Atrium vs bf stavby

Pre ktorú z týchto firiem by ste sa rozhodli ak by financie nerozhodovali? Viem ze k bf aj atriu už sú nejaké diskusie ale zaujíma ma to z takéhoto pohľadu
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj, my ideme tento rok stavať s BF stavbami. Oklepli sme si viacero firiem a veľmi nám záležalo aj na prístupe a najlepší pocit sme mali z nich. Atrium viem že sú len drahší a záleží im viac na verejnej reklame. Zato BF stavby viac komunikujú so zákaznikmi a tak získavajú dobre recenzie, medzi ľudmi. Držím palce už nech sa rozhodneš akokoľvek tak nech je to podľa tvojich predstáv :)
Odpovedať
@anavy89 @mirkapp Atrium nie su len drahsi, musis rozlisovat, ze tieto dve firmy stavaju uplne inym sposobom, BF-stavby priamo na stavbe a Atrium ti prinesie hotove panely priamo na stavbu a uz to len sklada ako skladacku, takze vsetky ich steny montuju v hale, dalsia vec, ze Atrium robia difuzne otvorenu konstrukciu a za toto vsetko platis, urcite tam je vysoka kvalita prevedenia bol som v takych domoch. Co sa tyka komunikacie, tak tam bola velmi dobra, maju aj architekta, ktory s vami riesi dispozicie atd. Ale je pravda, ze cena je o dost vyssia, my sme tiez velmi hladali, isli sme nakoniec inou cestou, lebo rozhodli financie, ale Atrium je podla velmi dobry vyber. BF-stavby su tiez dobry vyber, vychadzaju lacnejsie, ale ako som pisal, robia inak, tam sa musi lovek rozhodnut, ze akou cestou chce ist. Atrium ma 30rokov zaruku na nosne konstrukcie.
Odpovedať
@mirkapp tieto 2 firmy sa nedajú veľmi porovnávať. BF stavby stavajú low cost domy a Atrium vyššiu triedu. Pokiaľ viem tak Atrium stavia aj z CLT panelov. BF stavby ako píše maracana vyššie robia stĺpikovú konštrukciu na mieste čo má jedinú výhodu takú, že vidíš čo do panelov ide. Inak im to trvá dlhšie, a konštrukcia je vystavená poveternostným podmienkam. Atrium vyrobí panely v teple v hale, kde osadí aj okná, dovezie na kamióne a montáž vedia teoreticky zvládnúť aj za 1 deň. BF stavby dávajú 15r záruku na konštrukciu, Atrium 30r. BF stavby používa jednoduchšiu a lacnejšiu kontrukciu z OSB + SDK, Atrium Fermacell. Ďalší rozdiel BF stavby robia ext. zateplenie s vlnou ale "dr*nú" na to silikátovú omietku, takže celá difúznosť stavby je v ťahu. Zatiaľ čo Atrium, používa drevovláknitú izoláciu s difúzne otvorenou omietkou. S Fermacellom robí len pár firme na Slovensku. Väčšina je ešte 20 rokov pozadu a používa OSB+SDK v interiéri. (čo ma tak rýchlo napáda je Atrium, Kontrakting a Bauholding)
Odpovedať
@peter977 ďakujem veľmi pekne za porovnanie, rozhodli sme sa pre atrium čakáme na cenovú ponuku
Odpovedať
@peter977 aj silikátová omietka je paropriepustná dokonca viac ako silikónová... tá difúzne otvorená omietka je aká (myslím typ) ?
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?