Asi som nechapava

Prosim vas vobec sa v tom nevyznam a uz mi to hlava neberie.... 14.12 sme boli v banke podpisat uver ,a aj kupnu zmluvu ale len pre banku. Zajtra idem prevzat byt,a pytam sa ze ci podpiseme aj kupnu zmluvu lebo ja ju v rukach nemam maju ju len v banke.Dom este nieje skolaudovany,a ona sa ma pyta ci chcem dom kupit ako stavbu alebo ako byt....ako ja neviem nevyznam sa v tom ale vobec sa mi nepaci ze nemam v rukach okrem papierov o uvere nic ine. Mam uver,budem mat byt ale stale ziadnu zmluvu?? Alebo zmluvu ze to je len stavba...ja neviem co mam robit??? Tom total mimo,vobec nechapem asi podstate.... Vdaka za polopatisticke vysvetlenie
Odpovedať
Profilova fotka
@dannnea nebolo by lepšie zavolať do banky ????
Odpovedať
Kupnu zmluvu ste podpisali v banke? A co protistrana? Nemylis si to so zmluvou o buducej kupnej zmluve?
Odpovedať
@dannnea nepodpisovali ste v banke skôr záložnu zmluvu kvôli financovaniu?
Odpovedať
Profilova fotka
kupnu zmluvu by si mala podpisovat s developerom ale s druhou stranou, ktora danu nehnutelnost predava. s bankou si isto podpisovala len zaloznu zmluvu.
Odpovedať
Ked je to este stavba tak sa zvykne podpisovat iba zmluva o buducej zmluve. A mozno zalozne prava pre banku co tiez nie je esta zmluva. Platite uz nieco alebo budete platit po podpisani uveru? Banka uz zaplatila za byt/stavbu developerovi? Ak nie tak sa nic nebojte. Banka zrejme pusti uver iba ak dom bude zkolaudovany a teda byt obyvatelny. Nikdy by som si na seba neprepisovala byt ktory nie je skolaudovany.
Odpovedať
@dannnea Neda sa podpisat kupna zmluva len pre banku. Akonahle je podpisana kupna zmluva, tak z nej musis dostat kopiu a pred podpisom by malo byt samozrejme, ze si tu zmluvu precitas - a vies teda, ci kupujes stavbu, ci hotovy byt, kedy bude odovzdany, za kolko ho kupujes a proste uplne vsetky podmienky. V banke si mozno podpisala ziadost o uver. Ale aj z toho si mala dostat kopiu - zo vsetkeho co podpises mas dostat jednu kopiu pre seba.
Odpovedať
Profilova fotka
@dannnea najlepsie bude, ked zavolas banke a popytas sa ich na to a poprosis ich, aby ti to vysvetlili. Pravdepodobne si to ty zle pochopila, lebo s bankou nikdy nepodpisujes kupnu zmluvu alebo iba zalozu alebo zmluvu o buducej zmluve, aby ti mohli schvalit uver.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?