne moze dosiahnut).
Odpovedať
@lydca každý si přece může vybrat, z čeho postaví. o tom ale ne řeč. řeč je o tebou prezentovaném dýchání jednovrstvých konstrukcí a nedýchání zateplených baráků ( sendvičů ). a mě je putna jak si kdo ustele na celý život. nelze vytrhnout pouze jeden detail z celkového řešení baráku. je vidět, že čteš nějakou pseudoodbornou literaturu typu bulvár a proto jsi v tomto totálně pomýlená. tvůj přehled o výrobcích z ropy je úžasný. ale totálně zcestný. :-p
Odpovedať
Profilova fotka
@ladajaskva OK já zas tvrdím že Tvoje vedomosti sú zlé a zcestné, tak kde je teraz pravda? Predpokladám že budeš predajca PS , keďže to tak vehementne brániš .. Proste toto je môj názor a Tvojimi neodbornými informáciami sa ani náhodou nezmení :-D x-)
Odpovedať
Profilova fotka
@lydca ?
Odpovedať
Profilova fotka
Takyto folklor tu sa tu spravidla opakuje, zabavne citanie :-D ;-)
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?