Odpoveď na príspevok od psmp:
Dobrý deň, obraciam sa s prosbou o cenné rady ako… @psmp ...skúsenosť nemám, no dobre mienená rada je, že 2x si to treba premyslieť. Taká rekonštrukcia ako píšete nie je o stĺpoch, nejakých "I" profiloch. Vzhľadom na ten stav potrebujete odborne to posúdiť a projekt, podľa ktorého sa bude postupovať. Ten zásah bude väčší ako to vidíte, od zastabilizovania, nového základu a podobne. Tie náklady sa vyšplhajú k nákladom na novú. Na podrobnejší názor je treba viac info k stavu, aká je skladba vo vnútri, určite tam sú schody, z čoho to dnu vôbec je. Len drevo? Aj rozobrať a pri stavbe použiť všetko čo sa dá je cesta, asi by som takto rozmýšľal ja.Odpoveď na príspevok od psmp:
Dobrý deň, obraciam sa s prosbou o cenné rady ako… @psmp pozerám detaily, ale prízemie chatky je murované a obložené drevom, múry nesadajú. Tam je opreva jednoduchá.Odpoveď na príspevok od mgx:
@psmp na rekonstrukciu tohto typu bude potrebovat… @mgx tie už sú prehnite v streche, ako by ste ich dorobili vy?Odpoveď na príspevok od jan45:
@psmp pozerám detaily, ale prízemie chatky je mu… @jan45 základ je betón skala a nato bola položená spodná časť a následne Vrchná so strechou, kedysi bola len vrchná časť, stav je zlý ale nádej umiera posledná 😇 pridávam detailnejšie fotkyOdpoveď na príspevok od roman_x:
Surealistická drevenica, poschodovú som nikdy nev… @roman_x kedysi tam bola okolo obvodu obrovská terasa, vyzeralo to úplne inak a hlavne plnilo to účel. teraz je už všetko inakOdpoveď na príspevok od mgx:
@psmp z fotiek je vidno, ze drevenica bola postav… @mgx ďakujem veľmi pekne za cenné rady aj za nákres 🙏 áno tiež tvrdím že stav je vážny a musíme to aspoň na zimu nejako podoprieť a spevniť... ešte mi napadá verzia - máme 20t žeriav, dať vrch dole a rozobrať úplne spodnú časť a vrátiť na základy len vrchnú časť, nie sú z vnútra spojené schodami, len podlahou, len netuším ako a v ktorých miestach by sa dala podložiť a uchytiť a preniesť bez veľkej ujmy a hlavne či by 20t postačil. Potom som našla firmy ktoré majú obrovské žeriavy ale to by bola asi finančná ruina pre nás a pre nich nezaujímavá zákazka. Čo si o tom myslíte vy? 😇Odpoveď na príspevok od psmp:
@mgx ďakujem veľmi pekne za cenné rady aj za nákr… @psmp ahoj,technicky je mozne vrchnu cast zdvihnut,potrebujete vsak vyrobit z ocelovych nosnikov traversu s ktorou by ste vrchnu cast zdvihli.Na fotke som oznacil,kde by som vyrezal otvory pre nosniky.20t zeriav by to mal zvladnut uplne v pohode,ale treba sa dokladne na to pripravit.Pridavam aj foto z prace, pre inspiraciu.Drzim palce,ak mas otazky,kludne napis.Odpoveď na príspevok od mgx:
@hilux nechal by som to na cloveka ktory vie co r… @mgx ved som pisal,ze to treba pripravit,jeden zly zasah a rosype sa to,ako domcek z kariet...