Ako postupovať pri reklamácii bytu v novostavbe?

Dobry den, kupili sme pred rokom byt v novostavbe. Sme aj prvymi majitelmi tohto bytu. Pri preberani bytu sme spisali zavady. Jedna z nich bola: poskodene vstupne bezpecnostne dvere - roh na dverach je obity/odlupeny. Majitel nam ponukol druhe dvere ale tie boli taktiez poskodene. Takze nam slubil, ze asi o rok bude mat dokoncenu druhu stavbu a z tadial nam da nove dvere. Rok ubehol, skontaktoval som sa s nim a on mi povedal, ze maju dvere ale v inom otieni, ze tie tam neda. Navrhol mi nejake symbolicke odskodne asi 66€. Ja som s tym nesuhlasil a chcem aby mi preplatil cele dvere alebo dal druhe - neposkodene. Ako by som mal postupovat? Na co mam pravo? Dakujem za rady.
Odpovedať
spísali ste si dohodu o výmene dverí po roku? pozri si zmluvu ktoru ste podpisovali (zmluvu o dielo alebo kupnu zmluvu) mal by tam byť odsek o záruke min. 24 mesiacov ak nie 36 mesiacov... aspoň v našich zmluvách to tak je...
Odpovedať
milan12 pravo na opravu mas, treba sa ho domahat, zo zakona je tusim 24 mesiacov, takze posli email, alebo doporuceny list a odvolaj sa na slub spred roka
Odpovedať
milan, garancia na novostavbu je najmenej 24 mesiacov, zavady sa zo zakona musia odstranit do 3-och mesiacov... navrhni mu nech ti da plnu sumu alebo nove dvere - daj mu tyzden ak nic nespravi, tak mu povec ze prides s pravnikom a zazalujes aj vsetky naklady ktore ti vznikli zabezpecovanim bezpecnosti inymi prostriedkami ( vyssia poistka za byt - kedze nemas poriadne dvere, vymysli si nejaky alarm etc. .... )
Odpovedať
ta chyba je velka asi cca 2x2 cm (obity roh dveri). Predavajuci mi stale tvrdi, ze je to len esteticka vada a dvere su plne funkcne. Je to chrapun.... Chcel to raz riesit nejakym prelepenim folie v rovnakej farbe, ale to sa mi nepacilo.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 4 mesiacoch
Ahojte, neviem ci to patri sem, ale skusim. Kupujeme novostavbu, ktora stoji uz dva roky, ale v byte pred nami nikto nebyval, sme prvi obyvatelia. Mame narok na zaruku, aj ked sme dostali dost vyraznu zlavu, alebo nie. Neviem, ako sa vztahuje na toto zakon.
Odpovedať
Profilova fotka
Ivka, jsem presvedcena o tom, ze na zaruku mate narok! Kupujete "vyrobek" sepsanim kupni smlouvy, a na ten mate ze zakona 24 mesicu zaruku. Jak to ma reseno developer se zhotovitelem, je vec jina, to vas nemusi zajimat.
Odpovedať
To presne neviem, ci nehnutelnost spada do tej kategorie, na ktoru je zaruka 24 mesiacov zo zakona, alebo ako to je. Tak snad :-)
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?