Spoločnosť BAU holding. Aké s nimi máte skúsenosti?

Zobraz úvodný príspevok
ahojte, viete mi podať referenice, skúsenosti odporúčania pripadne negativne skúsenosti - reklamácie na túto spoločnost ! Dakujem
Odpovedať
Profilova fotka
Konkrétne fakty k zmluvným termínom "sonickasim" uvedeným v Zmluve o dielo : 1.Termín ukončenia stavby : 60 pracovných dní od začatia montáže, konkrétne najneskôr 25.2.2022. Súčasne sú v zmluve uvedené aj ďalšie termíny, ktoré sú vyslovene uvedené ako orientaćné termíny plnenia a objednávateľ píomne v zmluve potvrdil, že berie na vedomie, že ide o orientačný termín plnenia. Takže pokiaľ pisateľ príspevku uvádza, že nebol dodržaný dohodnutý termín, tak uvedené tvrdenie je absolútne nepravdivé, nakoľko deň napísania príspevku 5.decembra je presne 82 dní pred zmluvne dohodnutým termínom odovzdania Už teraz je však zrejmé, že pisateľ príspevku má teoreticky pravdu, zmluvný termín 25.2.2022 v žiadnom prípade nebude dodržaný, sme o tom presvedčený, že stavba bude odovzdaná podstatne skôr ako je zmluvne dohodnutý termín odovzdania, predpoklad odovzdania vychádza na mesiac január, to je do 31.1.2022.
Odpovedať
Profilova fotka
Taktiež by som uviedol aj konkrétne fakty k nezáväzným orientačným termínom uvedeným v zmluvnom záväzku s klientom "sonickasim" V zmluve je uvedene : 1.Dohodnutý termín na začatie základov : 15.9-15.10.2021. A aká bola realita ? Skutočné ukončenie realizácie základov : 5.10.2021 2.Dohodnutý termín na výrobu dielov : 1.10.-15.11.2021. A aká bola realita ? Skutočné ukončenie výroby dielov : 13.9.2021 3.Dohodnutý termín na začatie výstavby - montaže : 1.11.-30.11.2021 Skutočné začatie montáže : 11.10.2021 Takže presne takto vyzerá nedodržiavanie zmluvných termínov výstavby uvedených v zmluve o dielo, väčšinu sme nedodržali a objednanú konkrétnu službu sme dodali skôr ako bolo zmluvne dohodnuté... a výsledok ? Klient sa sťažuje a vypisuje po internete aká sme podvodná firma ktorá neplní termíny dodania !!! Čo už máme na to povedať, len uvádzame konkrétne nespochybniteľné fakty. A možno zostanete mnohí prekvapení ale veľmi nás také klamstva ktoré sa tu na sociálnych sieťach šíria trápia a dotýkajú sa nás.. Za jedinú minútu človek dokáže napísať veľmi jednoducho absolútne klamstvo bez akýchkoľvek dôsledkov a veľmi poškodí poctivo a nároćne pracujúcich ľudí pričom tí ľudia už doslova stovky hodín venovali práve riešeniu jeho bývania a realizácii jeho konkrétneho rodinného domu. Je to skutočne veľmi smutné, ako sa tu odhaĺuje skutočný negatívny charakter jednotlivých ľudí..
Odpovedať
Profilova fotka
k príspevku "dom postavili za týžďeň a odvtedy presli dva mesiace a nic sa nedeje.Dom je bez okien,ide zima" Odpoveď : Áno, uvedená skutočnosť je pravdivá. Bohužial my sme iba výrobcovia hotových dielov rodinných domov a nevyrábame okná a nemáme možnosť ovplyvniť ani skrátiť termín dodania plastových výrobkov a okien. Aktuálne z dôvodu pandemie Covid z dôvodu absolútneho nedostatku výrobných komponentov a zlyhania dodavateľských reťazcov sa predĺžila pôvodne štandardná dodacia lehota na plastové výrobny 2 týždne na 3-4 mesiace od dňa objednania. To konkrétne znamená, že keď príde úhrada od klienta na stavbu rodinného domu, tak v nasledujúci deň sa spracuje konkrétna objednávka plastových výrobkov - okien a od toho dňa začína plynúť lehota na dodanie okien, ktorá v prípade tohto konkrétneho klienta bola naplnená v termíne priebehu 1.-15-decembra. Obratom po doručení plastových výrobkov do našej výrobnej prevádzky boli v nasledujúci deń okná vyexpedované na stavbu a v plnom rozsahu nainštalované. O uvedenej skutočnosti predľžených dodacích lehot plastových výrobkov bola klientka opakovane preukázateľne písomne aj telefonicky informovaná, samozrejme máme zadokumentované všetky konkrétne písomné aj telefonické komunikácie s uvedeným klientom a vieme ich kedykoľvek preukázať. Rovnako samozrejme že klient už neuviedol, že stavebné otvory boli počas čakania ochránené ani neuviedol, že bol opakovane informovaný o skutkovom stave, rovnako sa tu už nespomína že okná sú už nainštalované a vśetko je pripravené na sfinalizovanie rodinného domu. Pokiaľ by okná boli k dispozícii k termínu montáže, tak dnes by už bol domček dávno odovzdany...bohužiaľ sú skutočnosti ktoré su absolútne objektívne a my ako výrobca rodinných domov ich nemáme možnosť ovplyvniť a skrátiť termíny dodania plastových výrobkov - okien. Aktuálne máme 3 certifikovaných a overených dodávateľov plastových výrobkov a všetci 3 majú rovnako predĺžené termíny dodania svojich výrobkov a tieto výrobky sú tak rozsiahlo variabilné, že ich bohužiaľ nie je moźné drźať skladom vopred predpripravené, nakoľko žiadny dom nemá úplne zhodnú špecifikáciu a výrobky sú absolútne individuálne a nezhodné. Týmto by som súčasne rád požiadal o trpezlivosť ostaných klientov čakajúcich na dodanie okien, ihneď ako sú nam dodané do našej výrobnej prevádzky sú obratom expedované a inštalované priamo na stavbách. Ďakujem za pochopenie.
Odpovedať
Dobry većer.Ku svojmu prispevku zo dña 5.12.2021 by som chcela doplniť najnovšie informácie. Týkajú sa výstavby nášho rodinnėho domu- montovaný r.dom Stilo 3i od spoloćnosti BAU HOLDING-rodinnė domy s.r.o. Náś r.dom-all inclusive je postavený,riadne dokonćený a s kĺúćmi odovzdaný! Firma ho dokoncila riadne v termìne-podla odsúhlasenej zmluvy o dielo - vlastne este o necelý mesiac skôr. Taktiez nam boli riadne dodane a uskutocnene vsetky zmeny,ktore sme v Zmluve o dielo pozadovali ( zmeny materialov,projektove zmeny- ktore nam prirodzene navysili rozpocet-uviedla som tiez v prispevku) Chcem sa týmto poďakovať vśetkým pracovnîkom,ktorì sa na tom podieĺali( ako prvemu nasmu obchodnemu zastupcovi panovi Ing. E.G.,ktory od zaciatku po odovzdanie klucov riesil s nami vsetky zalezitosti; pani Ing.,ktora vybavovala dokumentaciu po úradoch,projektantom, a dalej vsetkym ostatnym pracovnikom ako zameriavac, murári,montaznici,elektroinštalatėr a finiśėrom,ktorī odviedli perfeknú a precîznu prácu!). V ćase,keď som pridávala do tejto diskusie svoj prvý prîspevok nám chýbal väćšì kontakt( pîsomný,telefonický ..)s firmou,asi skor tak viac na preklenutie obdobia,ked sa nic nedialo. Mozno to bolo sposobene tým nestastnym obdobim ( Covid, nedostatok pracovnikov,nedostatok materialu..), ale nakoniec sa v januari 20222 vsetko pekne rozbehlo. Prajem celej firme a panovi konatelovi p.Ing.M.S. do buducnosti len spokojnych zakaznikov a vela pracovnych i osobnych uspechov.
Odpovedať
Dobry den Hodim tento moj prispevok aj sem 🙂. Riesim povolenie na Stilo Absolut a vraj svetla vyska domu (najnizsi bod 2,17m) nezodpoveda minima (najmenej 2,6m), ktory je dany normou. Pan zo stavebneho uradu sa vyjadril, ze on na ten projekt neda povolenie. Hlavne kvoli tomuto. Len sa mi nechce verit, ze pri viac ako 1000 domov postavenych po celom slovensku na zaidnom inom urade to neriesili... len tu. Volal som aj s firmou APEX, ktora robi projekty pre Bau holding a ze oni s tym nemali doteraz ziadny problem. Zaujimave je BAU Holding ma vyjadrenie od pravnikov...tak ma napadlo, ze to uz asi riesili. Jedine co mi navrhli bolo to,ze nech mi BAU holding vyroby dom uz zvysenou svetlou vyskou. Co asi bude ovela drahsie. Medzitym som im prikazal vyrobit novy projekt, ktory zodpoveda norme (vyssia svetla vyska) co je na stavebne povolenie teda OK, avsak bude problem s kolaudaciou. Pan s Bau Holdingu mi odporucil, nech dam skolaudovat dom priamo s nimi za 500€ a oni s tym urcite problem nebudu mat. Mal niekto taketo skusenosti?
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@janarichter Nikdy viacej nikdy!
Odpovedať
Profilova fotka
@lukasorco ahoj Chystáme sa na tento house 5izb si prosim ta spokojný? Boli sme ho kuk aj pri bory mall… Vidíš nejaké nedostatky? Nepočuť všetko z poschodia dole? 🙂
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@maria_farkas ako ste sa rozhodli? idete s nimi do toho? vdaka.
Odpovedať
@skuki dobrý deň vy máte poschodový ? chcel by som sa niečo súkromne opýtať.
Odpovedať
@berek áno Class 1.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Diskusia pokračuje po 3 mesiacoch
Zdravím všetkých, my sme sa rozhodli pre Absolut Stilo vo verzii all inclusive a čoskoro začínaju stavať. Predajca v BA na Boroch zlatý pán, všetko vysvetlil,ukázal a pod. Rozmyslali sme 6 rokov nad týmto domom,bude fungovat ako chalupa. Uvidíme ako všetko pôjde. Neskôr pošlem info.
Odpovedať
@ivo_komandermorales môžem aj ja poprosiť tie fotky? Práve nám to robia a mám už vopred obavy
Odpovedať
Zdravim, chcem sa opytat, dal niekto do stila rekuperaciu?
Odpovedať
@jancik321 ja mám
Odpovedať
Poprosime foto a ako to napajali a ci subtake co spolu cez wifi komunikuju ale popisat aky mate model a znacku a ako sa to prejavilo
Odpovedať
Profilova fotka
@jaja102 ahoj, nám teraz finišujú v stile absolut , dopadlo vám všetko v poriadku?
Odpovedať
Od BAU holdingu mam montovany dom MONET na kluc do stavu holodom. Komunikacia s panom MB bola v pohode. Dohodli sme vsetky detaily a islo k podpisu zmluvy. Chcel som zmenit niektore detaily v zmluve ale nepriamo mi bolo "pravnikom" firmy naznacene ze bud podpisem alebo nie. Zmluva je stavana tak ze firma BAU Holding je 100% chranena proti vsetkemu co ju moze ohrozit aj zo strany jej dodavatelov aj zo strany odberatela. Napriklad ak vam dodaju produkt ktory ma vyrobnu vadu tak za to moze ich dodavatel a nie oni. Takze uz je to len ich dobra vola ak vam pomozu tento problem odstranit. Mne zostali jemne krive vchodove dvere ale da sa s tym zit 🙂 Ta neochota zmenit co i len jeden bod v zmluve ma trochu zabrdzdila ale povedal som si ze ved postavili uz tolko domov ze hadam nejaky standard to bude mat. Zmluvu som podpisal 🙂
Odpovedať
Vybavenie stavebka trvalo necely rok a moja angazovanost bola minimalna takze v tomto smere bola spokojnost. Tymto dakujem aj za ludsky pristup pani ZZ. Na uvod musim uznat ze firma co sa tyka stavania cakala relativne iba na mna a naozaj ak je vsetko zo strany odberatela OK tak su schopni ten dom aj postavit za tych 70 dni. Takze prislo k vytyceniu zakladov, prisiel bager, zacalo sa kopat. Na liatie betonu do zakladov a zakladovej dosky som musel zaplatit 3x beton pumpu. Spolu cca 1200 €. Nemal som este pristupovu cestu a nechceli vojst na pozemok ze nie je spevneny aj ked bolo 2x naozaj sucho. Bolo to polemicke tak som ziadal aspon cast preplatit, samozrejme neuspesne. Diely vyrobene tak sa viezli ku mne. Vedel som ktory tyzden asi pridu ze mi este zavolaju den predtym. Sofer vola nahodne ze do hodinky je u mna 🙂 Medzi domami ma pristupova cesta najuzsie miesto 3,08 metra. Jednal som o tom aj predtym ze ci to nebude problem. Nebude lebo vodic si dva siroke diely zlozi nabok a prevezie ich nastojaka. Samozrejme problem bol lebo diely boli zahrabane dolu. Tak som obetoval moju stranu stareho domu na oskretie, auto preslo aj nevylozene.
Odpovedať
Stavanie islo vsetkym zucastnenym celkom fajn, povedal by som ze taky slovensky standard kvality bol dodrzany. Biela omietka sa dokoncovala v zime a na severnej strane zhnedla. Reklamoval som, prisli ked bolo teplejsie a opravili, takze za mna toto bolo OK. Jediny aktualny nedostatok co mi zostal su tie vstupne dvere. Pri preberani domu uz isli tak tesne-presne tak som si povedal ze dostavim a budu ok. Nanestastie uz boli nastavene na svojich maximach a dostavit uz nebolo co. V lete su v pohode lebo su relativne vyrovnane. Ked je ale vonku mraz a vnutri 25 tak uz sa tazsie otaca klucom a prehnutie dveri sa prejavuje. Je to stale ale pouzitelne a tesnia dostatocne. Takze pozor na vchodove dvere pri preberani domu 🙂
Odpovedať
Zhrnutie: na dom od BAU holdingu sa treba pozerat silno optikou pomeru cena vs vykon. Ked som ja "staval" tak cena bola jedna z najnizsich oproti konkurencii. Kvalitativny standard vystavby a prevedenia je taky slovensky takze myslim ze v tomto smere to je v pohode. Treba si ale uvedomit ze akakolvek aj mala odchylka od danych poziadaviek BAU holdingu na odberatela teda vas bude vo vasej rezii a budete ju musiet do eura zaplatit. Podpisanim ich relativne nepriestrelnej zmluvy sa uvrhnete do ich milosti-nemilosti. Je to uz len na nich ci pre zachovanie dobreho mena odstrania polemicke nedostatky alebo nie. Moj pripad hodnotim zo slovenskeho pohladu relativne ok i ked som samozrejme cakal lepsie 🙂
Odpovedať
@bksl vdaka za uzitocne info. isiel by si s nimi stavat opat?
Odpovedať
Az su aj teraz relativne najlacnejsi tak asi hej. Ale dal by som si vacsi pozor na detaily pri preberani stavby 🙂
Odpovedať
@bksl aké detaily máte na mysli ?
Odpovedať
@bksl vyzera to ze su najlacnejsi, v podstate za 3i stilo all in chceli myslim v roku 2019 okolo 100k, a rovnako aj pred rokom som mal ponuku za rovnaku cenu, ale rozmyslam ist do absolut (+12.5 uzky pozemok tak riesim co s oknami od susedov este) ale netusim aktualne ake su ceny. aktualne je den otvorenych dveri, tak snad sa tam zastavim.
Odpovedať
@berek no u mna hlavne tie krive vchodove dvere som nemal prevziat ze bez zavad 🙂 Na kupelnovom okne chyba krytka vrchneho pantu a z vonkajsej strany zas jedna krytka odpadu vody. A potom este sem tam nejake tie oblasti prechodu medzi stenami a oknami. To su ale take kozmeticke chybicky ale viem si predstavit ze niekoho to vykruti do cervena 😎 Ako som pisal vyssie tak treba si pri preberani domu dat nacas a pocas denneho svetla si vsetko pomaly prejst a zapisat. Mozno vam potom nieco z tych chyb odstrania 😉
Odpovedať
Ja nikdy viac, plesnivy dom. Toto mam kazdu zimu.Odtiahla som postel skoro ma porazilo,plesnive rohy skratka zle
Odpovedať
@nada553 T prečo ti tak plesnie? Ja bývam v Stile už 3 rok, mám perfektne sucho, neplesnie, nevlhne nič. Aku hrubku mas zateplenia, aku mas vlhkost, kurenie typ, a ako casto kuris a na aku teplotu?
Odpovedať
Profilova fotka
Dobrý deň. Chcel by som sa opýtať že aké máte náklady na Stilo 3i na kúrenie, ideál keby ste napísali aj čím kúrite či klíma Konvektomaty alebo tie rohože. Ďakujem.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?