Máte skúsenosti s firmou Domy pre mladých 3Mdom?

Profilova fotka
Poznate niekto firmu Domy pre mladych 3Mdom? Robia montovane domy, celkom sa nam pozdavaju. Mate skusenosti? Vopred dakujem.
Odpovedať
ahoj aj ja by som sa rad poinformoval nakolko tato firma je v uzkom vybere s kym budeme staviat :-)
Odpovedať
ja už som si niečo o nich pozisťovala a zdá sa mi to byť veľmi solídna firma...Písala som im mail ohľadne ich projektov a komunikoval so mnou jeden pán, bol veľmi milý, ochotný, povysvetľoval mi, čo som potrebovala vedieť, poposielal mi mailom aj všelijaké zaujímavé články a informácie, dokonca nás pozval aj na návštevu vzorového domu. Ak sa raz budeme rozhodovať medzi firmami, ktoré by nám postavili náš budúci domček, tak firma 3Mdom bude určite medzi favoritmi :-) Ale moja rada znie, určite si vypýtajte od firmy (hocakej) kontakty na klientov, ktorým už domček stojí a bývajú, spoľahlivá firma vám ich rada dá, určite sa bude chcieť pochváliť svojou prácou ;-)
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 mesiacoch
Profilova fotka
práve stavia môj kamarát s touto firmou, ale ja nie som zástanca takychto firiem, proste vždy na každu firmu niekto niečo povedal, alebo nebol s niečim spokojny, zdá sa že s touto firmou má skusenosti málo ľudí, tak som zvedava aj ja že čo je to za firmu. Ak bude kamarat spokojny , napíšem, aj ked nedostatky nemusia byť vidno hneď na začiatku.
Odpovedať
no ja neviem každa firma ktorá sa týmto zaoberá bude chcieť čo najlacnejšie a najkvalitnejšie postaviť takúto zákazku. Preto nejako nie osm presvedčený o ich kvalite. Avšak netreba všetky spoločnosti hádzať do jedného vreca. Existujú predsa aj skutočne seriózne firmy. A pokiaľ sa v tom človek vyzná môže ich kontrolovať, či robia všetko tak ako majú.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 8 mesiacoch
v referenciach maju celkom pekne domceky a z toho, co som sa docital na ich webe sa mi celkom pozdavaju. Zaujimave je aj porovnanie s inymi typmi stavieb - http://domypremladych.sk/porovnanie-s... . Tiez nad nimi uvazujeme :-)
Odpovedať
no ja som si pozrel iba ten link, čo tu uviedol rumichal a to hlavne tabuľku v úvode no a smiechu som sa nezdržal :-D ...aj keď neviem, či sa pri tom možno smiať :-( Je to napísané podobne ako vyhlásenia vlády - polopravdy, miestami až klamstvá. Nemusel som o nich viac zisťovať...môžu mať pekné návrhy, vizualizácia, stavby, vystupovanie, ale nehovoria zákazníkovi pravdu a to ma odrádza. ale chcem veriť, že pri priamom komunikovaní už hovoria veci tak, ako sú ;-)
Odpovedať
To porovnanie s inými typmi domov je tak trochu zavádzajúce a jednostranné. Napr. medzi drevodomom a ich domom nie je takmer žiaden rozdiel. Dokonca aj test horľavosti (http://www.blue-reality.sk/novinky/20...) dopadol pre drevostavby ok. Podobne je to s testom zemetrasenia. Tie boli rozbehne v Nemecku kde sú tieto stavby populárne. A čo sa rečí okolo červotoču týka, odpoveďou je Bochemit pripadne iný ...emit. Takže.... nie všetko je zlato čo sa bliští.
Odpovedať
Veľa som tejto firme počula. Dobré i nie veľmi. Zaráža má však skladba steny. Z môjho uhla pohľadu málo málinko zateplenia. A tvrdenia o nehorľavosti stavby ako takej. Asi by ostal iba skelet a škridľa keď by už na to prišlo. Ale inak pekná stránka a snaha niečo pre klienta urobiť. Teda aspoň osloviť. ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
Tu u nas stavali jeden dom. Postavili to strasne rychlo, novi susedia uz myslim aj byvaju (vcera sa svietilo). Ako su spokojni neviem, ale vystavba isla neuveritelne rychlo. Stavali tu viacere firmy montovane domy, aj drevodomy... no tento zbuchali doslova za par dni. Ja tomu neverim... najma co sa zivotnosti tyka, nech vravia co chcu... proste tie steny su tenke, pospajane srobmi a klincami... Ja by som do takehoto montovaneho domu nikdy nesiel, ale to je vec nazoru. Aj drevodom nie je kazdy rovnaky. Bol som svedkom mnohych typov vystavby a boli drevodomy, kde by som sa bal opriet, ale videl som aj take, ze mi rozum stal ako kvalitne to robia, z krasneho dreva. Nechapte ma zle, ja som praveze zastancom novych sposobov vystavby alebo aj roznych alternativnych sposobov. Ak drevodom tak kvalitny, z kvalitneho dreva a nie OSB dosky :-(. Treba si uvedomit, ze LACNO a KVALITNE sa neda postavit dom. Jedine na com sa da setrit je praca... t.j. svojpomocna vystavba. Pri drevodome to vsak nie je take jednoduche... domy pre mladych, vo mne evokuje nizku cenu = pre mladych = bez penazi = nizka kvalita, resp. adekvatna cene!
Odpovedať
tolko zavadzajucich informacii na stranke som uz dlho nevidel. Uz len preto by som si ju ani ja nevybral. Ale dnes ludia budu byvat aj v plechovke len aby to bolo lacne....
Odpovedať
Tak ako píše Štefan, tá tabuľka je slušný blábol...
Odpovedať
Profilova fotka
Dobrý večer prajem. Ďakujeme za kritiku. Je možné, že na stránke sa nachádzajú aj chybné informácie. Avšak nie sme si tohto vedomí. Ak je niečo na stránke čo zavádza, alebo nie je pravdivé tak po dodaní Vašich faktov to určite zmeníme. Ďakujeme za pomoc pri odhaľovaní chybných údajov. S pozdravom Debnár
Odpovedať
Článok sa načítava...
Diskusia pokračuje po 8 mesiacoch
ako vidim tak aj po deviatich mesiach mate stale rovnake blaboly na stranke pisane...
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 7 mesiacoch
ahojte, my sme postavili s firmou 3M Domy pre mladych, byvame zatial 4 mesiace. ked sme si vyberali firmu, patrili k tym lacnejsim, ale nie najlacnejsim. vybrali sme si ich ako taky sympaticky stred. myslim, ze to myslia dobre, pri podpise zmluvy nam dali pocit, ze zakaznik je prvorady a ked podpiseme zmluvu, bude clovek v administrative riesit prioritne nasu stavbu. realne vsak po par mailoch zistite, ze ste len steblo v kope sena a administrativa sa riesi ako na beziacom pase. niekolko krat opakujete tie iste upresnenia a poziadavky, dostanete vyslednu tabulku so suhrnom poziadaviek a aj tak tam nie su zmeny, ktore ste si dohodli oproti prvemu sedeniu. pri niektorych vaznych veciach sme sa nepochopili (aj ked som mala pocit, ze som sa vyjadrila jasne a ziadne otazky, ci sme sa pochopili neprisli) a ked sme nahodne prisli na stavbu, skoro ma trafil slak ked to bolo uplne inak. na druhej strane, vazne veci prerobili, ale nezaobislo sa to bez uistenia, ze sice som hovorila nieco ine, ale oni to teda prerobia/ upravia. platili sme si vlastny dozor, lebo v cene domu sice je stav. dozor ale bez moznosti vyberu. ako sa dalo cakat, dozor bol zaroven stavbyveduci. dom sme prevzali s cca 8 poziadavkami na opravu alebo dorobenie. vsetko splnili (niektore po urgenciach). niektore veci uz zmenit neslo. dnes sme tu 4. mesiac a tento domcek milujeme. mame ocelovu konstrukciu, montovany dom. dodnes "bojujeme" s vchodovymi dverami, ktore sa podla nich po par dnoch rozbehaju.. dvere o tom asi nevedia, lebo sa s nami pretlacaju uz 4 mesiace. odkedy byvame, boli nam prerabat resp. vymenit jedny dvere. asi po 2 tyzdnoch sme ziadali o nastavenie tychto posuvnych dveri, lebo sa zacali skriet o zarubnu a upravit okraj zarubne, lebo cela sparovacka vypadla po prvom prudsom zatvoreni dveri. sparovacku dali 2 krat, na 3. krat ich napadlo, ze by to mohli vyriesit silikonom.. voila.. uz neopadava. 2 interierove dvere taktiez prisli nastavit, lebo sa zacali skriet zospodu o prah dveri. to je sice fajn, ale nevyriesilo to malicke prehnutie dveri. podla nich staci nechat dvere niekolko dni zatvorene a sa to napravi. tie dvere ostavaju zatvorene stale, ale ak ich silno nepritiahnete za klucku alebo s nimi mierne nebuchnete, nezatvorite ich. moje sklamanie prezivam vzdy, ked troje posuvne dvere zatvara nejaka navsteva.. vsetci sa zlaknu, pretoze dvere nemaju dobrzdovaci system a trieskaju. app. dobrzdovaci system som s nimi riesila asi v 5 mailoch. vraj nemaju uplne ten dobrzdovaci system co mam na mysli, ale dvere sa pred koncom kolajnice zastavia v takej zuzenine. neuverite, dvere sa zastavia az o koniec listy s poriadnym treskom :-| no... proste ich musime zatvarat pomalicky. v dome mame aj skvele veci :-) musim povedat, ze ich architektka je skvela, napadita a trpezliva. mame skvely navrh dlazby v predsieni, wc aj komore. a kupelka.. ta je milionova a za par €. ZHRNUTIE: administrativne pripravy pred podpisom zmluvy aj komunikacia pocas stavby boli zlozite, vycerpavajuce ale rychle. pozemok sme firme odovzdali v 03/2014, v 07/2014 bol dom postaveny (presne podla zmluvy). az na tych par veci, s ktorymi nic nenarobime, sa z domceka velmi tesime :-N mame 104 m2 uzitkovej polochy, mame tu vsetko co potrebujeme, uzivame si podlahove vykurovanie, pod strechou velky ulozny priestor a milionovu kupelnu :) este by som chcela dodat, ze sme vazne zvazovali 3 stav. firmy s podobnymi cenovymi ponukami a 3M domy pre mladych sme si vybrali, lebo sme mysleli, ze dohadovacky a vysvetlovacky skoncia podpisom zmluvy. potom sme ich chceli vidiet az ked nam budu odovzdavat kluc od hotoveho domu. nefunguje to tak. dovolim si tvrdit, ze to tak asi nefunguje v ziadnej firme na slovensku. 3M domy pre mladych sa snazili dat nam pocit, ze sme pre nich individualita, ktorej sa budu venovat. moj subjektivny nazor je, ze ak by vzali do timu este jednu sikovnu architektku (mozno aj studentku) a jednu spravnu asistentku, ktora sa nebude venovat nicomu inemu len asistovaniu ostatnym v time, bola by to naj stavebna firma. vola a potencial tam urcite je. vsetkym, ktorych vas caka rozhodovanie sa pre tu spravnu stavebnu firmu drzim palce. je to naozaj tazke, pre vacsinu z nas zivotne rozhodnutie. my sme riskli firmu 3M domy pre mladych a zatial to vyzera, ze sa v tomto dome dozijeme aj staroby :-)
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
https://domypremladych.sk/montovane-d... https://domypremladych.sk/porovnanie-... tieto porovnania su uplne na smiech: Bežná (tehelná) stavba - Vysoké výdavky na kúrenie, spotreba energie dosahuje 150-220 kWh/m2 -co brani tomu tento dom zateplit tak isto ako montaovany ocelovany dom ktory sa zatepluje a dosiahnut 50kWh/m2 ???? Ako chapem ze chcete zaujat zakaznika ale toto je uplne zavadzanie...napr. mna by to okamzite odradilo; pre cloveka so zdravym rozumom musi byt jasne ze tie tabulkove porovnania su vymyslene a prekrutene. :-D :-D :-D
Odpovedať
Kedze staviame novy dom, bungalov, oslovili sme viacere firmy, ktore sa venuju stavbou nízkoenergetických domov. Cenova ponuka spol. Domy pre mladych, http://www.domypremladych.sk/ bola neumerne vysoka, neverim, ze mlada rodina si moze dovolit cenu za nizkoenergeticky dom od tejto spol, netvrdim, ze nie su profesionali, ale dat do nazvu domy pre mladych a za cenu NEUMERNE vysoku ako ine stavebne spolocnosti je .... DEBILNE
Odpovedať
Názov stránky DomyPreMladych.sk by Vás mohol sprvoti zmiasť. Keď sme ju totiž vytvárali, mysleli sme predovšetkým na ľudí, ktorí majú mladého ducha, sú moderní, otvorení novým technológiám a inováciám, akou 3M Dom isto je. Aby sme mohli splniť všetky tieto atribúty a navyše zabezpečovať kvalitné domy a bezstarostnú výstavu, musíme byť drahší. Bezstarostná výstavba znamená pre každého niečo iné. A tí, ktorí nikdy nestavali, si ju väčšinou ani nevedia predstaviť. Je veľmi ťažké porovnať cenovú ponuku, nakoľko každá firma ju má postavenú po svojom. Existuje napríklad cca 15 druhov polystyrénu a minerálnej vlny a všetky sú rôznej kvality. My si do našich domov vyberáme tie, s ktorými máme najlepšie skúsenosti, čo bohužiaľ neplatí o lacných materiáloch. Bezstarostná výstavba nie je len o peniazoch. V nasledujúcom videu Vám predstavíme jej ďalšie elementy a dozviete sa aj: Aká je najčastejšia chyba pri výbere cenovej ponuky Ako rozpoznať kvalitnú stavbu od nekvalitnej, aj keď všetky nové domy vyzerajú podobne Aký je rozdiel medzi domom za 200 000 EUR a 70 000 EUR pri rovnakej veľkosti Prečo vlastniť kvalitný dom na kľúč a čo robiť, keď sa nevieme zmestiť do rozpočtu Ako sa žije v nízko-energetickom oceľovom dome, ktorý má 10 rokov Ako má vyzerať a koľko stojí bezstarostná výstavba Video sa nachádza tu: http://link.domypremladych.sk/md_dom_... S pozdravom Debnár
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 8 mesiacoch
Ja tiez rozmyslam o stavbe montovaneho domu a jedna z moznosti je aj firma 3Ddom... Tak sa tiez snazim najst co najviac info o tom, ake su skusenosti s touto firmou... V podstate vsak ked najdem nieco negativne, tak len rozne blaboly na sposob tu dvoch diskutujucich ako "clt" ci "stefan zamestnanec" ci dalsi... Ja by som to vsetko bral, keby napisali nejake argumenty... Nieco sa snazila gabika, ktora dala nejake cisla... Jej by sa dalo asi odpovedat, kedze dala fakty do diskusie... Odpoved mozno je to, ze pri ROVNAKEJ hrubke muru su take a take rozdiely... Cize urcite sa da spravit aj rovnaka izolacia, len stena by mozno bola 2x hrubsia... Vazne by som rad uvital nieco ako napisala slnieckodb, kde by som sa nieco seriozne dozvedel a nie len tlachy bez akych kolvek faktov, cize iba rozne nazory... Vdaka. Ivan
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Neodporúčam túto firmu, veľké sklamanie. Pri podpise zmluvy pôsobili vysoko profesionálne a seriózne, mala som pocit že som si vybrala správnu firmu. Po podpise zmluvy nastala krutá realita, moje požiadavky v zmysle dohody sú úplne odlišné, stavbyvedúci amatér, robotníci nevedeli čo majú robiť, boli často bez usmernenia a dopadlo to, že veľa vecí je úplne mimo reality podľa vzájomnej dohody. Konatelia vedome klamú a zavádzajú, na stavbe sa niekoľko týždňov nepracuje, celé zle. Neviem ako takýmto prístupom môžu existovať na konkurenčnom trhu, veľmi smutné :(.
Odpovedať
Najhorsia stavebna firma!!! 3mesiace po planovanom termine odovzdania stavby, stale nie je stavba hotova!!! neustale zavadzanie, natahovanie, klamstva.. Po prvej vacsej vichrici a dazdi, ihned zatecene steny!! Nikdy viac.. maximalna nespokojnost
Odpovedať
čo k tomu dodať...
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 5 mesiacoch
@liviaz Ahoj chcem Ta poprosit o odpoved , ako je spokojny tvoj znamy s Firmou 3M Dom, uz tam nejaky cas byva. chceme stavt s touto firmou a nevieme sa rozhodnut Dakujem pekne...pisem bez diakritiky mam inu klavesnicu.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 4 mesiacoch
Profilova fotka
K omeškaniu stavby nedošlo z dôvodu našej chyby, ale z dôvodu omeškania platby a procesným zdržaniam zo strany klienta. Takýto posun termínu stavby je ošetrený v zmluve. Nový termín dokončenia domu na základe zmluvných posunov bol dodržaný. Mrzí nás postoj klientky, pretože sme sa počas celého procesu snažili vyjsť v ústrety a pomôcť aj s vybavovaním potrebných dokumentov, či už v banke, u notára alebo na katastri. Viac sa dočítate v našom podrobnom vyjadrení tu: https://www.domypremladych.sk/wp-cont...
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 rokoch
Profilova fotka
@lienka6246 Nikdy viac. Vedieť ako to bude všetko prebiehať - nehovoriac o kvalite prác. Radšej si budem stavať sám.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?