Aké sú vaše názory na projekt Fuxova v Petržalke?

Ahojte, čo si myslíte o petržalskom projekte Fuxova? Je už takmer vypredaný. Tiež som tam kúpil byt. Myslíte si, že sa jedná o dobrú kúpu? Aké sú vase názory na tento projekt (kvalita prevedenia/lokalita/cena)?
Odpovedať
kedze si uz kupil, asi je jedno ci je to dobra ci zla kupa :-N ma plusy, aj minusy. urcite by som kupovala vyssie tak 15+, koli vyhladu. blizko do mesta, nevyhody za mna hluk z elektricky, a rusnej krizovatky, nedaleko obchvat. kvalita prevedenia sa uvidi az po prebrati bytov. zatial stoji tusim len 1NP.
Odpovedať
Schvalujem lokalitu
Odpovedať
moj osobny nazor.... + najlepsia lokalita v ramci Petrzky + vyborna obcianska vybavenost + park J. Krala + novy Stary most + usetris na druhom aute :) + elektricka + relativne rychlo predas keby nieco + developer stavia vacsinou kvalitne stavby - medzi budovou a dialnicou nemas protihlukovu stenu (ciastocne to vyriesi projekt kt. sa tam ma stavat po fuxovej kde medzi dialnicou a fuxovou sa maju postavit 2x 9 posch. budovy - masovka (musia byt zaujimave schodze... asi tak v kinosalach) - smog a hlucnost
Odpovedať
lokalita je vyborna, no vzhladom, ze ten projekt to tam zastava a stavebny ruch tam zaplna uz kazdu volnu plochu, tak to ubera uz celej lokalite na akejkolvek atraktivite. Dokonca Billa nedaleko, ma byt este obostavana dalsimi bytovkami, ze zrusia jej parkovisko a nejake mensie nudzove tam spravia. Problem s parkovanim je uz alarmujuci, najma, ked Tatrabankaci idu do prace, je to tam pozdlz cesty cele vyblokovane autami. Problem vidim v buducnu aj pri napajani na Einsteinovu....z tolkatich bytoviek, to bude masaker a Einsteinova sa zmeni uz total na cestu a.k.a. ROvinka - BA. Celkovo by ma ale nelakali take vyskovky, ako pise masterko o schodzach, s tolkymi ludmi sa nedohodnes na nicom. Good luck, nech sa dobre byva, ja by som tieto vystavby bojkotovala, nie kupovala predrazeny panelakovy byt. Z Petrzky sa vo velkom robi sranda, ze beton dzungla a ze otras panelaky/ Pritom co sa stavia? Zas len panelaky, su to betonove stavby, co tehlu nevideli, a priecky zo sadrokartonu pomaly, za brutal peniaze.
Odpovedať
Vdaka za nazory. Hej, lokalita je fakt mega, obcianska vybavenost, security, recepcia, parking, dispozicia aj okolie. Pravda je, ze to tehlu nevidelo, ale zas fyzika nenpusti a ak nechceme mat 2 metrove obvodne tehlove mury v zakladoch, tak iny material ako zelezobetonovy monolit sa pouzit naozaj neda. Mam trosku obavu o akusticku izolaciu 22cm zelezobetonovych priecok. Cena mi pride na novostavbu v blizkom centre priemerna az podpriemerna.
Odpovedať
Ahojte, my akurát tiež zvažujeme kúpu bytu Fuxova, zvažujeme 18. alebo 19. poschodie, kvoli vyhladu, budova tatrabanky trosku zavadzia vyhladu na hrad, asi mi neviete poradit, ze od kolkeho poschodia by bol mozny vyhlad na hrad ? preto by sme radsej vzali to 19.te poschodie. Dakujem :-D
Odpovedať
72m, 19 poschodi https://sk.m.wikipedia.org/wiki/Tatra... 75m, 23 poschodi http://www.asb.sk/architektura/projek... Zober radsej to 19ste ;) @stanka_15
Odpovedať
Ďakujem @zuzka60 nakoniec sme sa rozhodli pre 20.te :-)
Odpovedať
fuj hnus..
Odpovedať
@dusantt kazdy má svoj názor, ale momentálne predaných 80% bytov
Odpovedať
@stanka_15 80% bytov predanych nie je, developer preda tak tretinu, max polovicu, kedze hedguje svoje investicie.. cize zvysok si necha pre rozlicne ucely.. jedine s cim suhlasim je, kazdy ma svoj nazor a vkus. mne mega bytovky nechutia, zil som v takej, ale niekomu to nevadi, niekomu sa to paci. zil som aj v pidi bytovke, takze naozaj to viem porovnat.. uz len ten cas, kym zides dole z 15+ poschodia, vytahy budu vytazene od 7-8 rano, tak isto poobede.. ale poobede je to uz jedno. obednaj si pizzu a chod dole 15 poschodi, ked nebude volny vytah. maju 3 vytahy, 1 poziarny a evakuacny (volajme ho nakladny). toto riesenie maju obycajne 12posch. panelaky, velka radost zist dole z 8+ rano medzi 7-8 ;) plus, 160 tisic za novostavbu ktora este ani nestoji (66m2 plus balkon), je vela, taka bublina realitna tu este nie je. rovnaku novostavbu je mozne najst okamzite, uz postavenu v este lepsej lokalite. za NEPOSTAVENY projekt je to jednoducho vela, to je potom radost staviat, ked najdu takych naivnych zakaznikov :D ale je to len moj nazor, moje skusenosti, bezvyznamne ale prajem vam pokojne byvanie a stastne, nepisem to aby som znechutil.. konieckoncov, ludia su extremne prisposobivi, takze pohoda..
Odpovedať
@stanka_15 cim vyssie, tym lepsie.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@dusantt byvala som v dominante, 19 posch bytovka. s vytahmi nemas pravdu. byvala som na 16-tom a trvalo mi to rovnako dlho ako teraz ked chodim na 6-te. vytazene nebolo nic, bytovka bola vtedy mozno max z polovice obyvana. vytahy 4ks, z toho chodili 2 vsade, + 1 na parne a druhy na neparne poschodia. s cenou suhlasim, 66m2 je malo, a 160tis vela...
Odpovedať
no ja byvam v 12posch, a s vytahmi je to katastrofa. 40sekund vo vytahu, a 0-40 kym pride, ak je obsadeny viac. priemer je 1,5minuty.. ked som byval na 3 bez vytahu, bol som dole do 40s dochodcovsym tempom.. to bol luxus :)
Odpovedať
@dusantt je rozdiel stary vs novy vytah. ten moj ide teraz hadam pomalsie ako keby som to vybehla peso :-D preto som teraz zvolila 4 NP, kvazi 3-tie a vybehnem aj peso ak bude treba. na 20. by som veru peso slapat nechcela |-| uz len dufat, ze sa tie vytahy nebudu casto kazit. som zvedava na ten vyhlad, pretoze ten dom je tak divno natoceny...
Odpovedať
@manilla kazit by sa nemali, ani padat.. ak sa pokazia, do 24hod aj skor by bol OK.. - skor tak do 1-2hodin. skor by ma zaujimalo, ako bude taky yvtah vyzerat, ked tam bude byvat 240 bytov, alebo kolko to tam je.. to je obrovska masa ludi rozneho charakteru a zvykov.. ale ja rad kritizujem, berte to ako humor.. ono celkovo je ta logisktika nanic, napr - idem s 3 hrncami od babky alebo z nakupu - dokolecka hore dole.. no dom to nie je :D ale tak, mozno sa tam da byvat komfortne, neviem.. mne by napr vadila aj strazna sluzba, aby niekto furt pozeral kedy kam chodim, aj ked je logicke, ze nikto na mna nie je zvedavy, proste nemam rad ten pocit..
Odpovedať
@dusantt strazna sluzba by vadila aj mne, no teraz mame v dome babky, ktore su rovnake ako strazna sluzba :-D :-D teraz mame kameru pre domom, v brane aj vo vytahu, tiez mi to dost vadi, aj ked si uz zvykam...
Odpovedať
mne to vadi tiez no, preto idem do domu.. jednak do tych kamier ma pristup hocikto.. (sused sa priznal ze tam smiruje, je strasne zveadvy, ze ho to bavi).. bolo by to ok, keby trestaju ludi, co robia bordel a pristup k nim by mal len "certifikovany" clovek.. ale ten pocit, no hroza.. proste chora doba, a citat kto je ochotny sa zbavit sukromia za bezpecie nezasluzi si ani to ani to, plati maximalne :D
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 5 mesiacoch
Projekt Fuxova nie je zaujimavy uz len tym ze to je projekt ako vzdy nastrcenej firmy J&T. Ak chcete Ficovych darmozracov krmit mate moznost no ja by som do takeho projektu nikdy peniaze nedal. A to ani nehovorim ze cez uplatky fuxova vznika na mieste kde podla uzemneho planu mal byt park pre oddych. A o tom aka to je opacha je skoda pisat mne osobne sa to proste nepaci ked to vidim.... .
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 mesiacoch
@juliusdemcak sú miestnosti, kde sú tehly
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Mate niekdo nove informacie ? Kolaudacia a odovzdanie sa vraj posunulo z 12/017 dufajme ze uz definitvne na April-Maj 2018 .
Odpovedať
@rudinko2 ano, posunulo sa to na april/maj, prisiel ohladom toho oficialny infomail, ale v podstate to hovorili uz v decembri pocas obhliadky bytov.
Odpovedať
Uz som sa tesil, ale tak par mesiacov pockame uz. aj ja som bol na obhliadke a pacilo sa . Len mam kamosa co vravel ze tam chodia majstri opravovat sadrokartonove priecky , ze stale pukaju spoje. :(
Odpovedať
@rudinko2 vsak uz je februar tak april/maj su uz za rohom:). Len aby to este viac nahodou neposunuli.... S tymi prieckami vzhladom na velkost stavby verim ze pukaju, podla mna z dovodu pukania priecok a omietky tam majstrov budeme mat castejsie v ramci 5rocnej zaruky na stavbu;). Ale tak s tym ratam, taka velka budova potrebuje svoj cas kym sadne..Na mojom byte som si vsimla tiez par veci, ktore v ramci preberania bytu budem ziadat opravit, ale to su skor kozmeticke zalezitosti typu nedoliehajuce obvodove listy k stene...
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 mesiacoch
@solange odkial mate informaciu, ze na stavbu je 5rocna zaruka? :) Pokial viem tak 24 mesiacov.
Odpovedať
Záruka je 2roky. Závady som nenašiel zatiaľ. Jediné mínus je predpriprava klimatizácie čo sľubovali , v realite je to nepoužiteľné , treba sekať, prípadne priznať povrchovú kryciu lištu !
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 11 mesiacoch
Takze po necelom pol roku byvania to mozem zhodnotit nasledovne. JTRE NIKDY, NIKDY, NIKDY viac. Videl som uz realizacie viacerych projektov v SR aj v zahranici a tento tu je uplna katastrofa. Projektant v niektorych veciach ako predpriprava klimy, navrh vzduchotechniky, pasivneho vetrania ci pouzitych materialov musel byt uplne na drogach, alebo ho Ja&Ty muselo riadne drzat za gule. V celom baraku su pouzite tie NAJLACNEJSIE materialy ake si len viete predstavit - od podlahovych laminatov, podloziek pod podlahami, radiatorov, hlavic, priecok, vypinacov, dveri, kluciek, omietok, snimacov, hlavnych dveri, bielej farby, ktorou vymalovali... naozaj lacnejsie by bol problem zohnat. Predstavte si cele schodisko nie je ani len omietnute, ako aj cele casti budovy zvonku, komplet garaz steny pukaju, tecu, bez omietky. Podlahy vrzgaju a praskaju. Vzduchotechnika a odsavania pri vetre buchaju a hucia, inokedy hajzel/stupacky smrdia v celom byte. Chodby mali dostat hluk absorbujucu vrstvu - zabudnite. Vsetko v bytoch aj na chodbach sa vdaka tomu ozyva, aj vdaka vsadepritomnemu SADROKARTONU. Ano, kupite byt za 150-250 litrov a byvate v byte zo sadrokartonu. Vytahove sachty mali byt odhlucnene - taaak urciteee. Ked ide vytah, alebo sa niekto prejde po byte nad vami - tak to duni ako dobre basy. Vetracie sachty - zlaty bonbonik - aby sa zamaskoval neskutocny hluk z vonku tak developer odporuca byt uzivat pri uzavretych oknach. Aby pri takom odporucani obyvatelia bytu prezili, navrhol non-stop pasivne vetranie, ktore je nic ine iba diera v stene velkosti 100mm. Nic viac nic menej, to ze z nej ide hluk a zima (kedze sa vobec neda zavriet ani korigovat), uz nikoho nezaujima, projekt predsa dostal zelenu. Predpriprava na klimu je kapitola sama o sebe, ked som ju ukazal ludom od klimatizacii tak sa 5 minut non stop smiali. Zabavam tym navstevy vzdy ked pridu. Sluby o parku pred bytovkou su samozrejme len sluby. Ked chcete ist k elektricke, tak iba po blate. A samozrejme ulicu pred bytovkou, ktoru mal developer odovzdat mestu, doteraz drzi, aby si na nu mohol dat betonove zabrany a nemuselo sa na ulici svietit ani nic. Takze v noci je pred bytovkou tma ako v rohu, auta stoja kde mozu, lebo samozrejme 12 parkovacich boxov pre navstevy 276 bytov je podla Ja&Ty dostatok. Neskutocny amaterizmus a lakomstvo developera a z toho vyplyvajuca na hovno kvalita. A ako topka, SBS-ka, rozumej dvaja chlapci, ktori pozeraju stale youtube stoja bytovku rocne 130.000EUR!!!!! Vraj musia byt dvaja, 24/7 kvoli poziarnemu systemu navrhnutemu developerom. Krasny priklad ako z oveciek vydojit dodatocne eurace. Treba predat kym ludia v BA kupia cokolvek a zbohom Ja&Ty.
Odpovedať
Čiže investícia cca 20 miliónov. 276 bytov x ,,najnižšia” cena cca 150 000€ = 41,1 milióna + 130 000€ ročne na strážnu službu? 😂😂 ľudia to vážne vam za to stojí? Už rozumiem z čoho J&T skúpili polovicu Tatier. Z vašich peňazí a další iných ,,projektov”.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?