KNAUF priečky a bytovy dom

Pozdravujem vsetkych. Velmi ma prekvapila resp.zarazila nasledujuca skutocnost preto by som chcela pocut nazor popripade skusenosti inych. Mame v plane s manzelom kupovat vacsi 4-izbovy byt v meste kde byvame. Sme tu spokojni a tym, ze sme v tichej novorozostavanej lokalite nas uz inde netaha. Po zhliadnuti foto (vid nizsie) som ostala prekvapena, ze sa vo vnutornych priestoroch budu davat sadrokartonove priecky a to nie len v ramci bytu ale aj medzi jednotlivymi bytmi. To vazne budeme mat susedia medzi sebou sadrokarton? Neviem asi som "stara skola" ktora preferuje skor ytong/tehla aj ked je pravda, ze momentalne mame od toho isteho developera tehlovy byt a nie je vobec zvukovo odizolovany, so susedkou si mozme kludne pokecat cez stenu,staci len trocha zvysit hlas. Takze ako je to s tymi KNAUF prieckami? Co sa tyka udrzby,zivotnosti a zvukovej izolacie hlavne co sa diamantu tyka. Isli by ste do toho? Neviem ja som voci tomu velmi skepticka. Predsa ked uz mam zaplatit za holobyt vyse 200 tis. (na vychode podotykam) tak nech je uz predsa kvalitny a cely murovany. Pokial by som mala ine moznosti tak to hned zavrhnem ale viem, ze v nasej lokalite uz nic ine v ponuke nebude. Je to uz bezna vec v stavebnom priemysle? Vdaka za vase nazory.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od ludka0309:

Pozdravujem vsetkych. Velmi ma prekvapila resp.za…
@ludka0309 oznacenie RC3 znamena ze je to bezpecnostna priecka. To znamena ze do stredu sa dava plech. Pozri si podla toho oznacenia vlastnosti tejto konstrukcie, ake su zvukovoizolacne vlastnosti. Nemyslim si ze murovana priecka viac izoluje. Aj to si vies najst porovnat.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od wivik:

@ludka0309 oznacenie RC3 znamena ze je to bezpecn…
Myslím, že zrovna tu ten plech ešte není. Ale to nemení nič na tom, že zvukovo izolačné vlastnosti sú výborné a zrovna tak aj čo sa týka pevnosti. Áno, je to bezpečnostná priečka. Toto není "obyčajný" sadrokartón, zbytočné obavy. Sú tu sadrokartonári, tak snáď niekto erudovaný to vysvetlí lepšie
Odpovedať
Ok sorry, tych oznaceni je niekolko tak sa mi to splietko.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?