Akú zvukovú izolaciu zvoliť v byte?

ahojte. už takmer rok bývam s manželom v novopostavenom bytovom dome. pri prečítani si o materialy, z ktorého je postavena (durisol zalievany betonom) som bola stastna, ze ma "vraj" vyborne zvukovo izolačné vlastnosti. avšak realita bola iná keď sa nasťahovali aj ostatní nájomníci... naša spálňová stena susedí so susedovou obývacou stenou... kedze nasi susedia su nocne stvorenia, aj ked sa snazia byt ticho pocujeme zretelne kazde jedno slovo... mm to chel vyriesit latkovou tapetou, no myslim že to staciť nebude. Môžte mi prsím poradit materiál akým je vhodné stenu odizolovat? dik za odpovede
Odpovedať
znamy tam daval nejaku vatu a na to sardokartonovu dosku. Pomohlo to ale aj tk je to trosku este pocut. Inak podla mna je idealne pouzit podklad co sa dava pod podlahy laminatove. To mi aspon radil v obchode jeden pan. vyhoda toho materialu je ze je tenky a ma dobre tlmiace ucinky. Avsak niektore frekvencie zvukov ti tam budu stale prenikat.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
Profilova fotka
predsadena sadrokartonova stena so zvukovou izolaciou by to mala vyriesit....nič ine ma nenapada,nepoznam iny spolahlivy system
Odpovedať
Dobrý deň, ktovie, ako je riešená priečka, či je betón naliaty v jednej vrstve. A potom sú dôležité spoje, napojenia stien - tam tiež môžu vznikať akustické mosty. Chcelo by to nakuknúť do projektu, či navrhnutá priečka spĺňa medzibytovú požiadavku Rw a rozobrať to s dodávateľom hrubej stavby a dozorom a prípadne pozvať ich na návštevu, urobiť meranie (zrejme za svoje...). Potom chcieť po firme, aby na ich náklady dali napr. tú SDK predstenu. Ľahko sa píše, ťažšie sa to uvádza do života. @lucka1987 , už ste to nejak odvtedy riešili?
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?