Oduta plavajuca od steny

Ahojte vedel by niekto poradiť ako zachrániť obklad z laminatovej podlahy na stene? Bolo to v poriadku asi 3 týždne a zrazu sa takto zvlnilo. Posielam foto
Odpovedať
problem je v tych rostoch, nema oporu po celej ploche, ked este navlhla od steny, tak sa kruti
Odpovedať
@zita19 ono radili nam ze stačí aj 3-4 tie rosty to nam prislo malo a dali sme viac -_- .. a práve preto sme to chceli dávať na tie rosty aby sme nemuseli lepiť priamo na stenu aby sa neodula a ona sviňa aj tak...
Odpovedať
@simona1121995 zaujimavy napad, ale na stenu skor patri masivne drevo ako tenky zlepenec. Mozno to zachrani, keby ste to rozobrali a podlozili podstatne viacerymi hranolmi. Ked uz chcete mat podlahu na stene, idealne by bolo celu laminatku nahradit masivnymi podlahovymi doskami.
Odpovedať
@simona1121995 Rozobrať. Na rošty SDK. A potom späť laminát a lepiť celoplošne. Takto by som to urobil ja.
Odpovedať
@sneko to už nebudu pasovat zastrcky resp budu strašne utopene takže do nich uz nič nezapneme @soki videli sme to takto už viacero ľudí vie dávať vyzerá to pekne krajšie ako tapety a pod ale masívne dosky to už nad rozpočet 😏
Odpovedať
@simona1121995 do zasuvkovych krabiciek sa daju pouzit nadstavovacie kruzka a tym padom zasuvka nebude utopena.
Odpovedať
@simona1121995 zásuvku prerobíš, hádam toľko rezervy kábla budeš mať- existujú krabičky originál do SDK 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
Na hranoly osb alebo dtd surovu a nalepit lamemy inak sa stale buduu prehybat.
Odpovedať
od steny tam je diletacia ? vyzera ze skor nie lepit len na ten rost ...skor by som to pristruktoval klincekmy do drazky napr ...
Odpovedať
Ešte ma napadlo ak by sme z každej strany urobili diletacnu sparu nevedeli by sme to tam spôsobom ešte narovnat ? 🤔
Odpovedať
@simona1121995 ehm, a vy ju tam nemate ? a co ste cakali ? na zemi ju ale hadam mate, inak vas niekedy coskoro caka prekvapmo tiez
Odpovedať
@shadowmilan jasné že je ale zrejme bude nedostatočna na rozmer steny
Odpovedať
Článok sa načítava...
@simona1121995 no jasne, že je? veď keď ste to teraz kontrolovali tak tam bola medzera alebo nebola? ono sa to nezdá ale mne nastalo zvlnenie v spálni pri pokládke, nedokončil som ju naraz v jeden deň po robote čiže kajlíky som nevyťahoval, na druhý deň som prišiel po práci dokončiť a čakali ma himaláje a kajlíky som pačil lebo nešli vytiahnuť, po makačke sa krásne vratila do pôvodu a dalo sa pokračovať. a teraz je to mesiac po pokládke a bez problému. Čiže ja by som si ošefofal v prvom rade, či sa vám nedotýka steny. A potom následne riešil ďalej.
Odpovedať
Profilova fotka
@shadowmilan @palo18 toto skôr vypadá tak, že to nedilatuje práve kvôli tomu, že je to pribité na tých hranoloch. Môžeš mať dilatáciu od steny, keď hranoly na ktorých je to ukotvené, nedilatujú ...
Odpovedať
Profilova fotka
@dominik_galaba hlavne kvoli tym krajnym to nema kam dilatovat kedze su v rohu
Odpovedať
Ja by som to tiez lepila na plocho,resp.na body.cize priestory medzi rostami vyplnit a potom nalepit...my sme lepili preglejkove stvorce s hrubkou 6mm na stenu ( lepidlo Mamut- ine neodporucam,toto drzi naozaj najlepsie a hned) tiez som sa bala ,ze to bude pracovat,kedze panelakove steny krive,aj ta preglejka poprehybana vselijako,ale slo to.
Odpovedať
Takto nejako to vyzera
Odpovedať
Profilova fotka
@wolodymyr tam to nebude len kvôli rohom, vlni sa to vsade...uvidime 😄
Odpovedať
Treba lepit priamo na stenu a lepit treba hrubsiu laminatovu podlahu. Nie je dobre lepit lacne tenke. Lepit na buchty mamutom, aby laminat mohol dilatovat, cize nechat na krajoch par milimetrov
Odpovedať
@simona1121995 plavajuca podlaha na stene tak plava. malo sa lepit priamo na stenu,musi byt medzera po stranach,podmienka plavania.podlaha mala byt pred montazou dva dni v tom priestore,aklimatizovat
Odpovedať
Je zrejme moc tenka na to, aby sa davala na stenu. Je ine, ked ju ukladas na zem ako na stenu.
Odpovedať
Profilova fotka
tiez by som povedala, ze sa zvlnila z toho dovodu, ze je moc tenka a nema dostatocnu oporu v tych hranoloch, isto by som ich dala viacej.
Odpovedať
Uz sme to dali na hustejsie tie latky a zalepili znovu tak snad to bude ok ked nie uz asi len strhnúť a s*at na to 😂
Odpovedať
@simona1121995 Podla mna je chyba v zlom postupe. Ja som mal v pizzerke takto nalepene asi 150m2 na stene a nebol ziaden problem, dokonca islo o pomerne lacnu podlahu. Lepili sme to na sdk stenu a drzalo to uplne bez problemov dlhe roky.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 5 mesiacoch
Ak by som sa mohol spýtať ako najpevnejsie/najlepšie upevniť plavacku na stenu? 1. rošty vzdialenost cca 30cm,klinčeky 2. rošty vzdialenost cca 40cm, osb12mm, lepidlo mamut
Odpovedať
@kamzo112 2.
Odpovedať
@profistavbari vtedy nieje žiadna šanca ze by sa plavacka odula? Po krajoch je potrebná aj medzera keď sa to bude lepiť?
Odpovedať
Profilova fotka
Dava najavo ze to chce ist odtial prec…
Odpovedať
@kamzo112 pokiaľ sa použije pružné lepidlo a nebude dorazena k stenam tak nemá dôvod.
Odpovedať
@muska414 ma smolu 😁
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?