Bungalov 865 Euroline

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte, velmi sa mi paci bungalov 865 z euroline-u a som uz takmer rozhodnuty. Nemate niekto s tymto domom prakticke skusenosti? Dakujem
Odpovedať
1
2
@lluboo zalezi este na orientacii na svetove strany ja mam vchod na SV
Odpovedať
Profilova fotka
Ako všetci pokračujete?? Naše stavanie je ešte ďaleko tak si zatiaľ rekonštruujeme byt :D aby sme sa nenudili - len sa chcem pochváliť že zajtra kooonečne prídu kachličkovať kuchyňu a pozajtra kúpelku a potom záchod - a potom sa už konečne môžeme zosťahovať :D
Odpovedať
Ahojte, tak aj my sme už rozhodnutí pre tento bungalov, ale chcem tam mať niekoľko úprav. Lenže originál od Eurolines stoja tie úpravy strašne veľa.Kto už máte hotovú hrubú stavbu, nezdá sa vám tá najmenšia izba v strede vzadu malá (12,4 m2)? Ten strop v obývačke a kuchyni je v originál projetke ako železobetónový? Radi by sme to videli naživo niekde na západnom Slovensku, môžme sa prísť pozrieť? Ak áno, napíšte kde a popis ako to nájdeme. Vopred ďakujem. PS: mám info od projektantky z Euroline, že bude novinka pre budúci rok s veľmi podobným projektom (12mx11m) ale aj s prestrešenou terasou. Chystáme sa ten projekt ísť pozrieť do Euroline.
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj, vitaj, nejak to tu spí... My budeme stavať až buduci rok, ale projekt už máme. Strop je v projekte železobetonovy. Myslím že menšie úpravy sa dajú robiť aj bez zmien v projekte, a nahlásia sa dodatočne. 12,4m2 je tak na menšiu spálňu, ale povedala som si, že radšej budeme mať väčšiu záhradu ako dom na celom pozemku. No a keby mali v novom roku nejaký podobný, ale lepší projekt - to by ma teda pekne naštvali :-D tento projekt sme vyberali asi pol roka :D a myslím že tento je skvelý, ale určite by sa menšie úpravy zišli.
Odpovedať
Profilova fotka
@ivulik211 máš pravdu spí to tu, od rána do poobedia v práci a potom stavba. Murujeme tretí deň. Len to počasie nám nepraje.
Odpovedať
Profilova fotka
@lluboo ale je to pochopitelne, kazdy ma svoje povinnosti a na net sa len tak nedostane, najskôr praca potom zabava :D tak drzim palce aby ste toho stihli čo najviac
Odpovedať
@ivulik211 Ahoj, takže tie projekty boli 2 ale mali o dosť iné dispozičné riešenie ako 865-tka. A jeden bol široký až 13 m čo nám nevyhovuje. Takže nakoniec po debate s projektantom o úpravách, strope v obývačke a pevnom strope (inak v projekte je keramický 80% z pevného a ostatných 20% železobetónový). Takže sme sa rozhodli pre projekt bez veľkých úprav, ale aj tak nejaké malé zmeny budú (vypustené dvere vľavo vzadu, pri jedálenskom stole len okná francúzske bez dverí, práčka v technickej miestnosti a namiesto nej sprchový kút, prestrešenie terasy za obývačkou - toto ešte neviem presne ako budeme realizovať). Cez zimu vybavíme projekt a stavebné povolenie a na jar ako sa bude dať začíname. :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojky vsetkym co planuju stavat bungalov 865 x-) S priatelom sme sa zahrali na projektantov a aj na zaklade info a skusenosti ostatnych, ktori uz tento bungalov stavaju, sme si nacrtli planovane zmeny v projekte. Pre pripadnu inspiraciu kuk aj moj fotoblog. :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@alabla Perfektné :D takto podobne to chceme aj my. Namiesto kupelky v chodbe, špajzu v kuchyni a malý záchod. a iba jedny dvere z obyvačky na terasu ale my sa rozhodneme pre tie vľavo, pretože zahradu mame do tej strany. Ale tie zmeny sa mi velmi páčia. Dobre ste to vymysleli. Tak prajem aby Vám to rýchlo odsýpalo a aby ste čoskoro bývali.
Odpovedať
Profilova fotka
ahojte,ja už staviam a teraz keď už máme vytiahnuté múry tak nám okná pripadajú strašne veľké ako to budete riešiť, necháte podľa projektu alebo ich zmenšíte. dik :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@lluboo my ich chceme dat mensie, tiez nam pripadaju zbytocne siroke...jedine okno, ktore chceme zvacsit bude to v kupelni - tam bude taky pozdlzny svetlik.
Odpovedať
@lluboo Ahojte, takže projekt už máme doma. Ja som pozeral podľa projektu tie okná sú 150x150 cm + 75x50cm, tie dve v predu a vzadu, ale nám sa také okná páčia velké, nech je dosť svetla v dome. Ono treba odrátať ešte rámy tých okien a tak nebudú až také veľké. Ale je to na každého vkuse, mandy001 ich má zmenšené, ale mne sa práve toto menej páči ako originál v projekte: http://www.modrastrecha.sk/fotoblog/m... Každý teda asi podľa vlastnej chuti. :-D Už sa teším na jar kedy začneme stavať. ;-)
Odpovedať
Článok sa načítava...
@lluboo Ahojte, takže projekt už máme doma. Ja som pozeral podľa projektu tie okná sú 150x150 cm + 75x150cm, tie dve v predu a vzadu, ale nám sa také okná páčia velké, nech je dosť svetla v dome. Ono treba odrátať ešte rámy tých okien a tak nebudú až také veľké. Ale je to na každého vkuse, mandy001 ich má zmenšené, ale mne sa práve toto menej páči ako originál v projekte: http://www.modrastrecha.sk/fotoblog/m... Každý teda asi podľa vlastnej chuti. :-D Už sa teším na jar kedy začneme stavať. ;-)
Odpovedať
Nerozmýšlali resp. už nerealizovali ste niekdo svetlovody v chodbe resp. technickej miestnosti? Ako je to s presvetlením s prirodzeným svetlom v týchto častiach?
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 4 mesiacoch
Profilova fotka
Ahojte, chcem sa s Vami podelit o par skusenosti zo stavby: 1/ Je treba si dat velky pozor na umiestenie kotla. V dokumentacii su dve rozne pozicie !!! Ta spravna ma byt od komina smerom ku dveram (je to napr. vo vykrese komina AS07), aby sa dal kotol zavesit na nosnu priecku (kvoli hmotnosti). My bohuziel teraz budeme musiet zosilovat pricku vedla komina, aby kotol udrzala :-( 2/ Okna jsme zmensili na sirku stavebneho otvoru 2 m, aby sa dali pouzit preklady Ytong. Vacsia sirka uz musi byt riesena zelezobetonom (minimalne v pripade Ytongu). Postup nasej stavby najdete aj na nasom fotoblogu ;-) @giesel: svetlovody neplanujeme, ani sme nad nimi nerozmyslali
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
rozhodol som sa pre bungalov 865 od EUROLINE chcel by som sa poinformovať co vyšla zhruba, základová doska na dom vrátane všetkých prác ďakujem
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 6 rokoch
Dobrý večer, čítala som, že bungalov 865 je postavený v Dubovanoch aj v Považanoch. Neviete mi dať prosím niekto kontakt na majiteľov? Ak by súhlasili, rada by som sa s nimi porozprávala o ich skúsenostiach. Ďakujem 😉
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?