12 verzus 11 radov tehly, ak chceme viac izolácie a rekuperáciu

Zobraz úvodný príspevok
V projekte máme 10cm polystyrenu v podlahe, v strope 20cm, my chceme dať samozrejme viac, do podlahy 20cm a do stropu 40 - 50cm , plánujeme tiež rekuperáciu. Chceli sme dať 12 radov tehly,ale murári tvrdia že je to zbytočne a "zmesti sa to" aj do 11 radov. Čo myslíte?
Odpovedať
1
2
@charles91 nad preklad domuruješ rad. Ja mám nad prekladom tiež. :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@charles91 ešte dodám, že na mieste kde máme priznaný betónový strop je výška 2,75 čiže rekup. nám ubrala 25cm a to keď nám ju navrhovali tvrdili, že max 14cm to bude, takže určite treba rátať s rezervou... strop sa dá znížiť vždy, ale viac už neporastie :-|
Odpovedať
@petinko1982 @megdesign nemáte niekde foto ako to vyzerá ?
Odpovedať
Mam 12 radov a keby som staval znovu dam 13. Pri vaznikvom krove nie ke pomurnica a tych +20cm mi nakoniec chybalo.
Odpovedať
My sme davali 11,5 radov tehly, 25cm veniec, vaznikovy krov, nosne su len obvodove mury a jedna stuzujuca priecka. Izolacia do stropu isla medzi vazniky a nad vazniky, podlaha finalna isla o 25cm hore oproti platni. Rozvody na rekuperaciu su zavesene zdola na vaznikoch hned pod parozabranou, sadrokartonovy strop zaveseny na vaznikoch. Vysla nam v pohode svetla vyska miestnosti 2,65m a nikto sa pri rozvodoch neobmedzoval, vsetko v pohode.
Odpovedať
@charles91 dobre :-)
Odpovedať
tiez som dal 12 radov / 25 cm skladba podlahy a na rekuperaciu mam 20-25 cm.
Odpovedať
Dal som tiez 12 radov, nemam bungalov ale prizemie+poschodie. Hruba vyska na prizemi je 3m (tych 12 radov), do podlahy islo 18cm izolacia+6cm poter + 1cm mam na podlahu/dlazbu. Zhora pojde snizeny SDK strop (cca 15-20cm) kde budu schovane rozvody rekuperacie. Cista vyska po dokonceni bude 2.5 az 2.55m. Urcite treba domurovat, murari tvrdia ze netreba lebo sa im nechce. Trvajte na svojom. Lepsie mat potom vyssie miestnosti ako ich mat nizsie a citit sa v nich stiesnene.
Odpovedať
@epto súhlasím, len neviem ci to nema vplyv na celkový vzhľad domu, preto hľadám nejaké foto. Prešiel som fotoblogy a pocítal tehly, a skoro všetci majú 11-12. radov.
Odpovedať
@zuzimia ako ste tahali rozvod rekuperácie cez stužujúcu priečku. Predpokladám, že ste išli pod veniec.
Odpovedať
@charles91 myslim, ze ten jeden rad navyse nezmeni nijako vyrazne vzhlad domu. Zvonku ani z vnutra to nikto nema sancu spoznat. Ak by ti ten rad navyse aj nejako opticky vadil, vedz, ze po case si zvyknes 🙂 ale viac miesta na schovanie rozvodov/rekuperacie/izolacie bude na nezaplatenie. Jednoznacne daj 12 radov.
Odpovedať
@epto Práve že ja zvažujem až 13.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@charles91 co ti brani dat prechodky do venca? 12 radov + veniec staci bohato. Ak mas vysoke okna a nie len male tak to opticky velmi nerozoznas, zalezi od typu domu.
Odpovedať
@charles91 Nesli sme pod veniec. Pri zalievani venca sa na potrebne miesta ulozili kusy kanalizacnych rur a tak po zaliato vznikli otvory na rozvody rekuperacie. mam to nafotene v albume.
Odpovedať
@charles91 nemá to žiaden vplyv na vzhľad domu.
Odpovedať
@megdesign ešte otázka, zo statického hľadiska to bolo v poriadku ? Nevadilo že veniec bol až na 3,25 m murive ?
Odpovedať
@charles91 čomu by to malo vadiť?
Odpovedať
@megdesign Neviem, stavbárom sa to nepáči. Tvrdia, že po 3 m musí isť veniec, a ja mam 3,25.
Odpovedať
Profilova fotka
@charles91 no, keď sú to statici, nedá sa nič robiť. Ale dá sa, treba sa opýtať takých, čo tomu skutočne rozumejú, nielen z počutia. Proste je to blbosť, niečo ako vzper im asi nič nehovorí.
Odpovedať
A na tych starych budovach z tehal palenych tiez je po 3 metroch zelezobetonovy veniec? :-D :-D :-D mali vobec roxor vtedy?
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?