Odtrhnutý silikón za geberitom - môžeme reklamovať?

Profilova fotka
Dobry den, mame novu kupelku , ktoru sme len nedavno zacali vyuzivat. Nedavno som si vsimla ze dolu za wc sa zacal odtrhavat silikon od podlahy. Wc vyucivame tak 2 tyzdne a sadame nan priemerne vahy od 16 po 75 kg takze nic extra. Je toto dovod na reklamaciu ? Urobil niekde obkladac chybu pri stavani konstrukcie na geberit alebo pri obkladani? Je to nove a mrzi ma , ze je tam takyto kaz. Prikladam aj fotky. Dakujem
Odpovedať
@mes1177 zrejme dalsi nedostatocne podmurovany geberit kombifix
Odpovedať
Profilova fotka
@gashtaan je to duofix na sadrokartonovu konstrukciu
Odpovedať
Profilova fotka
A ake su tam priestorove pomery, nie je mozne ze sa tam obkladac len poriadne nevmestil s pistolou a trosku to v danom mieste odflakol?
Odpovedať
@mes1177 a je ukotveny do podlahy?
Odpovedať
Profilova fotka
Pod misou je cca 5-7 cm a bolo to cca ten tyzden pekne. Az po tyzdni som si vsimla, ze sa ten silikon odtrhol aj sparovacka je porusena . Ta obkladacka sa trocha hybe ked je wc zatazene posunie sa o 1mm dozadu a ked na wc nic nie je zase sa posunie dopredu.
Odpovedať
Profilova fotka
Konstrukcia toho duofixu je ukotvena do zakladovej dosky nie do poteru. Davali sme najprv kontrukciu potom polystyren a poter.
Odpovedať
@mes1177 hm, tak potom SDK asi nedoliehal tesne ku konstrukcii geberitu a teraz to kvoli tomu ten 1mm pruzi.
Odpovedať
Profilova fotka
@gashtaan no a co teraz s tym ? Mozem to reklamovat u obkladaca? Pomohlo by zatazit wc aspon 60kg a take zatazene to nanovo zasilikonovat? Nechat to zaschnut a hotovo? Ci ako to teraz riesit? Som z toho nestastna ....viem stavaju sa aj horsie veci ale nechcem to mat take skaredee a ked je to este nove....
Odpovedať
@mes1177 no bud reklamovat, nech to vybura to urobi nanovo, alebo ako pises, presilikonovat spodok a tiez nahradit sparovacku okolo toho pruziaceho obkladu silikonom a tvarit sa, ze je to OK 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@gashtaan no, je to na nervy...clovek si to radsej da spravit nech nieco nedos*re a aj tak je to do*rate. Takuto fotodokumentaciu este mam ale ine fotky som uz nenasla
Odpovedať
Profilova fotka
Nevim , ci z tych fotiek sa dokaze urcit kde nastala chyba.
Odpovedať
@mes1177 z tych fotiek tazko nieco urcit, ale co by este mohlo pomoct - skuste viac utiahnut misu
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@gashtaan skusime to utiahnut , orezat ten silikon , zatazit misu zasilikonovat na novo a uvidime teda..... Alebo mozno niekto este poradi , kto sa s tym stretol. Zatial dakujem .
Odpovedať
@mes1177 s tym utiahnutim by som zacal... je mozne, ze je to len nedostatocne utiahnute a misa sa po zatazeni klopi cez ten spodny vystuzovaci profil geberitu. Nevidno pri zatazeni, ze by sa vrch misy odtahoval?
Odpovedať
@mes1177 vcera som si obkladal geberit duofix, a vsimol som si, ze sa mi hybe ta konstrukcia tam, kde sa to dolu dotahuje, ako konci ta modra cast a zacinaju nozicky. Utiahnute to bolo na max a hybalo sa to. Vykaslal som sa nato a dal sdk a obklad. Uvidim ci to bude robit problem. Ja som mal nozicky vytiahnute na max. Mozno sa ti tiez tam hybala ta konstrukcia.
Odpovedať
Profilova fotka
@originalx @gashtaan no , pritiahla som to a teraz nebadat ,ze by to pruzilo ked si na to syn sadol pozerala som , ci sa to hyba a nevsimla som si alebo len velmi malinko. Takze postup bude asi taky , ze sa to nanovo vysilikonuje a uvidime. Dakujem pekne zatial. Este mam problem so zapachajucim odpadom zo sprchoveho ale to je uz asi na inu temu.....akosi vela problemov s jenou kupelkou....
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?