Čo hovoríte na projekt Dolce Vita na Vrakunskej?

Kupil niekto byt v tomto projekte? Mame zaujem o kupu novo postaveneho bytu niekde v tejto lokalite a vyslo nam len toto...na Kazanskej sa malo stavat toho viac ale to uz mozem ist zit rovno do Slovnaftu... Zije niekto v blizkosti slavneho Pentatgonu...? nejake skusenosti s kriminalitou, aneb je to tam az take zle???
Odpovedať
Profilova fotka
Byvala som skoro cely zivot, par ulic odtial a sama by som nekupila byt tam, aj ked hladam dobru cenu. Mam niake informacie ze chcu prerobit pentagon a vystahovat ciganov, tomu uverim ked to uvidim, mozno za 10 rokov. Inak same drogy a romovia. uz len par ulic dalej od tial ako kazanska, je uz uplne ine kafe. Oplati sa radsej uz ten Ekohaus na Kazanskej, ..alebo podobne Geologicka...atd.
Odpovedať
Ahojte tak ja byvam cely zivot vo vrakuni a tu aj zostanem, kupujeme byt na podunajskej. Teraz ale byvam na Kazanskej a uz nikdy viac, ten hluk a smrad z cesty je neznesitelny. Preto sme zamietli aj Doce Vita nakolko je to priamo u krizovatkyu a rano su tam okrem ineho aj neskutocne zapchy, ale to asi vsade, ale smrad a hluk najma, to vadi mne. Ale v kludnejsich castiach vrakune je to fajn, pokial nebyvas priamo nad cestou. A co sa tyka Pentagonu ja to nevidim az tak katasrofalne, v Petrzalke mas taky pentagon na viacerych miestach...
Odpovedať
Profilova fotka
Dakujem za radu na ne-byvanie na tej kazanskej, ked je tam tolko hluku. Jedine asi otocene na druhej strane. Takze som sa utvrdila v mojom vybere lokality Ruzinov-Strkovec.
Odpovedať
no dik za povzbudive slova supi...aj peach za reakciu, ale ostatne projekty nic moc teda mozno okrem lokality. na tej geologickej to je tusim median house - otras! v strede v atriu nejaka budova, zle dispozicie, drahsie ceny... no hlavne ta kriminalita ma stve, viem ze ten pentagon je znama vyvarovna heroinu a pervitinu.... tiez som par krat siel z toho smeru v dopravnej spicke a je to otras, cele juzne slovensko ide cez svornosti a gagarinku a to sa tam este zbiera cela vrakunska...toto ma desi, ale na druhej strane nezda sa mi ze by to bol zly projekt dokonca mimo spicky je clovek rychlo na obchvate a fici do mesta...
Odpovedať
Metel, povzbudive to asi nebolo, ale co by som ja pred rokom dala za takyto postreh :-S Tak skus projekt podunajska.sk ale ani ta geologicka neni najhorsia. A co sa tyka kriminality nie je o nic vyssia ako v inych castiach. To s Pentagonom vsetci iba nafukuju. 20 rokov som byvala kusok odtial...
Odpovedať
Profilova fotka
Ja by som osobne videla minus len v tom, ze je to priamo pri najfekventovanejsej krizovatke. Urcite by som nevyberala okna do ulice, to iste plati aj pre Kazansku. Byvala som 25 rokov o par ulic dalej a myslim si, ze kriminalita je rovnaka ako v ostatnych castiach BA. Mozno by som sa pozrela aj na tu podunajsku, ta nie je hned pri hlavnej ceste, ak teda planujes tuto lokalitu. Akurat to cestovanie z Pod.Biskupic a Vrakune potrebuje veeeeela silnych nervov spicke
Odpovedať
anda, suhlasim s tebou ;-) akurat treba ratat s tym ze ked budes mat okna otocene nie nad cestu tak ti do bytu nezasvieti slnko, to plati aj pre dolce vita a pre kazansku. Nam zo vsetkeho tu vo Varkuni vysla najlepsie ta podunajska, mimo hlavnej cesty, hned vedla lesik,... ale to je len moj nazor :-)
Odpovedať
metel, ja som byvala 7 rokov v tej nizkej novostavbe na podunajskej - to byvanie bolo krasne - mali sme orientaciu na mesto, co vlastne znamenalo do vnutrodvora ( ako su tie domy z panelaka )- uplne tichucko, byty presvetlene a na cestu sa clovek vlastne napajal uz pri vychode z vrakune a podunajskych... detto lesik bol hlavne po porode mojej dcery perfektny na prechadzky, taktiez zastavba s rodinnymi domcekmi... dalej ako na podunjsku by som ale byvat neisla, kriminalita u nas nebola vobec citelna, ani ludia z pentagonu a pod. ... nam sa na podunajskej tak pacilo ze sme si tam chceli kupit aj dalsi, vacsi byt - ten projekt vedla nas je taka masovka, neviem ako sa to vola - len male nepresvetlene byty a projekt podunajska bol fajn - sme tam rokovali o tych najvacsich bytoch... neboli ale ochotni pred rokom a pol nam vyjst v ustrety , tak sme to vzdali... ale ten projekt sa nam pacil, aj ked standarty tam neboli nic moc, to sme mali naplanovane vsetko menit... ale ta poloha bola fajn... jedine co mna rozculovalo bolo dochadzanie, pokial som nemala dieta tak sa este dalo ale potom to uz bolo neznesitelne... vdaka tomu ze nas odmietli na podunajskej byvame teraz v centre a hlavne z pohladu dopravy ale aj bytu a vyhladu si to neviem vynachvalit...
Odpovedať
dai, je super ze byvas v meste a podla prispevku vo fore pre podunajsku, mas asi nadherne velky byt ale ani nechcem vediet kolko stal...ja hladam startovny byt na par rokov, 2 izbak, s garazou, peknu dispoziciu, obycajny standart, nic viac, ziadne velke ocakavania... sledujem teraz 2 roky novostavby v BA a zo vsetkych novostavieb v najnizsich cenovych kategoriach mi vysla najlepsie Dolce Vita az na tu lokalitu, resp. polohu. Tiez by som si najradsej kupil byt v centre, nalepsie orientovany na dunaj, pekne preslneny a najlepsie v eurovea-i ale o tom si mozem nechat zatial snivat x-) tiez som chcel prebrat s niekym cenu, ci sa da zjednat, alebo ci ma niekto kupeny byt v Dolce a za akych podmienok...supi ty mas asi ten isty problem s dunajskou...
Odpovedať
Profilova fotka
no my sme tiez pozerali Dolce Vitu, ale nakoniec zamietli, kamoska byva blizko a teda hovorila ze nic moc, ze napr. deti by nedala do tych skol co su tam v okoli, potom sme pozerali Median House, sice trosku kralikaren, v strede nejaka budova ako pises, ale predsa len kludnejsia ulica, dispozicne dobre riesene byty /aj ked my sme pozerali 4 izbove/ Ked hladas startovaci byt, treba mysliet aj na jeho buduci predaj a to si myslim ze je sanca dalej od pentagonu, take reci ze to tam vycistia uz boli ale zas sa to potom presunie inde alebo bude este pekne dlho trvat kym individua z tej casti uplne vymiznu. my sme nakoniec skoncili pri TOPASbyvanie.sk maju aj 2 izbaky, ceny asi vyssie, ale my sme zatazeny na ruzinov
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Tak tu by som nešiel hádam ani zadarmo keby mi to dali ..28 rokov mi tu v blízkom okolí bohato stačilo :-|
Odpovedať
Článok sa načítava...
hmm...same povzbudivé slová :)) ... som uplne nadsený kupou bytu v celej BA, okrem starych panelakov sa tu neda nic normalne kupit...asi si fakt postavim rodinny dom niekde v AT
Odpovedať
Profilova fotka
metel01: ak to planujes ako prve byvanie este bez rodiny tak preco nie, ale s detmi by som tam nesla a ked hej aj tak by som ich vozila asi do skoly niekam inam a tomu som sa vzdy chcela vyhnut
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 8 mesiacoch
Ahojte.Tri roky som byvala na Ciernej vode.Chcem sa vratit spät do mesta a pozdava sa mi Dolce vita.Len ma mrzi ten pohlad na pentagon.Ak si niekto mysli ze kriminalita je len na DH,tak to este nebyval na ciernej vode.Stahovala som sa tam s DH a uz ju nechcem vidiet.Zdochol tam pes.
Odpovedať
Profilova fotka
nnnn ja by som do Dolce vita nesla .. je to hned na krizovatke, otocene ku ceste, strasny hluk a vyjazd aut z garazi je rovno na tu cestu ktora uz je teraz ucpata... byvam hned vedla v PB central a uz sa tesim kedy sa odstahujem.. mimo ineho nam dva krat vykradli auto priamo v garazovom dome pod domom, pivnice, atd atd.. sice je kriminalita vsade, ale tu som ju pocitila najviac.
Odpovedať
Profilova fotka
Nuz, my byvame na Kazanskej 4 roky. Kriminalita je podla nas taka, ako je z rozpravania znamych vsade v meste. Byvame priamo nad hlavnou cestou a okrem mesta vidime aj Slovnaft. Hluk nam nevadi, teda aspon zatial :-D Aj tak nie je permanentny. Keby sme si mali znovu vybrat, relativne cenovou dostupnu, lokalitu v BA tak by sme nevahali a opat isli do Podunajskych Biskupic alebo Vrakune. A ozaj, co sa tyka dopravy, bude mozno casom lepsie 8-) Da sa najst riesenie na vsetko. Niekedy staci trochu dlhsie posediet na terase pri kave a hned je situacia v doprave o niecom inom. A samozrejme naopak. Staci sa pozabudnut a postojis si x-) Vsetko je relativne. A podstatne je, ze zivot je prilis kratky na to, aby sme chceli vsetko dokonale.
Odpovedať
Profilova fotka
Pentagon a Dolce Vita: Moj pohlad Byvam v blizkosti Pentagonu v RD asi 300 m. Pokial nepoznas tuto oblast Vrakune tak Ti davam zopar info : Pozitiva a Nagativa. Na uvod : Pentagon bola povodne ubytovna a Hotel / Stredna cast /. Ubytovna bola urcena pre robotnikov z Hydrostavu a Slovnaftu. Dnes su to uz byty. Hotel je zruseny, a dnes sa rozpredavaju dvojgarzonky - pekny vyhlad na mesto z hornych poschodi :) Pentagon je v podstate rozdeleny byvalim hotelom. Dva vchody - byvaly Slovnaft dnes z vacsej miery okupuju socialne slabsi obyvatelia + predavaci fetu a narkomani. Druhe dva vchody Hydrostav - tam kde je pred vchodom obrovske smetisko ma povedzme lepsiu obsadenost - povodny obyvatelia este s pred 89 . Ale ja tam uz nejaky tipek skupil a prernajima byty socialne slabsim obyvatelom - olasaci -dealeri. Ale je tu uircite menej fetakov a dealerov ako v Slovnaftackych vchodoch.... Dolce Vita : Podla mna sluzi v prvom rade ako hlukova bariera bytom za tymto komplexom. Pomer ceny a lokality. Architektonicky nemozem nic upret tejto stavbe. Orem orientacie vyskovej budovy v tomto komplexe. Okolie a lokalita Negativa : Okolie : pokial si fanusikom nejakej skupiny, ktora sa vyziva z pocuvania a identifikacie zvuku motorov, je to pre teba spravne miesto. Pocas pracovnych dni mozes sledovat nervoznych vodicov na tejto krizovateke a poskytovat psychologicku pomoc. Vecer ked zvuk aut uz nie je taky markantny a su pozatvaane vsetky prevadzky na okoli, mozes v klude pozorovat zivot v okoli pentagonu. T.j. neustale hadky, pitky, a vsetko co okolo toho patri. Vlete sa vacsina obyvatelov Pentagonu presunie von a tam sa flakaju cele dni. Cistota tohoto miesta je otrasna. Deti : Skoly su priemerne ako vo vecsine Bratislavy. Skolky su dost obsadene. Pokial pojdu deti von, je potrebne ich upozornit, co je striekacka a kondom, aby to nechytali. To je bohuzial v celom okoli Pentagonu. Pozitiva : Pokial sin uzivatelom drog,je toto miesto pre teba vhodne - joke.
Odpovedať
@pluky dik za reakciu, prakticky vsetko co si tu popisal som utz pocul, deticky tu vychovavat urcite nebudem...
Odpovedať
Ahoj, len tak som behala po nete a co nevidim forum o dolce vite:) vsetky prispevky su podla toho z akeho uhlu pohladu sa na to pozries - a podla toho ake financne moznosti mas a podla narocnosti. Byvame v Dolce Vite s priatelom uz asi dva mesiace a uuuplna pohoda:) Mame presne okna do ulice a presne oproti lidlu. Hluk? - rano su zapchy - nikto nemoze pretekat po zapchatej ceste, takze pocut iba brumkanie motorov, ked vyjdes z garazi, tak si cestu skratis minimalne o pol cesty od krizovatky a vodici väcsinou pouzivaju zipsove pravidlo, takze ako vyjdem z garaze, tak sa aj plynule zaradim do premavky, kde vyjst zo zapchy mi trva tak 5-10 minut a uz si mozem 50 tkou ficat kam len chcem:) Vecer hluk vnimam len ked velmi chcem, kedze bud dojdem unavena z prace domov, alebo ani doma nie som, takze neregistrujem. OK je pravda, ze mame tvrdsi spanok a myslim, ze ked by aj tanky padali, tak nam to vadit nebude. Skodlive plyny? - kde v meste nie su. Ak chces zdravi plnohodnotny zivot odporucam tazke vidiecke horske oblasti. OK Slovnaftske kominy sme nazvali mordorom a ked horia, tak mame v izbe tak pol stvrtej zimneho casu - cize sero:) a keby nahodou buchol, tak patrime medzi prvych, ktorych to zrovna zo zemou:) Kvalita stavby? - zatial mame aj strechu, ani steny nepopraskali, vytah je maly a pomaly, ale to dufame, ze minimalne rychlost vyriesime na prvej schôdzi. O tom potom, ze mi frajera skoro zlomilo, ked niesol s kamosom 100 kilovu sedacku hore uskymi schodmi. Mame velky dvojizbak s uzasnou kupelnou a velkym balkonom, ktory sme si viac menej mohli navrhnut ako sme chceli. Doplnky ako kuchyna, vana, umyvadlo sme mohli mat priamo od stavebnej firmy, ale taktiez svoje, kde sa potom aj cena meni. Mozno dalsie nevyhody v nizkej budove dolce vity (ako pre koho zase) su neotvaratelne okna - len balkonove dvere sa daju otvorit - neviem ako je to uplne hore, kde su velke byty, ale my to tak mame, ze ked umyvam okna, tak beham z balkonu dovnutra a naopak. Dalsie minus mozu byt balkonove zabradlia - nie su kryte, ale aj tak planujeme nasadit tujky, takze pohoda:) Inak mozem povedat, ze ktokolvek bol u nas, tak sa mu pacilo:) a tiez sa pytal na vsetky plusy a minusy a tych minusov nie je tak vela. Neplanujeme tu zakotvit na cely zivot, kedze aj deti by sme chceli a v dvojizbaku asi ee. O väcsom byte som rozmyslala tiez, ale akosi - to si postavim domcek, aj ked cenovo ten byt nebol az taky nepristupny a 3izbaky maju obyvacku do hlucnej strany a izby do vnutra sídliska, takze zase nie je problem. Ak sme pozerali ceny bytov inde, tak toto bola najlepsia moznost a fakt aj dobra. Nemam rada domy, kde je na jednej chodbe 20 bytov - hoci je to centrum centrum. Tiez nemusim byvat na najvyssom poschodi kvoli vyhladu na Bratislavu - to si kupim dom na slavine, alebo kolybe, ak chcem mat fakt vyhlad, ale tam je zase problem v zime s autom. Kazda jedna stavba ma svoje vyhody a nevyhody a pre mna a mojho priatela nevidim preco sa aj druhy krat nerozhodnut pre dolce vitu. Obchody su vsetky poruke, bary, kaviarne, restauracie tiez, ako som spominala, deti tu neplanujeme mat, ale aj keby, tak urcite pozeram po skolach, skolkach v meste, kvoli tomu, ze tam aj pracujeme. Takze nehovorim, ze dolce vita je najlepsia, ale je dobra - pri hodnoteni od 1-10 davam 8 - vzhladom na lokalitu - Vrakuna (predsa len to nie je centrum mesta a ani miesto uplneho pokoja a mieru), vytah (pomaly a lowcostovy, ale ide), neotvaracie okna (sportu zdar) a zabradlie (ked nevypadnem ja, tak urcite niekto iny, alebo klaustrofobikom neodporucam):)
Odpovedať
Profilova fotka
dolce vita je taky ten tusim cerveno sivy dom na krizovatke , co ma hore, ako to my volame, " skokansky mostik pre samvrahov" ? :-D ak ano, tak sice pekny dom, ale nebyvala by som tam ani zadarmo..... velmi frekventovana krizovatka, Pentagon cez cestu.... sice relativne rychly pristup na kraji Vrakune a v centre tejto stvrte( z mojho pohladu), ale nesla by som tam..... bohuzial v tejto lokalite byva priatelova dcera a chodime tam kazde dva tyzdne( ja vzdy nie) ju zavážať domov.... hruza.... ona sice byva vzadu vo Vrakuni, ale cele je to tam o držku... v školach maju stale nieco o drogach, teraz dosla s tym, ze zase mali nejaky odtrasujuci naucny film( pre istotu ) a ked pozerala Partičku, ze "aha, tento ujo tam hral".. Dano Dangl.... Pod nimi sa im susedka stazuje, ze dcera jej berie drogy.... proste idylicka stvrt ako taka, priatel je z toho velmi " stastny", ze jeho dcera vyrasta prave tam.... Toto Dolce vita - v preklade z taliančiny Sladky život - je možno sladky pre tych, co si ho osladia nejakym šlahnutím , šnupnutím ,alebo tou striekačkou... navyse je blizko aj Slovnaft..... neodporučam... to uz radsej by som sla mimo BA, ako ist za lacnejsim bytom v BA v lacnejsej stvrti..... :(
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj, ja byvam vo vrakuni momentalne pol roka, kusok od slovnaftu..uprimne ti povie, som rada, ze sa budeme stahovat. priatel tu zije odmalicka, ale v pokojnejsej stvrti a kusok dalej od pentagonu. ja som zila odmalicka v petrzalke. plus ten vzduch sa NEDA porovnat. fakt.
Odpovedať
Ahojte., Ja bývam v podunajských biskupiciach..kusok od kazanskej..Výhlad mám priamo na slovnaft. Celý život som vyrastala v petržalke...Nikdy som na petržalku nedala dopustiť...a o vrakuni a pb sa širili fámy že sami cigani a drogy...Mimochodom drogy a cigani su vsade... S priatelom som si tu kúpila byt.Bývame tu skoro dva roky a neviem si to vynachváliť.. Je tu klud. Susedia zdravia pokažde,čo som mimochodom v petržalke nezažila..tam ani dlhoročný susedia nevedeli pozdraviť... V blízkosti je všetko : billa,lidl,tesco,banky,pošty,skoly,skolky.... Tie ranné a večerné zácpy sú trošku nepríjemné ale rýchlo sme si zvykli.... A slovnaft?? Pár krát sa stane že to príšerne smrdí ale aj na to sa dá zvyknuť...A stále vidim ako to odfukuje z toho komína na petržalku :-D Takže by som neposudzovala bývanie pokial sa človek nepresvedčí na vlastnej koži. Samozrejme nikdy by som nešla bývať do pentagonu a podobne...Ale aj v tom pentagone žijú slušní ludia, ktorý chcu normálne žiť..Raz sa tej prestavby dufam dočkaju :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@bacuska666 tym prestavba nepomoze.. tym pomoze len odstahovanie vsetkych asocialov... a to nie je vymysel......
Odpovedať
No veď jasne...všetci von stade...ale aj tak si myslim že ked pentagon prerobia tak bude to mať svoju povesť...
Odpovedať
Profilova fotka
myslim ze pentagon je na tom rovnako ako kopcany
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?