Aká by mala byť hodinová mzda murára?

Zobraz úvodný príspevok
Prosím o skúsenosť. Cena práce murára pri vytiahnutí múrov, nie na m3, ale hodinová mzda. Ďakujem :-) :-) :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Vsetci su tu ako keby automaticky nabruseny akonahle si PRO . Nic nepocujem len urobim si sam , usetrim , kto je najlacnejsi a nebudem krmit nenazratu firmu . V dnesnej dobe nie je jednoduche si najst zakazku . Ja sa nehanbim za svoju pracu , ale nebudem robit za reziu . Ludia si aj pozru blog foto , ocenia , pochvalia a idu zase hladat to najlacnejsie . Chcel by som vidiet svojpomocou spravit takuto rekonstrukciu alebo tak spravit pivnicu . A mozem s kludom Anglicana povedat , ze by to v takej kvalite nespravili , a ani krcmovv majstri za 3 eura . Dalej sa vyjadrovat nemam ani chut .
Odpovedať
Profilova fotka
Mas pravdu,na slovensku sa pozera v prvom rade na cenu.Nastastie existuje urcita miera zakaznika,ktoremu \aspon ja to tak robim\vzdy poviem na rovinu,co si myslim o lacnych kalkulaciach,pretoze bud je ta lacna vyska kalkulacie v nekvalitnom materiale,alebo v praci.Ja vzdy dam odporucanie na kvalitu materialu,ak mam dat zaruku,tak musim pouzit kvalitny material nevinimajuc odbornost postupov a parametrov prac.ukonov.Tiez viem,co je to nahanat zakazky,ale nastastie vacsina zakaziek je po pozitivnych recenziach predchadzajucich zakaznikov.Avsak neznizujem sa inklinovat k nizkym cenam diktovanych zakaznikmi,alebo ,,takzvanou konkurenciou,,....Vacsina ludi si vsak necha vysvetlit,ze ked to lacno spravia a nasledne opravia,vide ich to aj tak drahsie,nez by predpokladali,kam sa mozu dopracovat .
Odpovedať
Profilova fotka
@raylis ja sice chapem co vravis, ale ruku na srdce, nerobis to iste pri inych oboroch, kde si ty zakaznik ? :)
Odpovedať
Profilova fotka
Uprimne Ti odpoviem,ze nie.Z jednoducheho dovodu.Vzhladom nato,ze premna je najpodstatnejsia kvalita odvedenej prace,nemam zaujem vyjednavat cenu,lebo neznehodnocujem odbornost ukonov,ani sa neohanam cenou konkurencie.Vzdy si zistim nejake recenzie,aka je spokojnost zakaznika s nimi,ohlasy,atd...Avsak ak mam zaplatit za kvalitnu pracu,tak to musi byt kvalitna praca.Na rovinu poviem,ze ma zaujima kvalita,inak nezaplatim.Nie som vsak clovek,co hlada potom vykonstruovane chyby,ak mam posudit odbornu vec,ktorej nerozumiem,prizvem si zas len odbornika.A tak by to malo byt z kazdym,kto sa venuje akejkolvek cinnosti,uz len kvoli systemu,ktory tu je a za ake ubohe platy tu ludia pracuju.Je to na kazdom z nas,ako sa postavi k zivot a voci ostatnym.Ale nebudem tu politizovat,jednoducha matematika=ak Ti ide o kvalitu,pojdes do overenej vychytanej znacky,ak ide o cenu,pojdes do cinskeho obchodu,vsade to je tak,len tu niektory ludia chu nakupovat ,,znackove handry,,v cinskych obchodoch.Ze nemaju nato?Tak sme zasa naspat,ked tu budeme zdielat system a robit za haliere,podrazat si tu nohy,podliezat ceny,tak tu mame kupyschopnost obyvatelstva,podvodnikov-odbornikov,ekonomiku a ja neviem,co vsetko.S poctivostou pra ce,ale aj ceny,si budujeme neochvejnu poziciu vlastnej osobnosti,hodnoty a prospechu inym a sebe.
Odpovedať
Profilova fotka
Na margo veci,nie som milionanar,aby som si kupoval lacne veci....
Odpovedať
Profilova fotka
@raylis @fabo123 Ako si pekne hrkútate chlapci :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@raylis aha, cize ked kupujes auto prides do predajne ukazes toto a ides, ked beries uver prides do prvej banky ponuknu 6 percent, ocenis ich odbornost a podpises, ked ides do potravin, zasadne kupujes to najdrahsie, ked najimas zamestnancov, pracantov, absolutne nehladis na cenu. A ked sa ti nieco posere na pocitaci tak zasadne neskusas to opravit sam, lebo ocenujes pracu odbornikov, ktori to vedia spravit aj ked za to chcu prachy.. Sorry neverim. Ako pisem, chapem co si chcel povedat, ale toto je uplne bezne spravanie sa ludi a nie len u nas.
Odpovedať
Profilova fotka
S bankou,kupou auta,potravinami to nema nic spolocne,pretoze kupujes vec danu a hotovu a je na tebe,co si kupis a co budes jest,lebo to ma od pojmu odbornost manualnej prace daleko jak z Prahy do Kosic a este k tomu pesi.Su to veci a len veci.Ja tiez davam zlavy,ale normalnym ludom.Pocitac si neopravujem,lebo to neviem a neguglim,aby som si to opravil sam.Nevravim,ze k obchodu nepatri vyjednavanie ceny,ale poukazujem nato,co sa skutocne deje pri lacnych manevroch,reklamach.Marketingove tahy na ludi,ze maju nieco zadarmo je len marketingovym tahom.Zadarmo je dneska tak akurat syr v pasci na mysy a co z toho?Hodnota kazdeho zamestnanca je individualna.Niekto bude robit za 2,5eur\h za pasom,totalne znechuteny aky je zivot pes.Iny si to odmaka a vie,ze musi s tym nieco urobit.Moja cena pracovnika je dana jeho schopnostami,odbornostou,manualnymi zrucnostami.Nedam mu minimalnu mzdu,aby som ho nahanal,ako sa zasiva,moze profesiolne rast,ak sa mu chce.Ale to je o zmyslani,zahr.investori tu ryzuju na ludoch,dan.prazdninach a vsetci na vsetkych,kde sa da.Co vsetci vytvarate Takuto medzeru.....
Odpovedať
Dve veci sa mi na stavbe so 100% istotou NEOSVEDCILI: 1. najlacnejsi "majster" 2. majster, co mohol nastupit "aj hned" Zi a nechaj zit. Kazdemu, co mu patri.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 11 mesiacoch
neplatit od hodiny a ukolu, je na uvazenie. poznam jedneho, co mi dal ukol za 5000eur a napisal, ak chcem hodinovku, tak to bude 7.5eur cize by musel pracovat 666hodin, co je 83dni po 8 hodin 3 a pol mesiaca, bez nedeli. Strop, prosim pekne. Nie viac ako 80m2. Je toto normalne ?
Odpovedať
@dusantt su dve moznosti - bud ste sa v niecom zasadnom nepochopili, alebo je to uplny idiot :-) Ale vzhladom na rozsah prac je to skor to druhe... V prepocte na stvorec je to 62e na stvorec.
Odpovedať
Profilova fotka
normalne to teda nie je :D
Odpovedať
Článok sa načítava...
hm dost zaujimave :D
Odpovedať
@worker_falcon odcitoval by smo ho, ale nechcem zas hadzat spinu na niekoho, kto tu nie je, mozno je tam naozaj preklep. desatinna ciarka asi nie, to by bolo prilis lacne, 500e.. ale uz som sa stertol s.. "cena je len praca. bez materialu" a ked som povedal, ze je to vela, za dna dni telefonat "ale ved ja som to myslel s materialom" no ja rad zaplatim, vzdy platim, ale nie takto..
Odpovedať
Profilova fotka
Tak ja som si všimla dnes, 10r od rekonštrukcie, fľak na stene, kadiaľ ide odpad z umyvadla. Majstri boli taká stredna cenová hladina, skritizovali predchádzajúceho, že zateká voda z napojenia odpadu vaničky sprchoveho kúta. Ako dlho má teda podľa odborníkov vydržať spoj na odpadovej rúre? A to ešte majstri nedali na vaňu servisný otvor :-p a teda neviem, či mám chuť volať tretích odborníkov alebo si to celé upravíme sami. U pôvodných nepochodim, už sú na dôchodku a po 10 rokoch má asi každý pošle do pecka s reklamaciou :-p
Odpovedať
@dusantt no 6,20 na stvorec stropu je realna cena. Napr. na stierky, sadros neviem, ako sa pohybuje robota. Ale pravdepodobnejsie je 6,20 ako 62. Mozno ste sa fakt nepochopili.
Odpovedať
@mirooslav :-D :-D :-D, Ty si číslo :-D
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Je tu nejaký murár z okolia Dubovany pri Piešťanoch?
Odpovedať
@mirooslav Za predpokladu ze to nie je jeden chlapec ktory hrkuta sam zo sebou :-/
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 4 mesiacoch
@pera Dostali ste od Snoopyho kontakt na tých murárov? Odkiaľ sú? Mali ste s nimi osobnú skúsenosť?
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 rokoch
Zdravim, robim rozpocet na prerabku domu, ake su aktualne hodinve sadzby na murarske prace? vopred vdaka
Odpovedať
@shimo80 2 tehly na hodinu.
Odpovedať
mne sa lubia inzeraty firiem ze hladaju murara za 600e mesacne,dobry murar vie zarobit 500 za den
Odpovedať
@shimo80 od m3
Odpovedať
Dnes už nepoznám murara ktorý pracuje na hodinu. Všetko na CP
Odpovedať
Profilova fotka
@shimo80 u mňa jedine cena za dielo, plus cena za materiál. A dohodnúť termín odovzdania. Nebudem robiť pandúra a naháňať murára do práce.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?