Keramická dlažba/obklad do murovaného sprchového kúta

Profilova fotka
Vybrali sme si dlažbu a obklad do sprchového kúta. Jedná sa o glazovanú keramickú dlažbu. Rozmýšľam, či je to vhodná voľba do murovaného sprchového kúta, pre jej vyššiu nasiakavosť. Uvažujem, či by nebol Gress možno vhodnejší. Máte nejakú skúsenosť alebo radu ? Ďakujem
Odpovedať
@lordxor A v čom by mal byť problém? Veď podlaha aj steny pod obkladom budú natreté hydroizoláciou, kúty prelepené páskou. Čo by malo nasiaknuť. Ten obklad? To nieje špongia.
Odpovedať
@lordxor všetky obklady kým nevymysleli grress boli glazovana keramika a fungovali v pohode. Všetky sucasne obklady, mimo gressu, sú glazovana keramika a fungujú aj v sprchacoch. Treba vybrať obklad s kvalitnym crepom a glazurou, dobru sparovku a nezabudnúť na precízne spravenú hydroizolaciu a bude to fungovat. Aj gress je tiež keramika, len crep ma iné zloženie a používa sa iná technológia spracovania
Odpovedať
Profilova fotka
@lordxor - skor treba pozornost venovat kvalitnej hydroizolacii, pouzitiu hydroizolacnych pasok, kvalitneho lepidla a idealne rektifikovanej dlazby kvalitneho vyrobcu (napr. Rako). Pchat gres do sprchaca mi pride uz mierne prehnane.
Odpovedať
Profilova fotka
Ok, dík za info... Hydroizoláciu spravím precízne, samozrejme pásky + manžety.
Odpovedať
Profilova fotka
Ako takej dlazby a obkladu sa bat nemusis ani len nahodou. Ide o kvalitu hydroizolacie v prvom rade, ked to bude ok, tak s dlazbou problem nebude.
Odpovedať
Pozor, ak nedávate na stenu dlažbu, ale obklad, tak ten je vždy glazovaný črep svetlej farby. Črep= pálená hlina(ako tehla). Len veľký rozdiel je vo farbe. Ten klasický hnedočervený je krehkejší, skôr sa pri rezaní láme. Biely má špeciálne prímesy, ktoré zvyšujú jeho pevnosť, pružnosť, resp. odolnosť voči poškodeniu. Preto je obklad vhodný len na stenu, lebo je vždy na črepe
Odpovedať
Profilova fotka
@jergusvav Pretečenia ako takého sa nebojím, hydroizoláciu spravím poriadne. Skôr som sa bál toho, aby dlažba (Črep= pálená hlina(ako tehla) ako píše @tomasuli) nenasiakala vodou a v budúcnosti sa tam nerobili plesne. Ešte pred pár mesiacmi som vzorku tejto podlahy nechal na navysušenom poteri. A celkom slušne sa napila vodou..... A istý čas trvalo kým, sa vyslcha... Tak ma to trochu zneistelo, či je to to pravé orechové do sprcháča.
Odpovedať
@lordxor v tom prípade by som doporučil či už keramickú alebo až epoxidovú škárovačku. Dlažba na črepe nie je najideálnejšie riešenie v sprchovacom kúte, ale dá sa zamedziť jej nasiakaniu v prípade použitia vhodnej škárovacej hmoty. Do bežnej cementovej by som v tomto prípade nešiel, lebo tam sa tie vlastnosti vyplavia, časom zvetrajú.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?