Holobyt alebo štandard

Dobrý deň, vybrali sme si 3 izbový byt v developerskom projekte Riviéra Nitra a zvažujeme, či si máme zajednať aj štandard, ktorý zahŕňa tieto položky: * 3x Interiérové dvere - Drevo, dekor na výber, obložková zárubňa + kovanie. * Plávajúca podlaha - Dekor na výber, laminátové parkety, lišty, parozábrana, penová podložka. * Obklady a dlažby (v kúpeľni) - dekor na výber * Vaňa s batériou, umývadlo s batériou a závesné WC, značky: VILLEROY & BOCH a GROHE * Malovka Cena tohto štandardu je 11.990 € a táto cena je jednotná pre všetky 3 izbové byty bez ohľadu na výmeru bytu, či už je to 60 m2 alebo 90 m2. Náš byt má práve len 61 m2 a to ma privádza k mojej prvej otázke: 1. Koľko by vyšlo vyhotovenie štandardu keby si to riešime sami? Je mi jasné, že developer má množstevné zľavy a kontakty, ale zároveň tam má aj rezervu na zisk. Snáď by sa dalo k tej cene aspoň priblížiť. Treba však zvážiť, že by sme sa k tomu dostali až po vyše 1,5 roka a ceny už môžu byť o dosť vyššie. 2. Ďalej akú voľbu by ste mi odporučili (najmä na základe vlastných skúseností)? Podľa toho, čo som čítal/počul, tak na kvalitu štandardu sa nedá moc spoľahnúť keďže sa tie byty robia rad za radom, aby sa, čo najskôr odovzdali. Navyše je časté, že sa neriešia reklamácie aj počas záruky. Možno sa však viac len píše hovorí o tých negatívnych skúsenostiach. Ďakujem za odpovede.
Odpovedať
Osobne by som si to asi riesil vo vlastnej rezii, cez znamych sa daju aj rozne zlavy vybavit ak mas kontakty a teda vies aj na tom usetrit. Na druhej strane vyhoda toho, ze budes mat standard je to, ze to budes mat kvazi bez starosti nejakych, nebudes musiet lustrovat ceny, kde jak co vychadza.
Odpovedať
Za toto co pises v strednej cene ak si kus zrucny das 60m lamina so vsetkym 1100, dvere 3x spolu za 1000, malovka stoji farbu a penetrak 300, kupelna nech mezerem 4000 a si na 50% nakladoch, len to bude chciet tvoj cas, vsetko co pisem si vies zakupit uz teraz
Odpovedať
Ahoj. :) My sme kupovali dom v holodome, ale keby sme mali tú možnosť, uprednostnili by sme štandard. Záleží veľmi od toho, či si viete niečo urobiť sami a pod. Výber materiálov zvykne byť slušný a myslím, že sa dá vybrať aj z vyššej kategórie materiálov. Samozrejme, že je to individuálne, niekomu vyhovuje viac to, inému ono. Držím palce pri rozhodovaní a nech sa dobre býva. :)
Odpovedať
ja by som to brala ako holodom. zase nie je to tolko poloziek a roboty si myslim, ze by ste si to aj sami nezvladli. ak vas netlaci cas a mate nejaku predstavu, ako by ste to chceli, tak by som isla do tejto moznosti.
Odpovedať
@neit Tak dost samozrejme zalezi, co konkretne je v tom standarde na vyber v stanovenej cene. Je rozdiel ci v tom mate limit na laminat 10e/m alebo 20e/m, rovnako dlazba, obklady, dvere. Lebo takto nie je jasne, kolko z tych 11 990e tvori material a kolko praca, co je pre vas velmi podstatna info. My sme si toto odkomunikovali dopredu. Dalej nepises, co znamena "riesime sami". Nakupis material a veci a sam si vsetko spravis? Alebo na to zase budes potrebovat externych zhotovitelov? Lebo to je dalsia zasadna info. Co sa tyka vyhotovenia standardu developerom, to je asi proste vzdy risk. Mozes si zistit nieco o kvalite predoslych projektov developera ak nejake ma, ale ani tak to nebude zaruka ak by aj mal kladne referencie. Inak u nas zavazilo aj to, ze v pripade standardu od developera sme sa stahovali do "hotoveho" domu rovno z podnajmu bez nutnosti podnajom dalej platit. Ak by sme brali holodom, dalsie 2-3 mesiace by sme museli platit aj hypo aj podnajom, co by bol dalsi naklad cca 1500e.
Odpovedať
Profilova fotka
ak je moznost, riesil by som si to vo vlastnej rezii. bude to chchiet sice nejaky ten cas navyse a trochu zhanania, no budes to ma presne podla svojich predstav a navyse ta to isto vide aj lacnejsie
Odpovedať
Ja by som sa rozhodol asi takto: - mam cas a kvalitu podlah/dveri/sanity by som chcel inu? - tak holobyt - nemam cas, platim najom a kvalita standardu je ok? - tak co najrychlejsie standard a stahovat Tych 11tis myslim, ze je fajn rezerva ist aj svojou cestou dorobenia si do standardu.
Odpovedať
Vsimol som si vasu poznamku o 1,5r.. cize stahovanie najskor by bolo o 1,5r ? V tom pripade by som riesil holobyt. Za ten cas by som si vybral to co treba a ked pride den D a byt plne Vas aj na papiery tak uz len nabehnut do predajni a povedat toto a toto chcem, mozte objednat. Inak zohnat majstrov na dorobenie toho standardu ako uvadzate nieje extra zlozite myslim. Potrebujete 3-4 profesie, ktore to zvladnu rychlo - interierove dvere a podlahu co si vyberiete tak vacsinou predajne aj ponukaju moznost to osadit/polozit. To je minimum starosti a za 2-3dni to maju hotove po dodani materialu, sami si privezu a naplanuju majstra. Tam by som nehladal ineho, hlavne nech to odsypa.. - malovka - ak si trufate vymalovat mozte nieco usetrit. Ak nie tak maliar to ma velmi rychlo. - osadenie sanity - ked uz bude pripravena na byte tak tiez majster dobehne, osadi, hotovo. - polozenie dlazby v novych bytoch majstri neodmietaju ako v starych Ak prezeniem tak kazdu profesiu rozlozite na iny tyzden nech si majstri nezavadzaju, za mesiac hotovo. 12tis je fajn rezerva takze nemusite riesit a zhanat extra lacnych, ktori by podliezli cenu prace napr pri dlazbe o 5eur na m2, to je uplne nepodstatne. Hlavne aby mali dobre referencie a urobili v dohodnuty tyzden. Podla mna tych 12tis s prehladom podleziete... Ked uz bude byt plne Vas a budete riesit kuchynu a nabytok na mieru od stolara tak s predstihom riesit a naplanovat hned po polozeni podlahy, kuchyne byvaju najvacsie brzdy k nastahovaniu sa 🙂
Odpovedať
pokial sa s tym nechces zabavovat, zbytocne zhanat ludi a investovat do toho vela casu, tak jednoznacne chod do toho standardu, za tu cenu je to relativne OK, aj ked s tou kvalitou to moze byt kadejako aj ked si to budes cez nejakych majstrov sam riesit 😉
Odpovedať
Profilova fotka
Ak je moznost, riesila by som to isto vo vlastnej rezii. Ono sa vam ani ponukany standard nemusi totizto pacit
Odpovedať
Profilova fotka
Je to taka suma, ze podla mna by ste si to vedeli lacnejsie spravit, len otazne je to, ci je na to priestor, ci na to mate chut, energiu a pozhanat si majstrov. Co sa tyka cien, tak hadam to uz nejako vyssie nepojde, ved uz su dost vysoko 😞
Odpovedať
Nakoniec sa to rozhodlo samo keďže máme možnosť prebrať zmluvu iného klienta s lepšími podmienkami vrátane štandardu. Vychádza to jednoznačne výhodnejšie a bude to aj jednoduchšie pre nás. Ďakujem pekne za všetky názory a rady. Určite to bude užitočné aj ďalším v podobnej situácií (v budúcnosti).
Odpovedať
Článok sa načítava...
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?