Ako urobiť obklad oválnych stien?

Dobry den, potrebujem poradit z par vecami idem prerabat spodne poschodie ktore je trosku podpivnicene a ma vysku iba 2 metre prva vec je ako sa daju riesit rohy stien ktore sa dakedy robili iba podla flasky a su ovalne ze ako by sa to dalo najlepsie spravit aby boli v pravom uhle ci vysekavat alebo polystiren dat proste nieco co mi moc neznizi tu vysku dalsia vec podlaha naspodu je beton a podlahove kurenie sa tam nebude dat robit lebo to by vela cm zobralo tak ako by sa to dalo urobit bude tam plavajuca podlaha takze co naspodok ci tiez daky polystiren a hned nato podlaha aspon trosku aby bolo teplejsie od noh a posledna vec je tam ustredne kurenie radiatory ale vsade su medene rury a chcela by som to zakryt aspon tie vrchne rury tak ze co by bolo najlepsie ci sadrokarton alebo ci su aj ine sposoby ako sa to da riesit prikladam aj fotky ako to vyzera dakujem krasne za vsetky rady 🙂
Odpovedať
@katarina0123 Takto majster, takto pardon, ešte dáme sadrokartón. Do rohu sa skriňa opre, musí to byť .... Sorry nechal som sa uniesť. Neviem aké veľké sú tie izby, ale ak by Vám nechýbali nejaké cm, tak ja by siel do sadrokartónu aj na steny a trubky vykastlikovať zo sadrokartonu. No ale ak je nízky strop a idete ozaj do vacsej rekonstrukcie, tak osekat omietky a trubky ÚK zasekať do stien. Aplikovať nové omietky. Ak neviete už s podlahou ísť nižšie, tak to jeden, dva centimetre izolácie veľmi nezachránia. Ale ak predsa, tak maximálne koľko sa dá, hobra, podlahový EPS alebo dosky z min. vlny pod podlahu.
Odpovedať
Kúty sa dajú aj tak spraviť, že sa vyseká a vyspravý, a trubky zakryť jedine kartonom..
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?