Aká malta je vhodná na Ytong?

Potreboval by som radu ohľadom malty, chceme za cca 2-3 týždne murovať no stále neviem aku maltu mám zakúpiť na murovanie a aku na zakladanie prvých radov. Ytong malta sa mi zdá celkom drahá. S akou ste vy murovali porobeton/porfix/Ytong? Dalej by som mal otázku...je podľa vás treba tepelnoizolacna zakladacia malta treba ? Čítal som aj take názory že to je úplne jedno.
Odpovedať
@adiso Ja som pouzil klasicku zakladaciu maltu Baumit 50 a lepidlo som mal od porfixu ale ked sa minulu kupil som od fa. Weber a ta drzala lepsie. Nevidel som zmysel v tej speci zakladacej ked som to zateploval
Odpovedať
@adiso ak bude objekt zateplený, je to viacmenej jedno. Ak to má byť jednovrstvová stena bez zateplenia, podľa mňa ti ani termomalta nepomôže.
Odpovedať
@slavoslav zateplenie samozrejme bude
Odpovedať
@adiso zdavim, aku nakoniecdas tu maltu?.... Nemas obavu ze pride mraz?..... Pytam sa lebo tiez zvazujem zalozenie stavby..... Staviam z porfixu a su na to rozne nazory.
Odpovedať
@dkn zdravim zatial rozmýšľam nad baumit planofix, na murovanie a na založenie baumit 100... čo sa týka mrazov tak momentálne u nás nie sú ale aj tak budem zakladať stavbu až nejak za 2 týždne takže uvidím podľa počasia ale stačí keď nejakých 24hod pri zakladaní nemrzne a už pri murovaní stačí 4-5 hodín keďže tam ide len tenká vrstva Budeš volať pánov z porfixu na založenie alebo zakladať chceš sám?
Odpovedať
tú najlacnejšiu.. pak zateplíš. Tak načo dražobu?
Odpovedať
@stefanl a ktorú by si odporucil tu najlacnejšiu ? Aku značku a typ?
Odpovedať
@adiso neviem. Ja som to riešil tak že som šiel do najbližších stavebnín a odtial som zobral to najlacnejšie lepidlo... PCI to bolo myslím ale celkovo na značke nezáleží, ide o ušetrený dukát. Prilepí sa ti to aj s lepom čo stojí 12e vrece ale ja s lepom čo stojí 4e vrece,
Odpovedať
@adiso na čo ti je baumit 100? Keď tam máš murivo s pevnosťou v tlaku P2=2MPa aj keby si mal P4 tak stačí baumit 50=5MPa
Odpovedať
@adiso dakujem za odpoved... Ano budem volat porfixakov je to v cene a vraj su machri... Tak dufam ze to bude ok.
Odpovedať
@jumt tak ja neviem nepočítal som to išiel som len podľa toho čo som čítal na stránke baumit že je vhodná obzvlášť na založenie prvého radu
Odpovedať
@dkn a už si s nimi aj dohodnutí na nejaký termín ? Bojim sa volať teraz a dohadovať si o nejaké 2-3 týždne lebo zase počasie nie je ideálne a dosť sa mení a zase keď zavolám len pár dni vopred tak sa obávam že už nebudú mat termíny voľne
Odpovedať
Článok sa načítava...
@adiso ano som dohodnuty na 13.02...tak dufam ze nebude prsat ani mrznut a zalozia to a potom sa s tym budem ja pomalicky hrat ak pocasie dovoli
Odpovedať
@adiso vojdi do prvych stavebnin a popytaj si maltu na porobeton. Vhodne su vsetky co su na to urcene. Zalezi kolko chces za to zaplatit.
Odpovedať
@dkn prosím ťa chcel by som sa tá spýtať že koľko si čakal na ten termín...či majú teraz veľa roboty alebo ani nie
Odpovedať
@adiso necakal som vobec... Hned mi sami ponukli termin, aidem nato 13.02....ak sa nepokazi pocasie
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?