Revizne dvierka na velky format 120x60

Dobry den, riesili ste niekto ako vyriesit co najkrajsie revizne dvierka na vanu pri velkoformatovom obklade 120x60 cm (cca 20kg) ? Vychadza nam to 2 ks na celu vanu. Neradi by sme do nich rezali mensie otvory do ktorych by sa robili dvierka ani ich kuskovali. Pozerame riesenia cez magnety/sadrokartonove vyklopy ale nenasli sme nic co by sa dalo pouzit priamo na velky format... dakujem.
Odpovedať
@rastot80 To tam chceš mať dvierka 120x60 cm?? Vo veľkosti tej veľkoformátovej dlažby? Normálne vyrež v nich otvor na klasické revízne dvierka, nejaké okolo 30x30 cm. Nerozumiem nad čím špekuluješ.
Odpovedať
Profilova fotka
@rastot80 do velkoformatu vyrezes presny tvar na revizne dvierka, napr. vodnym lucom. protikus (presny stvorec) vsadis na magnety. Implicitne je velkoformat na vanu hlupost, pretoze aj tak mas kopec dorezov a vanu vo vyske 120cm asi mat aj tak nebudes. Ides si to obkladat sam?
Odpovedať
@mgx a co ked da vanu na vysku 60cm? 🙂 ale suhlasim, dat vyrezat presny otvor, potom to pricapnut na magnet. Menej decentne riesienie je klasika dvierka.
Odpovedať
Profilova fotka
@dent ja len ze bezna vyska vane je do 55cm, ale samozrejme moze si dat kolko chce.
Odpovedať
Profilova fotka
@rastot80 Tiež mám v kúpeľni použitý obklad 120x60cm, u mňa to obkladač vyriešil ako na foto. Ak budem potrebovať vykonať nejaký servisný úkon (alebo odstrániť havarijný stav), tak obrežem silikón okolo obkladu, odoberiem obklad, založím naspäť a zasilikonujem. Silikón je použitý presne ako farba škárovačky.
Odpovedať
@jjaannoo ahoj, cize obkladacka je tam "len" prilozena a zasilikonovana? podla mna dobre riesenie. ak to budem do buducna prerabat spravim to rovnako
Odpovedať
Profilova fotka
@miselito Áno, drží ju len silikón po obvode
Odpovedať
Diky za rady. Nakoniec sme sa dohodli ze sa tam vyrezu revizne dvierka 40x25 a daju sa na magnety, presilikonuje sa to bielym silikom tak to nebude ani moc vidno. Vana je postavena 180x80x61 vyska medzi stenami tak jedine pristup je z boku a obkladat sa bude na 2x dlazbu ulozenu pozdlzne na vysku 60, vrch sa presilikonuje s dopojenim na vanu a dlazba bude nadvezovat na bocne steny preto sme tam povodne nechceli narusat vzhlad obkladu a chceli sme to celistve.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?