Vzduchotesnosť domu

24. nov 202270

Mohli by ste napísať overené typy, ako čo najefektívnejšie dosiahnuť vzduchotesnosť ? Zaujímavé video, kde je vymenovaných veľa vecí ako napríklad :

- utesnenie prvého radu tvárnic (zakladacia malta)
- utesnenie obvodového muriva za nenosnými priečkami
- utesnenie prestupov
- utesnenie el. krabíc
- utesnenie plochy za rozvodovou el. skrinkou, geberitom a pod.

• @purplesticks  osobne ak by som isiel teraz stavat a bola by pre mna vzduchotesnost dolezita, tak by som vylucil dierovane stavebne materialy ako tehla a strop by bol monolit. Plus vela vela inych drobnosti

• pamätať na rozvody el. vody, kúrenia aby sa nemuseli sekať drážky

• @duzu  🤔 Nerozumiem, ako to myslíš ?

• Sponzor fóra
  • @purplesticks  v prvom rade napíš z čoho staviaš...

• neuviedol si z čoho staviaš niektoré bloky majú dopredu pripravené drážky ,alebo kanály v stene, podlahe, rieši sa to už v projekte, pri montovanom s tým problém nie je tam je to už pripravené

• @eagleowl  @duzu  otázku som položil vo všeobecnosti, aby sa uviedli najzakladanejšie odporúčania, ako docieliť vzduchotesnosť. Moja stavba je poschodová, z pórobetónu, ŽB strop.

• @purplesticks  to video je OK....máš tam prakticky všetko.
    v porobetóne by zásuvky nemali byť žiaden problém....pokiaľ nie je zásuvka na spoji tvárnic....(utesnenie je vo videu...riedka sádra.)
    (Ja geberity nemám zasekané....zásuviek na obvodovej stene minimum...vypínače žiadne.)
    Treba dodržať postup- najprv omietka, potom poter (alebo všetko prebehnúť lepidlom nad výšku poteru).

Pridaj príspevok

Nenašli ste čo ste hľadali?

hľadať len v názvoch tém
    Odporúčaní dodávatelia
    PT-GIPS - strojové omietky Robíme strojové sadrové omietky Baumit a strojové vapennocementové omietky Baumit po západnom Slovensku. www.ptgips.sk
    profi-rekuperacia.sk
    Liptovský Mikuláš
    Naša firma sa špecializuje na montáže riadeného vetrania s rekuperáciou tepla pre rodinné domy, byty a iné obytné aj komerčné priestory.
    Špecializujeme sa výhradne na fúkané tepelné izolácie. Fúkame pre Vás už viac ako 25 rokov !
    Vsaďte na tradíciu a skúsenosti.

Články od našich partnerov
    Pripravme sa spolu – na vodík a na zelenú budúcnosť
    Obnovte svoj dom s novou službou Obnov dom so SSE
    V jednoduchosti je krása, dvere IDEA od J.A.P. Slovakia
    Archív článkov od partnerov