Odvlhčovač versus stúpajúca vlhkosť

Ahojte, Kupil som odvlhcovac do kupelky kde mam vlhkost okolo 70%. Odvlhcovac podla mna pekne robi aj svoju pracu s ucinnostou cca na 90%. Ale jednu vec nechapem, vlhkost nieze klesa ale stupa, izba ma cca 8m2! Mam podlahove kurenie, teplota 23 stupnov. Preco je to tak? Dakujem
Odpovedať
Otvor okno a vlhkost bude nizsia ako 70 ak to okno mas( na dome by malo byt na byte srejme nebude) Pripadne ventilator na odsavanie My mame tiez odvlhcovac a po kupani vlhkost stupne ale vyvetrame oknom a potom uz len stiahneme vlhkost na 55 a autonaticky sa vypne
Odpovedať
@kubistar aky odvlhcovac konkretne tam mas?
Odpovedať
@evatothova Ahoj, byvame v RD, okno mam, pravidelne otvoram, vlhkost klesne na 65 % ale moja otazka znie inak ;-) @codyy Ahoj, Klarstein Drybest 2000 2G
Odpovedať
@kubistar toto je take shitne zariadenie ktore nema ani vykon len cenu, ja som kupil pred dvomi rokmi odvlhcovac v Lidli za 149€ ale ten za 24 hodin vytiahne zo vzduchu cca 7 litrov vody Spotreba je ale cez 300W takze to co mas ty sa ani necuduj ze nestiha v miestnosti ako je kupelka.
Odpovedať
@kubistar no tak ti teda odpoviem. Mas shit odvlhcovac. Ma to vykon 0.7l za 24h za optimalnych podmienok co je 80% vlhkost a 30 stupnov. Ty tam nemas ani taku teplotu ani vlhkost. Ten vykon rapidne klesa mozno na 30-40%. Cize dostanes z neho 2dl vody za den co je strasne malo. Moja rada kup si odvlhcovac delonghi napriklad ale nech ma vykon min 16l24h.
Odpovedať
@kubistar ma to len peltierovy clanok, je to velmi slabe, normalny odvlhcovac ma kompresor. Stoja tak mozno od 120 hore
Odpovedať
@evatothova @codyy @sysell Dakujem vsetkym za odpovede, skusim tak vyssiu radu, to ma uz kompressor
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?