Preco sa mi vydula podlaha?

Na starsom dome(30r) sa nam vydula dlazba resp. rano sme to takto nasli..dlazba ani predtym nepraskala ani duta nebola a rano takto..dlazba je tam xy rokov..co sa mohlo stat??
Odpovedať
Možno od zimy
Odpovedať
prudka zmena teploty ja som to zazil v priamom prenose
Odpovedať
@vrajmantak ale tam je roky tak isto cez zimu..
Odpovedať
povedal som prudka zmema teploty to bolo po cca 34 rokoch
Odpovedať
@vrajmantak ked sa tam da nova..zase to spravi? Po akej dobe?je to len jav teploty?
Odpovedať
treba to dat spet-prilepit to vies betonovy podklad -teplota a dlazba zohriata od okolia to musela prist prudka zmena teploty a ked nepride....tak nic
Odpovedať
@rado220 Kolegovia hore maju pravdu, moze to byt prudkou zmenou teploty. Nam sa stalo v bytovom dome, ze na chodbe boli v zime otvorene okna a ako sa zacalo kurit, v zemi isli rurky vykurovania a tam vyhadzalo dlazbu.
Odpovedať
moze byt, no sranda, ze sa to stalo po tolkych rokoch
Odpovedať
@rado220 Máš to Tam kde je stena zvonku? Podlaha sa v zime sťahuje a dlaždičky nevydržali tlak a vyskočili. Iná sila to nemohla urobiť. Ak je to široké 2 metre , musela by byť medzi dlaždičkami dilatačná škára alebo lepšie kúriť.
Odpovedať
Profilova fotka
mne sa ta teoria o zmene teploty vemi nezda, teplotna roztaznost betonu a keramiky je velmi podobna, okrem toho su to maloformatove kachlicky, kde velku cast roztaznosti aj tak poriesi skara....
Odpovedať
@jean2 @majkoj tak osobne ta teplota sa ani mne nezda lebo je tam roky rovnako aj cez zimu..to je v pivnici v pracovni akoze..tam sa cez zimu minimalne kuri..
Odpovedať
@rado220 Samé od seba to nevyskočí. Bolo by dobré vedieť či sa to niekomu stalo aj v lete. Alebo sa tam dostala voda pod dlaždice .
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
Aký je rozmer tej dlažby a aká hrúbka. Pýtam sa preto, lebo zhaňam 10x10x1cm a dostal som 15x15x1cm aj 2cm. Tie mám na daravanie (Nitra)
Odpovedať
@majkoj a co ked je skara cementove mlieko a nie flexi skarovacka?😉
Odpovedať
Profilova fotka
@rado220 to lepidlo (ak to bolo lepidlo vobec) uz bolo za hranicou zivotnosti, stacilo ze sa ti dostala pod kachlicky vlhkost, v noci bolo pod 0 a vybavene. Ak si pozries fotky, je na prvej vidno ze dlazdice su dvihnute aj v priecnom smere. Skoda riesit, zober vrtacie kladivo s plochym sekacom, vyzbijaj von, zrovnaj podlahu bruskou a poloz/nechaj polozit nove kachlicky. Kachlicky hocijake z vypredaja, len lepidlo pouzi kvalitne C2TES1.
Odpovedať
Profilova fotka
@profistavbari a cement ma aku teplotnu roztaznost ? 😉
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?