Kto býva v drevodome a je spokojný?

Ahojte, zaujimaju ma realne nazory ludi, ktory uz byvaju v drevodome nejaky cas . V zmysle : Ano som spokojny, splnilo to moje ocakavania, mam nizke naklady, citim sa v dome prijemne, znova by som do toho isiel alebo Nie - nie som spokojny, druhy krat uz by som staval murovany ( dovody preco ).
Odpovedať
Eloisse, budeme sa do sendvicovej drevostavby stahovat cca co februari, potom ti napisem :-)
Odpovedať
Byvam v mo tovanom dome, zatial so samotnym domom spokojnost. Je to ine byvanie oh´adom toho ,ze montovany dom ma ovela menej akumulacie. V zime to je vyhoda kedze mi izbu vykuri aj zapnuty pocitac aj pri -5. V lete je tato chybajuca akumulacia citelna a je dobre s tym ratat pri projekte, napr markizy su dobra vec. V lete sa montovany dom vyhreje ovela rychlejsie. Ale to byvam len prvy rkk. Inac montovany domnie je automTicky nizkoenergeticky dom,aj ten ti mozu urobit v triede C. mne ho tak urobili ale svojpomocne ho dodatocne zateplujem aby bol v triede B. Prvy rok som spalil plyn za 650eur druhy rok cakam za 500eur, mozno aj menej137m2 bungalov do L
Odpovedať
ak su drevodomy na Slovensku take ako v USA, tak ja by som do toho nesla :-| pol roka byvania v takom mi stacilo, normalne citit ako cez tie steny "prefukuje", vsetko je pocut zvonku a tie mastne ucty za kurenie aj ked je tu teraz 15 stupnov, pocitovo je v takom dome zima a to tu nebyvame v nejakom lacnom byvani a kurime ostosest (tepelne cerpadlo vzduch-vzduch alias reverzna klima nestiha). No asi tie slovenske domy su lepsie izolacne, nevyjadrujem sa k nim, ale ku drevodomu s ktorym mam skusenost, chudaci tito ludia, kupia dom a boja sa aby im ho nezozrali termity...ktovie o kolko rokov sa termity dostanu k nam ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
nuz podla mojich skromnych informacii, su amrecicke montovacky o nieco inom ako tu na Slovensku. Nastastie pre nas, i ked zhumplovat sa da stavba hocikde:)
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?