Čo si myslíte o bývaní pod strechou v byte?

ahojte, chcem sa opýtať, aký máte názor na bývanie pod strechou. Sťahujeme sa do novostavby a máme na výber aj pod strechou. Bojíme sa ale, či tam v lete nebude horúco. Predávajúci nás presviedčajú, že dnešné materiály sú kvalitné, izolácia, vzduchová medzera a odvetrávanie, tak sa nevieme rozhodnúť. Čo si myslíte vy?
Odpovedať
jaj a ešte som zabudla podotknúť, že ide o plochú strechu, nie o podkrovie. ;-)
Odpovedať
pred plochou strechou ma vždy varovali, že keĎ sa na ňu oprie slnko, tak budeme mať peklo doma :-D neviem či by som verila tým materiálom.
Odpovedať
Profilova fotka
ikon, radsej by som asi volila byt na inomposchodi, pokial tam nie je podkrovie, ale rovna strecha. Samozrejme ma to svoje vyhody, ze uz nad Vami nikto nebyva, t.j. ziadne dupotanie, hlasna televizia a pod, ale neviem´, asi by som sa skor bala ci nam po case nebude zatekat, v lete teplo a pod.
Odpovedať
ikon, my sme byvali v podnajme v novostavbe s rovnou strechou a v lete tam bolo na nevydrzanie, ale kde nie je? panel sa tiez rozpali a je tam horuco, teraz sme v nasom uplne novom byte v podkrovi a v lete tu mame 30 stupnov takze tym materialom velmi never, stavitelia zvyknu dobre zavadzat ale ja by som podkrovie nevymenila za nic na svete, je to uzasne spinkat a pozerat pritom na nebo ;-) riesenie je aj klimatizacia ale ja som skor *prirodny* clovek a klime neverim, ze je v poriadku ani zo zdravotneho hladiska, no a pri malych detoch ju uz vobec neodporucaju :-S
Odpovedať
Profilova fotka
Pripajam sa k tweety - s muzom byvame spolu uz vyse 2 roky v panelaku na najvyssom poschodi, okna orientovane prevazne a JZ takze tam mame skoro cely den slnko, a v tych letnych horucavach ked k nam prisiel ktokolvek na navstevu tak vsetci krochkali blahom aky tam mame prijemny chladok :-) a to tu nemame ziadnu klimu. Pravda ta strecha je prerabana cca pred 3 rokmi dajakym specialnym sposobom, ale tu hlavne ide o to, ze na nizsich poschodiach sala teplo do okien hlavne z rozpaleneho betonu/asfaltu co nam nehrozi + prijemny bonus - ziadni susedia nam nedupu nad hlavami :-D
Odpovedať
Profilova fotka
ikon moja kamoška býva "pod strechou" t.j. na samom vrchu jedna sa o novostavbu kolaudovanu v r. 2004, a fakt je že cez leto je to o.k. až na to že tam nemá výťah :-) ale toho tepla by som sa rozhodne nebála :-N
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 9 mesiacoch
aj my sme si rezervovali mezonet na 18 poschodi a je to pod strechou,tak neviem ci to je teda dobry napad
Odpovedať
baby aj my sme kupili byt pod strechou a tiez nemame vytah byt je na stvrtom poschodi normalne sa bojim ako sa to bude prerabat a aj celkovo bez vytahu ako to bude
Odpovedať
Bývanie pod strechou môžem len odporučiť. Bývam tak už niekoľko rokov, bývali sme aj na nižšom poschodí, tak viem porovnať. Čo sa týka tepla, nieje to také hrozné. My mávame okolo 26-30 stupňov, ale aj susedia pod nami mávajú podobne. Ale ten kľud, nemáme nad hlavami susedov je to super. Zatekania sa netreba báť , u nás sa v tom prípade hneď strecha opravila. Ale keď bývaš na nižšom, tak je tam pravdepodobnosť, že ťa vytopia susedia, u nás v dome je to časté :) Ale bývať bez výťahu by som nechcela.
Odpovedať
Profilova fotka
hape • Dnes v 19:54 Ahoj všem, chceme si koupit byt. Jeden jsme si už dokonce vybrali (v únoru bychom měli podepsat smlouvu), ale je v posledním patře 5-ti patrového domu. Byt se nám moc líbí, ale nejsem si jistá, zda poslední patro v domě nemá více negativ. Celý dům je po rekonstrukci, střecha je opravená, zateplená. Bydlíte někdo v posledním patře? Je to v pohodě nebo si říkáte už nikdy více. Jaké máte zkušenosti? Teď mi říkaly dvě kolegyně, že v létě je v posledním patře šílené horko (obě bydlí ve 12-ti patrovém věžáku). Začínám úplně panikařit, jestli vůbec máme do toho jít. Děkuji moc za názory. cluci • Dnes ve 20:00 Ahoj, my bydlíme ve třetím patře ze tří a žádný problém v létě ani v zimě není. V koupelně jsme si pod strop-nad podhledy-nechali dát zateplující materiál za pár kaček a jsme naprosto spokojení (tchánovci totiž bydlí v sedmičce, taky úplně nahoře a v zimě byla v koupelně dost velká zima :-| ) Bydlení v nejvyšším patře má tu výhodu, že vůbec nevíme o sousedech, nikdo kolem nás nechodí, prostě pohádka a úžasné ticho. Můžu jen doporučit!
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojky, tak my bydlíme v 6. patře (poslední) a je to úplná lahoda! Jak píše cluci, nejsou slyšet žádní sousedé. Máje je respektive jen pod sebou a jedny vedle sebe, což je fakt pohoda! Takové soukromí jsem v paneláku ještě neviděla. :-) Teda neslyšela! Z balkonu máme krásný výhled a nemusím se bát, že by někdo z vyšších pater nás na balkoně šmíroval! :-) Takže vřele doporučuji!
Odpovedať
Tak my jsme bydleli 3 roky v 9. posledním patře nezatepleného paneláku a manža si torchu stěžoval (ale bylo to spíš tím, že jsme měli v pronájmu pokojík a nešlo moc nikam větrat a okno bylo na jih), já tam byla ve svém živlu, teď, bydlíme taky pod plochou střechou (1,5 roku) a je to ok. Akorát jsme řešili špatnou hydroizolaci kolem vývodu VZT a pak zateplení u jiné části, ale třeba špatný odvod nad námi vytopil po fasádě sousedy o patro níž :-D Záclony máme jen v ložnici, jinak okna holá (žaluzie máme nahoře a nepoužíváme), jak píše Ivet, soukromí tu máme z celého baráku nejlepší. Ostatní si stěžují na hluk, protože tady nikdo nemá koberce, málo nábytku, tak je fakt všechno slyšet, my tu máme klid, to i za to zatečení do bytu stálo. ;-) Když ti neteče stropem, tak ti může vlhnout byt zespoda, když bydlíš v přízemí, nebo se zas najde něco jiného. Jediné, co jsem měla strach, bylo vytápění. Ale máme okna na jih a jihozápad a topení mám zapnuté akorát v ložnici, a jinde to klesne na 18, víc ne :-D Asi nás vytápí sousedi.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Diskusia pokračuje po 6 mesiacoch
Profilova fotka
ahojte, tiez sa chcem opytat aky mate nazor na byvanie v tehlovej novostavbe na vrchnom poschodi /6.poschodie/ byt sa nam paci najviac, najma pre pocit sukromia a vyhlad, ale trochu sa obavame bytu pod strechou ci uz tepla v lete alebo pripadne zatekania v zime, na strechu je 3 rocna zaruka, co ale na strechu nie je vela, je tam priprava na klimu - iba vrchne byty ju maju, no my moc klimovy nie sme, ake su vase skusenosti? najma rozdiel panel/tehla dakujem za kazdy nazor, uz sa musime rychlo rozhodnut :-)
Odpovedať
Ja uz dlho byvam pod strechou, v klasickom panelaku na 12.poschodi. Cestne prehlasujem ze na ine poschodie by som uz nesla. Neviem ci mame len stastie, ale nikdy nam nezatekalo a v lete nemame teplejsie ako v inych bytoch...Sme orientovani na vychod, mozno to je aj tym. Ale co viem susedovi zatekalo nad oknom tak opravovali celu strechu. No a velmi ocenujem ze mi nikto nebuchoce nad hlavou a neprasi z balkona. Co sa tyka klimy, mame ju v obyvacke a pouzivame len minimalne, ked su horucavy niekolko dni za sebou a to vtedy je neznesitelne teplo v kazdom byte. Toto leto sme ju skoro ani nezapinali. Mame male dieta, takze pustame len setrne a aj ked som nikdy nebola klimova, viem to ocenit ked je moooc teplo vonku.
Odpovedať
Profilova fotka
dakujem guliverka, tento byt je tiez na vychod, je nizsie a zatepleny, tak dufam ze to bude ok :-)
Odpovedať
Profilova fotka
ahoj, znam byt v cihlovem baraku v poslednim patre, nejde o novostavbu, ale je zrekonstruovany (zatepleny, nova strecha).. musim rict, ze pokud vim, tak tam nikdy nezateklo, ani se starou strechou, ale teplo tam je, i po te rekonstrukci, kdy se strecha odizolovala. ale zas ne takove a v jinem byte v tom samem dome jsem nikdy nebyla, tak nemuzu tvrdit, ze by to nebylo stejne. vzdycky nas tam bylo vic a obyvajici nejsou zrovna nadsenci do poradneho vetrani, takze to muze byt i tim. asi bych se toho nebala, super je, ze ti nikdo netanci nad hlavou ;-)
Odpovedať
bleble, my sme byvali v tehlovej novostavbe - na 4-tom poschodi zo styroch... za 6 rokov co sme tam boli sme zazili vsetky vyhody aj nevyhody spojene s tymto byvanim... byt sme mali orientovany na juh, dom zatepleny... takze totalne teplo v lete - mali sme tam velkoplosne okna tak cez to ale aj zo strechy... teplo bolo ale vdaka tomu aj v zime, takze sme skoro vobec nekurili... asi 3x nam stale na tom istom mieste zatiekol plafom ( asi pol metrovy flak ) - vzdy ho prisli premalovat a zafixovat, ale podla mna bola nejaka vada na streche a to nevedeli najst... nad nami nam nikto nebuchal a okolo nasho bytu nikto nebehal kedze bol vlastne posledny... cize sme tam mali fajn tichucko...
Odpovedať
Profilova fotka
diky moc
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 5 mesiacoch
Profilova fotka
ja by som sa este pridala k teme - byt o ktory sa zaujimame je pod sedlovou strechou, cierny plech, 20 cm izolacia.. velkoplosne okna na terasu, orientacia na V-Z .. byvali ste niekto v niecom podobnom? tiez sa bojim ze tam bude velmi horuco..
Odpovedať
Profilova fotka
yaninca, my máme podkrovní byt na všechny světové strany, plech grafit, vata15+5 cm + sunflex folie, pak obkladové panely. Podezdívka zvenku cihla 15, izolace a zevnitř kantka, klasické pálené cihly a vápenné omítky. V zimě tady bylo krásně teplo, ale léta se obávám. Na tu západní stranu peče slunko celé odpoledne, tak tady bude asi dost teplo. Myslím, ale že žaluzie do střešních oken a větrání na obě strany zároveň to zachrání. Navíc ono těch horkých dnů zas tolik není...A těch pár dnů v roce to přežijem, když nám bude trochu tepleji... To okno na terasu máte na jakou stranu?
Odpovedať
Ahoj my bývame teraz v paneláku na najvyššom poschodí, 3 izby máme na V, kuchyňu na SZ. V lete máme určite menej teplo ako nižšie byty orientované na juh. My sme si dali do obývačky klímu keď sa nám narodil syn, ale priznám sa že minulý rok sme ju mali pustenú hádam 2x. Vôbec nemáme teplo ako si ľudia myslia, možno je dobre odizolovaná strecha. Keby som mala ísť znovu do bytu tak jedine na najvyššie poschodie. Hlavne kôli tej pohode, že nad nami nikto nieje, to je supeer :-)
Odpovedať
Profilova fotka
dakujem za nazory. ta terasa s dvoma dvojkridlovymi presklennymi dverami je na juhozapad..
Odpovedať
Profilova fotka
ahoj yaninca, byvame v nieco podobnom, podobna orientacia, velke francuzske okna v celom byte a musim povedat, ze ziadne teplo sme nezazili (aj ked letnych 40 stupnov vonku sme este nazazili), skor som sa bala, ze budeme musiet velmi kurit v zime, lebo to bude cez tie velke okna tahat, ale nic take, dnes nas trapi to, ze kedze okolo vetraku poriadne neurobili strechu tak nam tecie do kupelne :-/ tak snad nemate dany vetrak v kupelni ako my :-)
Odpovedať
Profilova fotka
dik:) takze v lete ste tam este neboli? ci iba nebolo tak horuco..
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?