Balkón v drevodome

Staviame drevodom a chceli by sme postaviť balkon.Projektant sa nám už dlhšiu dobu neozýva a tak hľadáme pomoc tu.Asi by mal byť samonosný,piliere vybetonované z DT-čok.Lenže čo potom,ako ho ukotviť o steny,mal by byť rohový,a hlavne ak by boli piliere na dvoch koncoch a v rohu domu čím ich medzi sebou spojiť ked vzdialenosť medzi nimi bude asi 6,5bm.Nejaký preklad,alebo priehradový väzník? Ďakujem za nápady
Odpovedať
Mám pocit že balkón na dedine nebudete používať. Balkóny majú význam v paneláku, ale v rodinnom dome si človek proste vyjde do záhrady. Skôr by som uvažoval o terase, ktorá by zároveň tienila južné letné slnko.
Odpovedať
@jokor Treba riešiť so statikom, iste máte projekt statiky aj s menom a kontaktom na statika. Balkón môže byť samonosný, k domu len prichytený.
Odpovedať
ako je velky ten bvalkon..ma vobec vyznam ho tam davat...ak bude mat strechu tak aj ano ale inka nevidim vyznam.zbytocne vyhodene prachy...radsej dat tie prachy na terasu
Odpovedať
Balkon by mal byť cca 1,3bm široký,a zároveň by slúžil aj ako tieniaci prvok na letné južné slnko,a v neposlednom rade aj o oživenie celkového tvaru domu nakoľko základný tvar je kváder...
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?