Obývačka odpadá obklad

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte. Po vyše roku čo nám robil jeden (super) majster obklad v obývačke na 1stene (panel) si včera malý 7.rocny syn všimol že je jeden obklad uvoľnený. Pozerám chytím a naozaj. Len tak sa povolil.Skušam ďalšie tak som namatkovo na stene cca 10m² vybral asi 7kusov. Penetrak majster nedával,pôvodnú omietku neoskrabal a len tak to nalepil priamo na to. Ešte sme sa s manželku večer bavili nakoľko pred rokom sa obložila celá stena 10m² a kúsok hore 1m² sme nechali voľný na klímu. Či to nemohlo uvoľniť vŕtanie 50mm diery pre klímu keď tu asi 30min vkuse vŕtali otvor. Ako samo od seba to neodoadne dúfam,ale keby náhodou? Máme hneď pod tým hlavu, sedačka keď to z 2.4m výšky padne na hlavu? Ako by ste postupovali? Mám poskusat ktoré sa uvoľnia vybrať,oškrabat,penetrak, a lepidlom na dlažbu opäť nalepiť? Predstava že to dávať dole celé je teraz pred Vianocami trošku stresujúce. Rád by som to urobil sám. Ďakujem. Viliam BA
Odpovedať
1
2
@kejsix 6-7cm v ytongu sa casom vykyve vplyvom vetra. 35cm je idealne na dlhe roky. Neziaduca v akom zmysle? Chcel som dat priklad nepouzitelnosti mamuta.
Odpovedať
@originalx Co je to casom? Ja mam tak kotvene konzoly na kamery, na satelity, robil som tak desiatky (heh, ak nie stovky) montazi drziakov zakaznikom. Neevidujem reklamacie. Kotvim na chemiu vsetko, kde to je mozne. Rychle a 100%. Porovnavat to s mamutom je ale zcestne, ved to je uplne ine pouzitie. A max dlzka - ako vravim, pozeraj navody :-) Napr debbex kotva pre fi10 max odporucana hlbka 200mm
Odpovedať
@originalx 35 cm vrty v stene? to máš 50 cm múry bez zateplenia či si sa prevŕtal skrz? 😄
Odpovedať
to tenucka malba bola sai zlá-podklad
Odpovedať
Profilova fotka
Neviem, ja som s mamutom problem nemal, ale kamaratovi pred tromi rokmi lepili zrkadlo mamutom a asi pred mesiacom mu to odpadlo.
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?