Projekt Greenvillage Dunajská Lužná - názory

V tomto roku (2017) začala realizácia výstavby bytových domov vedľa Jednota Coopu. Prosím , kto má uzatvorenú rezervačnú a následnú zmluvu o budúcej zmluve, aké sú tu podmienky - kvalita,cena,kúrenie,ohrev TV, okná,izolácia,...
Odpovedať
Profilova fotka
Prosím, má někdo názory na tento projekt? Vyplatí se? Děkuji :)
Odpovedať
@mishka88 Dolezite je sa na to komplexne pozriet a pohladat informacie ohladom dopravy a infrastruktury.
Odpovedať
Profilova fotka
Kym prejdem v rannej zapche okolo postavia vzdy nove poschodie tolko k doprave :-(
Odpovedať
Profilova fotka
@modroockovci @wolodymyr děkuju, doprava je kapitola sama o sobě :-S snad obchvat lokalitě pomůže,...spíše se snažím dohledat nějaké bližší info/zkušenosti s projektem jako takovým.
Odpovedať
@wolodymyr, @mishka88 keby len jedno od noveho skolskeho roku stihaju aj dve poschodia :-D ale k projektu no rastie to ako z vody, nevieme ako investor komunikuje s kupujucimi, ale predava sa to ako teple rozky. Miska je to o tom ci mate deti alebo cakate, lebo vsetko so vsetkym suvisi. Infrastrukturou nebolo myslene len doprava.
Odpovedať
Projekt Greenvillage kúpila ISMONT,s.r.o.- konateľ Ivan Slíž. Výstavbu realizuje novozaložená Greenvillage,s.r.o. - konateľ Ivan Slíž , že takto to vyžadujú financujúce banky. Pôvodný projekt z r. 2008-10 bol s plynovým kúrením a ohrevom TUV v každom byte samostatne. Realizácia je ale iná - elektrické podlahové vykurovanie káblami, ohrev TUV elektrickým bojlerom, varenie varná platňa na elektriku,okná s 2-sklom ... . Dnes sú tepelnotechnické požiadavky na bytové domy prísnejšie ako v r. 2008-2010.Ale realizátor sa drží tepelnotechnických požiadaviek z r. 2008-2010, čo je v neprospech kupujúcich.Jeho asi nezaujíma spokojnosť kupujúcich , ale asi len svoj zisk... Podľa názoru odborníkov má byť v prípade elektrického podlah. kúrenia fasádna tepelná izolácia min. 16 cm polystyrén, strecha min. 30cm a okná s 3-sklom. Takto by ste to mali mať aj zmluvne ošetrené. Ak to nemáte,budete mať smolu-vysoké náklady na kúrenie a ťažko predajný byt.Mal som záujem o 2-izb. byt, ale po informácií,že hrúbka fasádnej tepelne izolácie je len 10- 12 cm, strechy menej ako 30 cm a okná s 2-sklom, som sa rozhodol nekupovať byt v Greenvilage Dunajská Lužná.Je tu zneužívaná túžba po lacnejšom bývaní a stavebná neznalosť. Ak tomuto nerozumiete , porozprávajte sa s niekým, kto týmto veciam rozumie lepšie.V KZ je dokonca klauzulu-vyhlásenie kupujúceho , že kupujúci nežiada o zistenie technického stavu bytu znalcom pri jeho preberaní. Nedostal som ani informáciu,či pôvodne projektovaná trafostanica ,,utiahne" byty na elektriku - kúrenie, ohrev TUV ,varenie,... Ak chcete , radšej obíďte tento projekt,... Lákavé ceny sú len nepríjemnou pascou... Tento projekt je výhodný jedine tak pre prenajímateľov bytov, možno na začiatok... Lákanie záujemcov o byty na vybudovanie rýchlostnej cesty na facebooku/greenvillage a www.greenvillage.sk je neseriózne. Realizátor-developer sa priživuje na marketingu rýchlostných ciest...
Odpovedať
ismont stavia od zaciatku projekt greenvia v zahorskej bystrici, aj tu na modrej streche sa mozte docitat ake mali ludia velke tazkosti ... podla predajcov neorealu sme mali byvat uz v marci 2017, je pomaly oktober a oni este len teraz postupne kolauduju cely projekt po castiach, co vsak neznamena ze je vsetko dokoncene, stale dorabaju terenne upravy, niektore domy/byty su stale nedokoncene, treba sa ist pozriet do zahorskej na stavbu - idealne cez vikendy, strazia to tam 2 opity romovia sediaci v aute, ktori nemaju vobec zaujem o to kto im chodi popod nos
Odpovedať
Profilova fotka
@isen123 Děkuji za velice obsáhlou reakci. To je přesně to, co jsem potřebovala vědět. Bylo mi už od začátku divné, že na stránkách se nedá nikde dopátrat, co je standartem bytových jednotek atp. Ale kontaktovat je, aby nás pak uháněli ke koupi se mi také nechtělo, proto jsem doufala , že se tu najde někdo, kdo už tyto informace od nich má. To zateplení je fakt žalostné. A ohledně té klauzuly - to je pro mě jednoznačně STOPka v uvažování o projektu, protože když bychom se rozhodli pro novostavbu, tak rozhodně bych si zaplatila inspekci na předávku. Ještě jednou mockárt děkuji za užitečné info :-) @modroockovci děkuji :) děti zatím nemáme a ještě nečekáme, je mi jasné, že infrastruktura má větší význam, ale mimo BA je tím nejtíživějším problémem právě doprava. ..takže hledáme kompromis @turbomravec děkuji, ohledně zpoždění už mi to připadá komické a vždy si vzpomenu na film Asterix a Obelix mise Kleopatra, když přišli za tím architektem, že má postavit palác za tři měsíce a jeho první odpověď byla "A o kolik se můžu zpozdit" .... řekla bych že je to motto takřka všech dnešních developerů :-D jelikož nikdo z našeho okolí nedostal byt/dům předaný načas
Odpovedať
Profilova fotka
Zas neprehanajte v D Luznej za poslednych 12 rokov snezilo 6x a mrzlo asi 8x a 12 cm z dlhodobeho hladiska staci .. v danej lokalite vacsina RD nema viac a neplatia vela. Zasa obchvatom by som sa moc neuspokojoval robosi vo feliciach ci fabiach aj tak po r7 nepojdu pokial nebude zadarmo a ci ma luzna pripoj neviem lebo pred nou sa staca na Kalinkovo Apropo v Rovinke je developer co strop spravi z osb dosky polystyrenu a fatrafolu a predava ako divy nestiha stavat.... dokonca celu ulicu a bez elektrifikacie robosi a remeselnici dokoncuju pomocou central a az ked dokoncia pripoja domy
Odpovedať
Profilova fotka
Ale islandery z BA kupia vsetko :-|
Odpovedať
@wolodymyr Pre elektrickú podlahovku 12 cm fasádneho polystyrénu z hľadiska nízkych nákladov za elektrinu nestačí,veď je uvedené, že odborníci doporučujú min. 16cm kvalitného polystyrenu na fasádu, 3-sklené okná,... . Pridanie 4 cm polystyrenu na fasádu + 3-sklené okná je pravdepodobne nižší náklad ako prevádzkové náklady za elektrinu pre elektrickú podlahovku ,a treba počítať aj so zdražovaním elektriny,... Seriózny developer by neváhal pridať 4 cm fasádneho polystyrénu , aby hr. fasádneho polystyrénu bola 16cm a pridať jedno sklo,aby byty mali 3-sklené okná. Možno by to uniesli aj celkové náklady a veľmi by neutrpel jeho zisk... . Kupujúci - byty v byt. domoch SO14 a SO15 , ktorí máte v zmluvách projektu Greenvillage Dunajská Lužná 2-sklené okná a 12 cm fasádneho polystyrénu dožadujte sa nahliadnúť nielen do tepelnotechnického posudku( ttp) č.2238/2017 z maja 2017 od firmy delphia , ale aj od f. EnergetickyCertifikat.net z februára 2017, prípadne aj za prítomnosti Vášho odborníka-znalca. Prvý uvedený ttp má vstupné údaje : tepelná izolácia fasády EPS 70 F hr. 12cm, 2-sklené okná Ug = 1,0 .... , ďalšie údaje v ttp. Normová požiadavka na potrebu tepla na vykurovanie podľa STN 730540 je pre faktor tvaru objektu 0,41, Qhnd,max1 = 28,9 kWh/(m2.rok) - skutočnosť 35,21 kWh/m2.a. Druhý uvedený ttp má tieto vstupné údaje : tepelná izolácia fasády EPS 70 F hr. 16cm , 3-sklené okná Uw=0,7....,ďalšie údaje v ttp. Normová požiadavka na potrebu tepla na vykurovanie podľa STN 730540 je pre faktor tvaru objektu 0,39 , QH,nd,N = 56,34 kWh/(m2.a) - skutočnosť je 26,25 kWh/(m2.a) . Takže sa oplatí investovať do znalca a zaujímať sa , čo vlastne kupujete a nenechať sa manipulovať nepodstatnými informáciami- rýchlostné cesty,farba fasády, dizajn,...
Odpovedať
Profilova fotka
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Článok sa načítava...
Diskusia pokračuje po 4 mesiacoch
M
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
@isen123 ahoj, ktory byt si mal zaujem kupit? zvazujem tiez 2izb, ale ked citam tvoje komentare som spozornel. kde si nakoniec kupil? dik
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?