Mini mobilný dom oceľový skelet alebo betónová stavba

Prajem dobry den, chcel by som sa informovat ci na Slovensku alebo v okolitych krajinach existuje spolocnost, ktora by vedela zabezpecit dom z oceloveho skeletu pripadne betonovych prefabrikovanych panelov, kt. by bol vhodny aj na prenasanie (nie styl kolotociari, skor 2-3krat za svoju existenciu). Vacsina firiem vytvori ramovu konstrukciu + dodatocny ram pre umiestnenie okien a dveri. ten prenesie na miesto alebo rozdeli na viac segmentov a nasledne na mieste kde bude umiestnena stavba sa to spoji a doraba zvysok. priecky, izolacia, fasada atd.. Hladam skor firmu, ktora vie zabezpecit hotovy modul z trebars 90% a na mieste sa riesi zvysok. osadenie na betonove patky/panely a napojenie na IS. Priorita je, aby konstrukcia skeletu bola strukturalne zdatna, dala sa opakovane v pripade potreby preniest z miesta na miesto. priklad skeletov v prilohe. rozmer stavby samozrejme taky, aby sa zmestil na prepravu. tzn. 3-4m sirka a dlzka 12-15m . od stavby je pozadovany aj vyssi energeticky (nizkoenergeticky/pasiv) a obytny standard, tj. hruba izolacia (aspon 200-300mm), infra podlahove kurenie, francuzske okna, zvonku trebars oplechovanie/corten/hpl/drevocementove dosky, pripadne aj moznost sedlova strecha/strecha so sklonom, kvalitne okna a dvere (R5-R11 trojsklo a pod.). taktiez moznost zabezpecit/instalovat elektroinstalaciu a odpad, vnutorne priecky, sanita. existuje firma, ktora by vedela nieco podobne zriesit na kluc? vsetko to bude drahsie ako je standard poskytovany firmami ako je trebars rikostav.sk alebo koma-modular.cz, ale stavba nebude taka rozmerna, preto pocitam s cenovou relaciou 40-50tisic€. ak nie, existuje firma, ktora by vedela zabezpecit aspon skelet/stavbu, osadenie dveri/okien a nejaka forma zastresenia? podlaha a zateplenie + ine instalacie by uz boli v rezii svojpomocne alebo dalsia firma. ako priklad ma momentalne napada estonska spolocnost kodasema https://www.kodasema.com/koda-concrete/ alebo spolocnost abaton zo spanielska https://abaton.es/en/projects/portabl... kodasema najblizsie posobi v rakusku a madarsku, avsak prilis drahe riesenie a dispozicne sa mi nepozdava, no s principom myslenia sa stotoznujem. stavba stoji cca 100tisic€ a nerata sa doprava. abaton je cenovo dostupnejsi a mne aj dispozicne blizsi, nieco okolo 25tisic€, avsak doprava na slovensko podla mojich vyskumov nie je mozna, realizacia v ramci spanielska. avsak najidealnejsia by bola varianta s trochou variability. vniest tam trochu vlastnych predstav. vlastna dispozicia, pridat sirokouhle okno nad kuchynsku linku a pod., poznate to. co sa tyka este tych betonovych modulov. naprikald v jednom kuse sa myslim aj u nas odlievaju trafostanice. v zahranici robia cele obytne moduly odliate vo fabrike, v europe som sa s tym pocas googlenia nestretol. Vopred dakujem za akekolvek info a rady.
Odpovedať
@hkckoo googel a tam kontajnerove domy...
Odpovedať
Profilova fotka
ako môžete chcieť aby továrenská stavba bola lacnejšia ako na mieste svojpomocne? taká malá stavba s francúzskymi oknami ani nevyhovie tep. posúdeniu.Všetko, čo máte na obrázkoch je v module 2,5m, betonová sa možno dá doviezť na Žitný ostrov ale inde by neprešla po zátačkách do doliny a žeriav by stál toľko čo dom
Odpovedať
kontajnerove domy, dodava na Slovensku par firiem. V roznom prevedeni... http://www.modularnedomy.sk/ http://koma-slovakia.sk/?gclid=Cj0KCQ... Ale k veci: Neviem ako si predstavujes variabilitu pri odlievanych prefabrikatov. To by si musel zaplatiti aj tu formu (alebo aspon jej customizaciu) co ci ho do nej odleju... O teplotechnickych charakteristikach takeho prefabrikatu mam vazne pochybnosti. Pre Spanielsko OK, ale u nas este nie je mediteranska klima, aj ked uz sa k tomu blizime
Odpovedať
@hkckoo hladas nieco ako https://www.mobilnidomy-kolin.cz/xmob...
Odpovedať
Profilova fotka
@hkckoo Hlúposti vymýšľaš že je piatok a sa nudíš alebo. Keď si už bol schopný googliť a hľadať na internete zahraničné firmy nenapadlo ťa pohľadať aj nejaké v okolí ale aj bez hľadania ti poviem že ak niečo stojí v zahraničí 100-tisíc u nás ti to nikto za 50 tisíc neurobí, a tie tvoje zmeny si vyhoď z hlavy preto sa takéto niečo oplatí robiť niekde v dielni lebo majú možno jeden dva modeli a idú ako na páse bez nejakých úprav a vymýšľania. Nejak nechápem s čoho vychádzajú tie tvoje požiadavky ale pochybujem že to niekto splní a skončíš v nejakom kontajnere alebo mobilnom dome.
Odpovedať
@jan45 ako to, ze spolocnost koma vie realizovat podobny obytny priestor s uzitim kopy francuzskych okien a pritom aj zachovat nizkoenergeticky standard? http://koma-slovakia.sk/predaj-kontaj... ja som nikde netvrdil, ze to svojpomocne nebude lacnejsie. dokonca som podotkol, ze ak existuje spolocnost, ktora vytvori skelet/steny, proste hrubu stavbu, tak nemam problem to svojpomocne dokoncit.
Odpovedať
@zita19 samozrejme pokial by neslo o skelet, ale betonovy odliatok, tak by sa tam stratila moznost dotvarania zmien co sa dispozicneho riesenia tyka a rozmiestnenia otvorov. islo mi len o to, ci to niekto robi. ak maju k dispozici dobre navrhnuty prefabrikat, tak by som to toho siel. co sa tyka tepelnoizolacnych vlastnosti, kvoli tomu je tam predsa izolacia. dom postaveny z ytongu s izolaciou a betonovy prefabrikat s izolaciou, je tam nejaky funkcny rozdiel vo vysledku? co sa tyka spanielskeho prefabrikatu, poslal som to kvoli blizsej vizualnej predstave, s ktorou sa stotoznujem. konkretne nieco take by na slovensku nefungovalo, toho som si vedomy, chcelo by to dodatocnu izolaciu.
Odpovedať
@martosko googlil som a nenasiel som. to automaticky znamena, ze sa tym niekto niekde nezaobera? pozvarat taky skelet moze kazdy sikovnejsi zvarac doma v dielni. dam na to osb/dcd/cokolvek dosky, plech a mam hrubu stavbu. co sa tyka ceny 100 tisic. v estonsku maju o 50% vacsiu priemernu hrubu mzdu. to je prva vec. za dalsie, jedna sa prakticky o dvojpodlaznu stavbu, to sa tiez odrazi na cene. ale ano, stojim si za tym, ze sikovna tunajsia firma by podobnu stavbu zrealizovala lacnejsie, pokial by chcela. myslel som, ze sa tym nikto nezaobera, ale potreboval som sa ubezpecit, tak som sa spytal na fore, nejake dovody na taky druh stavby mam, to vas nemusi zauimat. dakujem za rady. budem patrat po inych moznostiach.
Odpovedať
@hkckoo no skúsme na to ísť logicky. Čo je hlavným dôvodom, že ľudia idú do mobilných domov? Asi prvé bude cena, či? Tak aký logický zmysel má pre boha stavať mobilné domy z betónových prefabrikátov? Druhá vec, čo nepriamo súvisí s tou cenou sú ročné náklady na bývanie. Tu mi tiež uniká logika oceľových nosníkov, čo sú brutál tepelný most. Však mobilný dom má min. priestoru na hrubé steny a izolácie. Tam treba stavať nosníky z materiálov, ktoré majú aj nejaké tepelno-izolačné vlastnosti. Napríklad z dreva...
Odpovedať
Profilova fotka
@hkckoo Ono ide asi o to že aby sa takým niečim nejaká firma začala zaoberať muselo by im to dávať zmysel z finančného hľadiska a keďže ste zatiaľ jediný u ktorého som sa stretol s takto divnou kombináciou požiadaviek na bývanie asi by veľa zákazníkov nemali. Naozaj by ma zaujímalo čo vás doviedlo k tomu takto si zadefinovať požiadavky, lebo videl som systém na stavbu montovaných domov z ocele, videl som aj stavby s betónu aj prefabrikované stavby, videl som aj malé stavby aj poschodové dokonca ja také čo sa dali prevážať ale nikdy som nevidel toto všetko naraz. Ak by ste ale chceli tak taký objekt ako ste dali za inšpiráciu s toho Španielska by som vám vedel vyrobiť za tých cca 50 tisíc, keď som sa na to pozrel lepšie je to obyčajný drevodom.
Odpovedať
Profilova fotka
@hkckoo reklama a realita sú dve veci, skúste si od nich pýtať cerztfikát
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?