Predaj pozemku z rodinným domom

Zdravím ,potrebujem súrne pomôcť z predajom rodinného domu z pozemkom. Rozišiel som sa z partnerkou,pred piatimi rokmi som kúpil pozemok z rozostavanou stavbou kde sme obidvaja vlastníkmi. Ide o to ,že pozemok z rozostavanou stavbou zapísaný na katastri síce prešli 5 ročnou lehotou ,lenže ja som tu rozostavanú stavbu skolaudoval v roku 2021 . Na daňovom som volal ,a povedali mi ,že kolaudácia nemá vplyv na to ,že som rozostavaná stavba je skolaudovana ,hlavne že bola stavba zapísaná v katastri a prešli 5 rokov od kúpi a zápisu. Pre istotu som sa opýtal jedného právnika na internete,že ci všetko je v poriadku a ak predám pozemok z domom ,nebudem musieť platiť daň z predaja,on mi povedal že pokiaľ som tu stavbu skolaudoval tak sa počíta od toho dátumu kedy bola stavba zapísaná a skolaudovaná zo supisnym číslom. Ja som si myslel,že ak mi na daňovom to potvrdili,že je to 100% ,tak som už dohodol u notára stretnutie z kupcom . Teraz som s toho zmätený a neviem čo mám robiť. Prosím o radu,či skúsenosť ako takýto problém vyriešiť. Ďakujem
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?