Revizna sprava el. nesedi s rozvadzacom - poradite?

Dobry den, mozete mi poradit ti, ktori sa vyznate do 'elektriny' - pri predprebierke novostavby bytu sme identifikovali tuto nezhodu : liniova schema nesedi s rozvadzacom, vypytala som aj reviznu spravu, tiez su tam polozky 13 a 23, ktore nevidim v rozvadzaci. Kym cakam na vysvetlenie od developera, rada si vypocujem vas nazor/skusenosti. Dakujem.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od martulah:

Dobry den, mozete mi poradit ti, ktori sa vyznate…
@martulah Nevytváraj si problémy tam kde nie sú!.... Máš legálnu prípojku a je elektrika normálne v dome?... Ak áno, nerieš to !
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od martulah:

Dobry den, mozete mi poradit ti, ktori sa vyznate…
@martulah čo nesedí? popis na ističoch so skutočnosťou? žeby niekto zamenil?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od martulah:

Dobry den, mozete mi poradit ti, ktori sa vyznate…
@martulah Ani mne to nesedí. ZSDIS mi povolila iba 16A hlavný istič a elektrikár to bol viackrát prechadzovať zapojenie. Potom preskúšal a nalepil reálne označenie podľa skutočnosti. Ak te toto tvoj jediný problém tak gratulujem.
Odpovedať
Cislo 13 rozdelovac kurenia a cislo 23 zasuvka v Rsl - take istice sa nenachadzaju v rozvadzaci,pricom revizny elektrikar ich tam uviedol a nameral aj hodnoty.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od martulah:

Dobry den, mozete mi poradit ti, ktori sa vyznate…
@martulah možno omylom podklady pre iný byt. Píše sa tam zásuvka v RSL a kúrenie. Je tam tá zásuvka?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od marsdm:

@martulah možno omylom podklady pre iný byt. Píš…
@marsdm podla nakresu tam ma byt 'slaboprudovy rozvadzac RSL ( dovedeny opticky kabel),kam sa osadi router. Islo mi o to,ci na to ma byt tiez istič.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od martulah:

@marsdm podla nakresu tam ma byt 'slaboprudovy r…
@martulah ja by som to riešil... Výrobca el. zariadenia musí dodať sprievodnú technickú dokumentáciu podľa vyhlášky MPSVaR 508/2009Z.z. ktorá obsahuje vyhlásenie o zhode, protokol o kusovej skúške, vyhlásenie o vlastnej zodpovednosti projektanta a montážnej organizácie podľa normy STN 33 2000-6:2018 článok 6.4.4.4. Takisto musí dodať schému zapojenia, manual pre prevádzkovanie a údržbu. Na rozvádzači musí byť osadený výrobný štítok s CE a takisto ochranná nálepka a norma s ktorou je v zhode (STN EN 61439-3). Ak chcete reálnu radu tak sem dajte fotku otvoreného rozvadzaca a takisto oskenovanu revíznu správu (v zmysle GDPR treba odstrániť meno / evidenčné cislo revizneho technika) Bol som pri preberaní bytu v jednej developerskej novostavbe. Dokumentácia nesedela, inštalácia životu nebezpečná a revízia správa samozrejme v najlepšom poriadku (zrejme robená od stola). Majiteľ si to všimol +/- tak ako vy že revízia nesedela s realitou.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od martulah:

@marsdm podla nakresu tam ma byt 'slaboprudovy r…
@martulah a je tam aj ten slaboprúdový rozvádzač? Myslím že nemusí mať samostatný istič, pretože je to len jedna klasická zásuvka pre router, ktorý môže byť aj inde osadený. Skôr ho oddelili kvôli tomu, aby pri výpadku kvôli inej zásuvke ktorá by bola na rovnakom ističi, ostal internet stále funkčný. Ale teda určite dajú info k tomu že či je len zle priradená dokumentácia alebo je inde chyba. Inak odporúčam dať router do obývačky alebo do inej miestnosti. Skrinka býva na chodbe, kde by bol zbytočne najsilnejší signál a inde už tienený stenami. Z tejto skrinky idú určite káble do izieb, takže v rozvádzači len spraviť prepoj a router dať napríklad pod TV do skrinky. Alebo teda veľa ľudí si nechá od providera router v rozvádzači a pridá ďalší do obývačky. Majú viac portov, takže do neho sa vie zapojiť aj TV, herná konzola alebo iné.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od marsdm:

@martulah a je tam aj ten slaboprúdový rozvádzač?…
@marsdm Router a swich by som schoval niekde do racku a na wifi by som zapojil samostatné APčko niekam rozumne do stredu baráku. Je to elegantnejšie a účinnejšie riešenie. Ťahať si router do obývačky, ak mám po celom baráku centrálne rozvody internetu je zverstvo.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od roman_:

@marsdm Router a swich by som schoval niekde do r…
@roman_ toto by mal byť byt, kde predpokladám sú asi tri káble dokopy. Takže možno nie elegantné riešenie, ale lepšie ako väčšina čo si nechá router na chodbe v skrinke a všetko napoja na wifi.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?