Ako,čím ? rezete nerezové lišty

Dobrý deň ako vy rezete nerezové lišty na obklad aby sa nejako nepoškodili a boli pekne odpilene Ďakujem pekne
Odpovedať
nerezové lišty sa nerežú, však sú nerezové 😉 ale nie, toto mi spomínali obkladači, že toto je fakt problém, nemôžeš na veľkých otáčkach, lebo sa ti oceľ zafarbí. Asi pomalé otáčky na uhlovke a chladiť.
Odpovedať
Priamociara pila + pilovy list na nerez.
Odpovedať
@rchrdba presne ma to napadlo aby sa nesfarbili
Odpovedať
@zefe toto si neviem celkom prestaviť ..používa sa aj nejaký special. stojan na uhly? Napadlo ma ešte pouzit pokosovu pílu so 100 zubovim kotucom na hliník plasty ..ale nerez je niekde inde ..prípadne obycajna pilka na železo + uhlova šablóna
Odpovedať
Karboskou s tym tenkym kotucom urcenym na nerez, nic sa nezafarbilo ani pri zlabe co mal hrubku cca 5mm
Odpovedať
Tiez som to rezal flexou upnutou v takom stojane z lidlu a pohoda. Tenky kotuc inox za par drobnych. Dolezite je pouzivat ten kotuc len a jedine na nerez, bolo mi povedane. Konceky sa trosku zafarbili, ale dalo sa to vylestit nejakym cifom na nerez, pomerne lahko.
Odpovedať
Musíš dat pozor aby sa materiál neprehrial ináč sa popustia a zafarbia. No a popusteny nerez už ničím nezachráni, bude dúhový na furt. Asi doma nebudeš mať chladiacu reznu emulziu, tak nesmies"tlačiť na pílu". Pri vysokých otáčkach na flexe sa ti tiež môže prehrievat. Ideál by bol speci pílový list do rámovej pílky, pokosnica aby si držal uhly a mazať reznym olejom. Hrany rodihlit ručným pilnikom
Odpovedať
@pedrisito ja to rezem na vodou chladenom cllipri ale ked to nemas tak pomaly flexou a postupne chladit aby sa lista nespalila a potom to jemnym pilnikom mozes doladit aby to sedelo
Odpovedať
Profilova fotka
@zita19 Povrch kovov sa zafarbi nie kvoli tomu, ze sa popusti. Ale kvolit tomu, ze pri urcitych teplotach vznikaju vrstvy oxidov na povrchu a tie maju rozdielne farby v zavislisti od teploty. Odstranit sa to da jednoducho roztokom kyseliny dusicnej, mechanicky vylestenim, alebo elektrochemicky.
Odpovedať
Profilova fotka
@zita19 tie "farby" je len oxid na povrchu, to sa da vylestit, alebo chemicky odstranit.
Odpovedať
@majkoj @peter_durfina pri nereze?
Odpovedať
Profilova fotka
@zita19 Ano pri nereze. Je to len povrchova vrstvicka oxidov da sa to velmi lahko odstranit
Odpovedať
Článok sa načítava...
@peter_durfina poslem ti moju nerezovu pokrievku, ktoru som omylom vyzihala na plynaku? Lebo je duhova uz 10 rokov... Ale je pravda, vy kyseline dusicnej som ju nemacala...
Odpovedať
Profilova fotka
@zita19 V byvalej praci sme to cistili len kyselinami. https://www.youtube.com/watch?v=zXRKV... Tu si mozes pozriet, sice je to cistenie elektrochemicky a po zvarani TIG-om, ale princip ostava. Na povrchu tepelne ovplyvnenych casti sa vytvori vrstvicka oxidov, ktorych farba sa meni v zavislosti od teploty (tusim cim vyssia teplota tym tmavsia farba). Tato vrstvicka sa da pomocou toho odstranit co zaroven na povrchu vytvori vrstvu stabilnych oxidov tzv. pasivuje sa.
Odpovedať
Profilova fotka
@zita19 A este som zabudol. Ak chces aby ta tvoja pokrievka bola opat pekna leskla staci ti na to zelena lestiaca pasta a platenny, alebo filcovy kotuc ci uz do karbobrusky, alebo nastavec do vrtacky a pekne to s nim vylestis do zrkadloveho lesku 😉
Odpovedať
@peter_durfina kaslem na zelenu pastu a handrovy kotuc :-D Este by som karbosku musela kupovat, aj ked verim, ze by sa nasiel asj so stopkou na upevnenie do vrtacku (tu mam :-D) Uz som si na tu duhovu zvykla :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@zita19 ano, zvaral som nerezovu branu, takze mam overene :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@zita19 - ak si budes kupovat, tak makitu GA5030 za 50euro. Nesmrtelny stroj :)
Odpovedať
@mgx tak toto ja urcite kupovat nebudem :-D Sice som strojarsky vzdelana, technicky zdatna, na zenu celkom zrucna, som majitelka celkom slusneho vybavenia (nemyslim tym kozy, ale rucne elektricke aj neelektricke naradie) ale flexa do mojho domu nie :-D
Odpovedať
@majkoj no tak sem stou bránou chcem ju vidieť :)
Odpovedať
Profilova fotka
@zita19 chapem :). tak potom fein multimaster. Filcovat sa da aj nim, aj ked je drahsi. a kopec inych pouziti (reze, pili brusi atd.).
Odpovedať
@mgx multimaser mam :-N
Odpovedať
@zita19 Je pravdou že aj kyselina túto "poruchu"po zvárani a rezaní nerezu odstráni..Mám kamaráta čo vyrába zábradlie a iné veci z nerezu a po zvaraní je to tak opracované, že ani neviem nájsť miesto kde to bolo zvárané :-( .. Ako keby to bolo z jedného kusu, samozrejme že je to aj dokonale vybrúsené-vyleštené. :-D
Odpovedať
Ručná pilka na zelezo
Odpovedať
Profilova fotka
@martin25 ale to je uz par rokov https://old.modrastrecha.sk/blog/majk... ,vzhladom na to, ze je to druha vec co som v zivote pozvaral a stale sa nerozpadla, som spokojny aj ked mi je jasne, ze od teba by to bol iny level :)
Odpovedať
Dakujem vám vsetkym za reakcie 🙂
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?