Vzduchotesnosť domu

Mohli by ste napísať overené typy, ako čo najefektívnejšie dosiahnuť vzduchotesnosť ? Zaujímavé video, kde je vymenovaných veľa vecí ako napríklad : - utesnenie prvého radu tvárnic (zakladacia malta) - utesnenie obvodového muriva za nenosnými priečkami - utesnenie prestupov - utesnenie el. krabíc - utesnenie plochy za rozvodovou el. skrinkou, geberitom a pod. https://youtu.be/SW82PcCLzQU
Odpovedať
@purplesticks osobne ak by som isiel teraz stavat a bola by pre mna vzduchotesnost dolezita, tak by som vylucil dierovane stavebne materialy ako tehla a strop by bol monolit. Plus vela vela inych drobnosti
Odpovedať
pamätať na rozvody el. vody, kúrenia aby sa nemuseli sekať drážky
Odpovedať
@duzu 🤔 Nerozumiem, ako to myslíš ?
Odpovedať
Profilova fotka
@purplesticks v prvom rade napíš z čoho staviaš...
Odpovedať
neuviedol si z čoho staviaš niektoré bloky majú dopredu pripravené drážky ,alebo kanály v stene, podlahe, rieši sa to už v projekte, pri montovanom s tým problém nie je tam je to už pripravené
Odpovedať
@eagleowl @duzu otázku som položil vo všeobecnosti, aby sa uviedli najzakladanejšie odporúčania, ako docieliť vzduchotesnosť. Moja stavba je poschodová, z pórobetónu, ŽB strop.
Odpovedať
Profilova fotka
@purplesticks to video je OK....máš tam prakticky všetko. v porobetóne by zásuvky nemali byť žiaden problém....pokiaľ nie je zásuvka na spoji tvárnic....(utesnenie je vo videu...riedka sádra.) (Ja geberity nemám zasekané....zásuviek na obvodovej stene minimum...vypínače žiadne.) Treba dodržať postup- najprv omietka, potom poter (alebo všetko prebehnúť lepidlom nad výšku poteru).
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?