Oplatí sa premaľovanie obkladačiek?

Zobraz úvodný príspevok
Dobrý deň, máte niekto skúsenosti s premalovaním obkladačiek - či už kuch.linka alebo kúpeľňa? Oplatí sa to a neolupuje sa to časom? Ďakujem :-)
Odpovedať
1
2
Premalovavanie obkladaciek bol kedysi trend mam taky pocit zeby sa to opat vracalo? amen tma. Len to nie!
Odpovedať
@sapka Pre teba aj pre všetkých, čo nad tým uvažujú: NEROB TO! My sme to tiež takto riešili - že dočasne. Aj kvalitnú farbu sme mali. Ale ti poviem, nikdy viac. Ale manžel to chcel skúsiť v rámci "pokusu", tak veď prečo nie, keď je to také "lacné". Za prvé: Celá prerábka ťa výjde možno aj polovicu ceny, keby si to obkladala (ak nebudeš brať "luxusné" talianske obkladačky a pol kúpeľne mozaikou). O čase ani nehovorím...Takže radšej rok počkať so starými obkladačkami a došetriť na nový obklad. Za druhé: Potrebuješ X náterov, aby to vyzeralo pekne, a ak budeš aj nejako kombinovať farby, tak veľmi presne maľovať. Ja som sa babrala aj so vzorom, takže malý štetec do ruky a ideš. Nemala by si to nechať len tak s farbou, aby to bolo odolné napríklad na malé poškrabanie, tak najlepšie pretrieť lakom. To máš ďalšie min.2 vrstvy. Ale aj ten lak sa bojíš neskôr umývať, aby si tomu niečo neurobila. Proste neskoršia údržba kúpeľne je na houby... A za posledné a pre mňa najhoršie, že sa ti potom pod to dostane pleseň - minimálne keď ti po čase zájde pod silikón okolo vane/umývadla, tak ak by si šla silikón meniť, tak vždy odlúpneš aj kúsok farby - a to sa ti nepodarí nikdy v živote namaľovať s rovnakým odtieňom, pretože sa časom a účinkom svetla mení. Tu máš praktické a reálne skúsenosti, tak sa môžeš rozhodnúť...
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 rokoch
Ja som akurát maľovala balakrylom iný, a zdá sa, že to nejaký ten čas vydrží a vyzerá to super 😉
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 4 mesiacoch
@lluccie77 ahoj, ako si s premaľovaním, s odstupom týchto pár mesiacov, spokojna?
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?