Osetrit konstrukciu drvodomu?

Ahoj stavitelia. Chcem sa spytat na Vas nazor, ci osetrit ramovu konstrukciu drevodomu, alebo nie... Ak ano, tak cim? Krovsan,Bochemit? Nieco ine? Konkretne vyrobky mi poradite? Dakujem
Odpovedať
Profilova fotka
zelená skalica
Odpovedať
Osetrovat koli comu? Zvonku je drevo chranene fasadou, z vnutra v drvivej vacsine parozabranou. Na tom si dat zalezat, tam nech su dodrzane spravne postupy a kvalitny material…
Odpovedať
Profilova fotka
@frantisekca nepoznám konštrukciu, neviem ako kvalitnú má parozábranu (u nás kvalitnú nepoznám) a naviac kg FeSO4 stojí 2 €, potrebuje 5 kg možno viac. A parozábrana z dvoch strán (fasáda, interiér) nedáva záruku suchého prostredia.
Odpovedať
@hondambx borowood dobra a mozno najlacnejsia alternativa
Odpovedať
Konstrukcia z nutra-von: Sadrokarton-latkovy rost (latky 5x4cm)- OSB12- parozabrana-ramova konstrukcia z KVH vyplnena PUR izolaciou hr.14cm-OSB15-fasadny polystyren.
Odpovedať
@hondambx ak máš KVH tak tie sa neošetrujú... iba rastlé drevo...
Odpovedať
Bojim sa, ze sa do toho ta haved zahryzne s rovnakou chutou,ako do rasteneho dreva..... Uz tie KVHcka neuvidim,nebude moznost ich dodatocne osetrit. Preto dilemy.... Mohli by sa tym siranom zelezitym nastriekat aj vonkajsie OSB dosky ?
Odpovedať
Profilova fotka
@hondambx ak chcete vyhodiť peniaze z okna tak smelo do toho....
Odpovedať
Nemusime si vykat, staci ked mi logicky rozpises, dovod, preco nie. Penazi je malo,ale zas nechcem zanedbavat to co do toho domu bude patrit
Odpovedať
Profilova fotka
@hondambx KVH hranol je pri procese sušenia prakticky sterilizovaný a preto nevyžaduje pri zabudovaní do konštrukcie ďalšie ošetrenie.....OSB doska dupľom.
Odpovedať
Ale stale to ostava drevo. To ze ho teplom a tlakom osetria proti skodcom,neznamena ze ho nasledne nemozu skodci napadnut.Nie?
Odpovedať
Profilova fotka
@hondambx ak si sa prišiel spýtať na to či môžeš KVH a OSB ošetriť ...tak odpoveď je: ANO..... môžeš to namorit....naolejovat alebo aj natrieť dvakrát základom a dvakrát vrchným...ak je otázka či to je potrebné tak odpoveď je NIE..... u OSB dosky budeš možno aj prvý stavebník v histórii ....
Odpovedať
Článok sa načítava...
Mna by skor zaujimalo, ci sa da a akym sposobom drevostavba (pocas vystavby) osetrit proti poziaru, tak, aby to bolo trvale a pokial mozno aj nie velmi drahe, pritom ekologicke. Myslim tym, napriklad nejaky protipoziarny nastrek. Co som kedysi davno o tom hladal (koli krovu), a ak si dobre spominam, tak to bolo docela problematicke, drahe a asi aj nezmyselne, kedze bolo pisane, ze sa to musi obnovovat po istej dobe. Co v uzavretej konstrukcii je nepreveditelne.
Odpovedať
@hondambx ja mam osetrene. Ale mne to robila firma uz pri priprave domu na dielni a robia to tak pri vsetkych stavbach.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?