Poter v drevodome

Ahojte,vedeli by ste prosím poradiť aký je najlepší postup,keď sa vnútri drevodomu urobí poter?Vetrať/nevetrať?Kúriť/Nekúriť?Odvlhčovať? Z toho čo som čítala na nete by sa vraj prvé 3 dní vôbec nemalo vetrať,všetko pozatvarane,žiaden prievan.Potom by sa už mohlo jemne kúriť a zároveň odvlhčovať a popri Tom vetrať?Je odvlhčovanie nutnosť alebo stačí vetrať?Akým spôsobom?Vetrackou celý deň alebo nárazovo viac krát do dňa?Môže byť už prievan alebo stále nie? Firma čo nám stavia dom by to chcela tak,že jeden den urobia poter a druhý deň už prídu zakladať sadrokartóny, s tým že budú kúriť a zároveň odsavat,t.z.bol by tam dosť pohyb, určite aj prievan a pod.Tvrdia nám,že je to bežný postup a stále to takto robia a poteru sa nikdy nič nestalo.Je to podľa vás ok?My sa takéhoto postupu dosť bojíme,tak by som chcela vedieť názor viacerých.Ďakujem
Odpovedať
Profilova fotka
@calmmeadow stavbyveduceho mate kde? Ak by ste ho mali (a to nie len na papieri), tak by ste zistili, ze vlhkost v miestnosti na druhy den po poteri bude v miestnosti minimalne 90%, pozrite si TL sadrokartonu, co hovori o max.vlhkosti. Zvysok radsej ani nekomentujem...
Odpovedať
@calmmeadow áno je to bežný postup keď sa domy stavajú na kšeft. Vo vlastnom by som 3 týždne vetral minimálne a do poteru nekúril vôbec. Ak by hrozilo, že by vnútri domu mala byť - teplota tak by som prikúril ohrievačom. Ale keďže čas sú peniaze a firma nemá čas len tak stáť.
Odpovedať
@calmmeadow kto vám stavia dom? Určite treba vetrať a to od samého začiatku. Ak sú vonkajšie teploty pod bodom mrazu tak, priemyselný odvlhčovať, čo bude fungovať 24h v kuse. To sú doslova desiatky litrov vody denne, čo sa budú odparovať. Osádzanie SDK absolútne nie na druhý deň. Treba dodržať technickú prestávku podľa normy!
Odpovedať
@calmmeadow ja by som prikryl foliou a vetral aj odvlhcoval. zakladat sadrokarton jeden den po poteri nieje urcite bezne, hadam ho nechcete robit na dva krat?
Odpovedať
@calmmeadow Veľmi zvláštny postup ... Ono aj záleží aké potery robíte, či betón, alebo anhydrit? ... No každopádne z oboch bude vysoká vlhkosť ešte minimálne 1-2 týždne. A minimálne tento čas by sa tma nemalo nič nasiakave robiť. My sme v polovici decembra robili betónové potery a vedúci,ktorý to robil vravel, že 3-4 dní nech je dom uzatvoreny vo vlhku - betónu totižto na začiatku vlhkosť pomáha zriet. Takže ano, prvé 3 dni je ideálne, ak betónový poter je vo vlhku a "zreje" a ten pán nám povedal, že ideálne začať odvlhcovat a kúriť až najskôr po 7 dňoch. Vlhkosť sme odvlhcovali mesiac kým sme to dostali na cca 65%... Toto je ale postup pri betónovom potery, neviem úplne ako je to pri Tom amhydridovom, no keďže je ešte redší, tak nepredpokladám, že to bude oveľa lepšie .... My máme ale murovanu stavbu a neviem si predstaviť hneď na druhý deň po poteroch dávať tam sadrokartony.... Podľa mňa sa zvlnia.... Ale to je len môj laicky pohľad .... Každopádne postupy firmy sú veľmi zvláštne a dajte si tento postup zhodnotiť iným odborníkom čo vám k tomu povedia.
Odpovedať
@calmmeadow základná otázka.... Poter aký? Betón alebo sadra?
Odpovedať
@valilajk @megdesign betón
Odpovedať
@peter977 nejdem písať meno firmy,nechcem im hneď robiť nejakú zlú reklamu,lebo inak sme s nimi veľmi spokojní.K poteru im povieme,že nesúhlasíme s takýmto postupom,verím,že nebudú mať problém,že to chceme inak
Odpovedať
@calmmeadow aspoň 5-7 dní nechať pauzu... Pri betóne môžete vetrať druhý deň...
Odpovedať
@megdesign Ďakujem za odpoveď.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?