Cena za demontáž radiátorov a presun potrubia v byte

Dobry den, chcela by som Vas velmi pekne poprosit o názor ci je adekvatna cena 265 eur za demontaz 2 radiatorov a priprava ( presun potrubia cez podlahu 0,5m a po stene 15cm). Byt je na druhom poschodí zo 4. Budem vdacna za každý nazor.
Odpovedať
Profilova fotka
@covidka - ak sa ti cena nepaci (kedze sa pytas), tak si najdi niekoho ineho co ti to spravi za menej. Ak nenajdes, tak vies ze cena je OK.
Odpovedať
Profilova fotka
Presne, keď sa ti to zdá veľa, tak vyskúšaj niekoho iného.
Odpovedať
To boao na rýchlo zavolana firma oni spravili a az potom dali cenu
Odpovedať
@covidka treba oslovit viac ludi teda vodaeov kurenarov. Pre mna by ti bolo mega vela. Ale to som ja. Co to trva 2hod? 4hod? 1 den? Demontaz je co? Zastavit radiator a odsrobovat 2 zavity? Mozevsa pocas vykurovacej sezony menitvradiator? Vlasny kotol mate alebo ustredne kurenie? Hladaj viac ponuk. Male zakazky nikto nechce. Pockaj par tyzdnov a bude lacnejsie vsetko.
Odpovedať
Fuu.. Doklad ponukaju? O cene pred realizaciou ani zmienka? Kolko im to trvalo a vydokladovali kolko stal material...
Odpovedať
@covidka Tak potom zaplať a nepýtaj sa.
Odpovedať
no ked si sa na cenu nepytala dopredu, uz ti neostane len zaplatit ked uz spravili. Budes vediet do buducna, ze sa treba na cenu a rozsah prac pytat dopredu
Odpovedať
Maš zmluvu?Ked je Ti vela nezaplat.
Odpovedať
Nemam zmluvu, bolo by to bez papiera. Nekurilo sa vôbec, je to novostavba. Cela praca trvala aj s rozprávaním 3 hodiny. Slusne sa pýtam na nazor. Bolo to na rychlo pretože majstri co robili stierky na mna tlačili a zariadujem si svoj prvy byt tak sa nevyznam. Pride mi to ako vyuzutue sitzacie ze ty mas tak daj...
Odpovedať
@dusantt nevydokladovali material, iba takuto kalkulaciu mi poslali.
Odpovedať
Pravnik by asi poradil nieco v zmysle ci je to PRIMERANA cena za danu pracu. Ak nie tak ta zalovat nebudu lebo nemaju vela sanci. Neviem nie som pravne vzdelany a ani neviem ci je to primerana cena. Jedna uzivatelka tu ale vidi do prava len nepamatam meno zeby janazba janabla snad niekto pomoze ju sem pozvat...
Odpovedať
@covidka mna to stalo mnohonasobne viac a takmer mi padla strecha vdaka odbornikom.. Hento nie je draha prva chyba. Ale natahovat ich mozes ked ta to stve a zerie. Nastvi aj ty ich nejak rozumne. :) dufam ze kriza odpali taketo firmy neseriozne.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@covidka pre porovnanie. Mna vysli komplet cele rozvody vody odpady napojenia meracov 3 dnova robota na 700 e....s materialom...cena je neadekvatna
Odpovedať
a to naozaj odniesli tolko odpadu ze si uctuju 35e ? to je asi jedina polozka ktora mi pride prestrelena alebo uplnw zbytocna druha je za buracie prace, to tazko nacenit kolko a ako dlho bez nejakeho blizsieho infa alebo fota ale okolo tych 200 mi to pride v dnesnej dobe asi realne (radsej si taketo robim sam) ja som menil radiatory vo vykurovacej sezone v panelaku ...pozical som si na den za 40e stroj, zmrazil trubky lebo ventily neboli, dal som ich tam a zvysok bola potom pohodka ak nemuseli pasovat novy radiator na state rury napr, roztiahnut ich od seba aby to sadlo, lebo sa to robilo rozne kedysi 😄
Odpovedať
Profilova fotka
odkiaľ ste všetci prišli? Viete to urobiť? tri hodiny tam boli min. dvaja, čo urobili za zvyšný čas dňa, kam sa presúvali ? Ako sa dostali ku Vám? spolu to je 5 hod, akú robotu si rozrobili potom? keď idem k holičovi dám 5€, urobí ma za 15 min. t.j. za hod. 4 to je 60 €. platí nájom , energie. Ale ak príde ku mne domov , tiež bude pýtať 5 € keď mu to bude trvať 1,5 h? Áno služby sú drahé, preto si robím všetko sám,(ani frajerku nemám) ale pochopenie treba mať.
Odpovedať
Absolutne v poriadku cena!
Odpovedať
@jan45 ehm, tie pocty nesedia alebo nechapem ?ked nechas za 15min 5e tak ako dostanes za hod 20 ale hej, nieje to ako ponuka niektorym majstrov co mne nacenovali kupelnu odpojenie sifonu a dat het skrinku - 80e odpojenie baterie vodovodnej - 70e a len to tak lietalo 😄
Odpovedať
@jan45 kotol som zapajal sam. 2 rozdelovace. Cez strop. Expanzna. Blba robota ale usetrenych 300e zarucene (len praca). Blba praca lebo pexalpex 1zoll je tuhy ako... Ale 300eur???!!! Za cca 4 hod. Sam. Nepocitam tam transport nakupy. To je fakt. To mohlo byt +100% k casu. Lebo som tam bol 3x nieco dokupit.Vodu tiez sam lebo vodari mi nedali HLAVNY UZAVER VODY DO DOMU a muselby som odstavovat vodu v sachte s vodomerom. Bojler sam. Cca 3 hod usetrene neviem kolko. Teraz v krize by mi to chybalo tie usetrene... Bonus je ten pocit ze som to dal za pomoci manualu prilozeneho v krabici... Neviem preco ludi ovlada strach. Pokazim prerobim ved co... Pardon za mimo temu. Kuchyniari nemali frezu na drez z nerezu a dokoncoval som to sam. Blbu bateriu som montoval asi 2hod... Aj take sa stava a potesi. Cize ano niekedy to maju odbornici na prd tiez....
Odpovedať
@martinak15 v byte som dal 600e za vodu. Bol som neznaly vtedy. Material ho nestal viac ako 100 aj s naftou. Bol tam 3az4 hodiny.
Odpovedať
@jan45 tu jediný má pravdu @dusantt áno keď máš čas urobíš to sám len či si za ten čas nemohol tie peniaze zarobiť svojou prácou....je to dosť,ale podľa mňa O.K .to čo urobí zručný remeselník za 3hodiny s kompletným náradím trvá neznalemu aj celý deň..
Odpovedať
@shadowmilan hodina má 4 15 min úseky (štvrte) ak jeden úsek stojí 5 eur tak koľko stoja 4useky? Aby si sa netrápil -4x viac .4x5 =20 .20x3 hod je 60 .Dobré?
Odpovedať
@jan45 s tou frajerkou si to zaklincoval! SI PÁN :-D
Odpovedať
@jan45 @jan45 ženy nemajú rady lakomych a sporovlivych,preto nemáte frajerku..
Odpovedať
@rkorba hádam to @jan45 s tým že všetko si urobí sám tak nemyslel,veď už má svoj vek....jeho určite nenapadlo to čo Teba,s tým že všetko si urobí sám....
Odpovedať
@daralbajda nikdy nevies ;-)
Odpovedať
@daralbajda ty mas plat 3 az 5 sto e denne? Lebo tolko som podla cennikov s tymto setril.za obklady som setril cca 200e denne Pamataj ze ja dane a odvody v zamestnani platit musim cize to vynasob dvomi co ja musim zarobit aby odbornik mal v cistom... Ale jasne cas treba navyse popri dennom zamestnani
Odpovedať
Profilova fotka
@daralbajda myslel som to vážne, okrem elektrotechniky si robím sám všetko, ešte pracujem a projekt unikátnej stavby som odovzdal v piatok, myslim, že práca má núti držať sa, musím sa učiť, musím sa hýbať.Radsej by som robil remeslo, komunisti mi dali duálne vzdelanie, vtedy to bola Učňovská škola, ale už to nejde, je tu veľa čo robiť a naprávať
Odpovedať
@jan45 obdiv. Klobuk dolu.
Odpovedať
Cena za výmenu mohla byť samozrejme aj nižšia, ale dobrí a lacní pracovníci majú väčšinou poradovník. Keďže to ponáhľalo možno aj preto bola vyššia cena. Nie každý rád robí výjazdy na 3 hodiny, keď môže robiť niekde celý dom a má istú robotu na viac dní. Je tam veľa faktorov čo ovplyvňujú cenu (lokalita, urgent, počet ľudí, doprava,...).
Odpovedať
@marsdm ďakujem pekne za názor
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?