Umely kamen a sadrokarton...

Zdravim. Je mozne obkladat sadrokartonovu priecku umelym kamenom s hmotnostou 26 kg/m2 aj ked je to len jednoduche oplastenie a nie zdvojene (sadrokarton je klasicky biely). Vnutorne CW profily su vo vzdialenosti 39, 55, 50 cm. Z dovodu instalacia vodomeru s gulovymi ventilmi a radiatora z druhej strany priecky, je konstruckia cca do 1 metra zosilnena priecnymi L-kovymi ocelovymi profilmi a C-listami, ale chcelo by to asi konstruckiu s mensimi rozostupmi medzi CW profilmi. Plocha celej priecky, ktora sa bude obkladat je cca. 3,84 m2. Da sa takyto umely kamen po vytmeleni sadrokartronu do kvality Q1 a napenetrovani lepit viacbodovo aj Mamutom alebo je nutne ako som kdesi cital natiahnut flexi lepidlo so sietkou? Ako druha alternativa je ta, ze priecku oblozim len do vysky cca 1,2 metra aby to bolo zakomponovane s botnikom a aby nebola taka zataz na konstrukciu. Dakujem za odpovede.
Odpovedať
Toto zaujima aj mna som zvedavy kto co poradí
Odpovedať
@melvik No nic...uz je to passe 🙂...nakoniec som sa rozhodol, ze to oblozim len do polky priecky a ukoncim eloxovanymi profilmi. Pytal som sa na to aj v predajni obkladov a kamena, kedze robia aj obkladanie a tiez mi odporucil to neriskovat a dat to len do polky a pod to flexilepidlo a sietku na spevnenie. Niekto hovori, ze treba dat dvojite oplastenie a vystuzit konstrukciu a na predani zase, ze problem je hlavne samotne papier sadrokartonovej dosky, takze si vyber 🙂
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?