Čo znamená pojem "rozostavaný byt"?

Profilova fotka
Vysvetli mi niekto pojem ,,rozostavany byt´´? je to preto ze zatial prebehla iba kolaudacia holobytu?... Za kazde info vopred dakujem. Mozno som polozila nezmyselne otazky , ale nie je mi to jasne... :-(
Odpovedať
@lennuska19 nemyslim, ze to ma nieco s tym, ze prebehla kolaudacia holobytu, len to este asi nestihli dat zmenit na katastri. Rozostavany byt by mal byt rozostavany (= nedostavany) - cize neskolaudovany byt ( i ked realne moze byt uz medzitym skolaudovany, ale este to nemusi byt takto uvedene na katastri, kedze im to niekedy trva). Pokial viem nie je ziadna dalsia kolaudacia (pises ze prebehla `iba kolaudacia holobytu`), na skolaudovanie staci aby bol byt aj holobytom, zarubne linka atd. na kolaudaciu nie su potrebne.
Odpovedať
@lennuska19 takato je definicia: ,, "Rozostavaný byt" alebo "nebytový priestor" v katastri nehnuteľností je byt alebo nebytový priestor v takom dome, ktorý je aspoň v takom stupni rozostavanosti, že je uzavretý obvodovými stenami a strechou. Ak potrebujete aby úrad správy katastra posúdil stavbu ako rozostavanú, musíte si nechať zhotoviť znalecký posudok súdnym znalcom z oboru stavebníctva." Neviem v akej suvislosti to potrebujes, ale moze to byt napriklad ak niekto stavia bytovy dom na uver, tak postavil byty (bytovy dom), to takeho stadia ako je uvedene v definicii, a dal si byty zapisat ako rozostavane aby mu banka uvolnila dalsie financne prostriedky na stavbu. Podobe sa to riesi aj pri stavbe rodinnych domoch. Neviem ci sa toto aj teba tyka alebo nie, ale dufam, ze pomohlo.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?