Výber farby, zladenie, stropné lišty škandinávky štýl - mne sa podaril gýč

Ahojte, prosím veľmi pekne o rady, nakoľko sama už neviem, ako zladiť interiér nového bytu. Jedná sa o novostavbu, kde som chcela ladiť byt do škandinávskeho štýlu, ktorý sa mi veľmi páči. Problém mám trochu s farbou, ktorým sa byt vymaľoval a stropnými lištami (moc sa mi to nepáči, príde mi to už trochu gýčové). Viem, že do škandinávskeho štýlu patria biele dvere, drevená podlaha (čo sa podarilo) a farba stien biela alebo sivá. Nakoľko sivá farba mi príde studená a bielu som vylúčila kvôli tomu, aby vynikli aj dvere, ktoré sú biele. Mala som istú predstavu o farbe (jemný zemitý teplý odtieň napr. capuccino), avšak konečná farba má nádych trochu do ružovo-fialova (farbu som namiešala sama z viacerých odtieňov a farieb nakoľko namiešané hotové farby boli príliš tmavé. Prosím poraďte, či by ste to vymaľovali nanovo alebo nechať tak a čo s lištami, dať ich dole? Resp. odporučte nejakú peknú farbu značku, odtieň a pod. Prikladám aj fotky ako to vyzerá teraz, aj keď fotky môžu trochu skresľovať. Vopred veľmi pekne ďakujem za každý názor.
Odpovedať
@zuzana3040 Nuž, z bielych stien si spravila krémové, čistý štýl si ozdobila lištami a drevená podlaha je laminát (zdá sa mi z foto)... Neviem, ale povedal by som, že jednoduché veci by sa nemali robiť zložito. Aby som napísal aj niečo k veci: farba biela, prípadne svetlo sivá, lišty preč.
Odpovedať
@milanpl Dakujem. Ja by som dala najradsej tie listy prec, len maliar mi povedal, ze je to strasna robota davat dole a obtrha to aj omietku aj papier zo sadrokartonu, som smutna z toho velmi 😔
Odpovedať
@zuzana3040 mne tie lišty neprídu nijako rušivé. skôr mi nesedí ta farba- mne na monitore jej tóny tiahne skôr do oranžova. A zvlášť jej postup namiešania. Stačilo zájsť do predajne s farbami alebo tiež obchody ako obi a podobne ponúkajú miešanie farieb, vybrať si so vzorkovníka a namiešajú farbu presne na mieru s presnosťou na kvapku a neexperimentovať zbytočne domáckym miešaním. 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@zuzana3040 podľa mňa keby to prefarbíš na bielo, tak by aj tie lišty vyzerali lepšie a vždy je to menšie zlo ako trhať tie lišty.
Odpovedať
Ak myslis hotove namiesane fareb.odtiene ze boli prilis tmave, tak v kolorovacich centrach ti namiesaju akykolvek jemnucky odtieň. Akurat teraz pocas lockdownu, to vies urobit jedine v obi, hornbachu so zivnostnikom maliarom... Tie stropne listy by som mozno skusil dat do farby steny. Ak ich odtrhnes (s citom) tak bude treba urcite min lokalne vyspravit (tmel+brusenie) miesta po nich, steny budes malovat aj tak a strop ak sa s tym pohra a mate kvalitnu farbu tak bude mozno vediet "do stratena" pretriet. Akurat sa mu to nechce robit... Ak si nevies rady s farbou, pozri napr pinterest, aj siva farba dokaze pôsobit teplo a tam to urcite najdes.
Odpovedať
Tie listy sú tam zbytočne, obzvlášť keď máš tak zložitú "štruktúru" stropu. Keď ich strhne, tak poškodené miesta vytmeli, je to babracka, za ktorú bude treba zaplatiť. A farby si daj namiešať v miesacom centre. Alebo kúp namiesanu a rozried ju bielou rovnakej značky. Misat farby treba vedieť, experimentovanie nie vždy vyjde
Odpovedať
Profilova fotka
@zuzana3040 Ja by som to videl asi tak. Jediný problém je že si si uzmyslela že to má byť škandinávky štýl. Keby si to robila bez toho ako sa ti páči všetko by bolo v pohode. Ak sa ti také niečo páči na fotkách ale doma by si nezniesla sivú farbu lebo je chladná tak to nerob ani ten obraz čo je na tých fotkách mi do takého štýlu moc nepasuje. Urob to ako sa ti páči a vykašli sa na nejaké štýly.
Odpovedať
@martosko veľmi dobre napísané 😎 Niekedy človek silou mocou niečo chce a napokon to takto dopadne, lebo "škandidávsky" štýl to musí byť 😄
Odpovedať
Profilova fotka
@zuzana3040 mne sa tá farba vcelku páči, taká zaujímavá. No tie lišty by som dala dole
Odpovedať
@zuzana3040 Tiež by som sa opýtala, či to musí byť "škandinávsky štýl"... Je viac možností, ako zladiť interiér i s lištami, aby to bolo estetické a príjemné (aj blízke farebnému ladeniu ako v severskom dizajne).
Odpovedať
@martosko Inšpirovala som sa touto foto, pre mna je to dokonalosť a veľmi sa mi paci, ale ani v jednom colorovacom centre čo som bola mi nevedeli poradit s farbou, tak som vyberala so vzorkovnika a keď sa to natrelo na celu stenu tak to bola ružovo fialová, proste z tak malej vzorky na lesklom papieri sa to nedá vždy vybrat, skresľuje to a riadne. Tak aká farba je na foto?
Odpovedať
@arasmas veľmi pekne foto, a sú tam aj veľmi výrazne listy a vyzerá to naozaj dobre, len u mna to neladí a neviem čo zmeniť
Odpovedať
Článok sa načítava...
@zuzana3040 neviem či/ ako monitor skresľuje, ale mne to vyzerá na farbu, ktorá sa označuje ako TAUPE (vlastne teplá šedá, šedohnedá) https://www.color-hex.com/color-palet... A áno, tie lišty na poslednej fotke sú veľmi výrazné, široké - s úzkymi, ako máte, to bude vyzerať triezvejšie, menej zdobene (podľa mňa sú užšie aj krajšie 😄)
Odpovedať
Profilova fotka
@zuzana3040 myslim si, ze mozno ked to bude cele dorobene, doladene s nabytkom, tak by to nemuselo vyzerat az tak zle. Byt tebou to necham tak. Premalovat mozes hocikedy potom, ked sa ti to uz nebude pacit.
Odpovedať
Profilova fotka
Podla mna horne listy su minimalisticke a uplne v poriadku. Ziadna tragedia, ani gyc. Su nove, ste na ne teraz prilis zamerana. Ked bude nabytok a zvysok interieru, budu ho prijemne doplnat. Farbu steny najprv vyskusajte na mensej ploche a pri roznom osvetleni. Pri miesani ste dali viac hnedej ako sivej. Hneda ma cervene pigmenty, takze to slo do ruzova. Nebojte sa sivej farby, byva aj v teplych odtienoch, takisto ani z tmavsej nemajte strach. Krasne potom vyniknu listy, aj dvere.
Odpovedať
Profilova fotka
@zuzana3040 Na foto, ktoru ste zverejnili ako vasu inspiraciu, tam je odtien steny tiez tmavsi. Vsimnite si kontrast medzi stenou a bielymi prvkami.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?