Aký výkon klimatizácie je pre mňa vhodný?

Profilova fotka
Dobrý deň, Prikladám v prílohe pôdorysy domu, môj plán je dať jednu klimatizáciu do domu, to jest jedna jednotka vnútorná jedna vonkajšia, celková Úp domu je 138, chcel by som ju dať nad okno schodiska, aby vzduch v nej mohol ísť ako aj hore tak aj dole, čo som sa tu dočítal, vyzerá to tak, že sa klímou dá dosť aj ušetriť na vykurovaní oproti podlahovke. Takže otázka na Vás milí strecháči, išli by ste pri mojom pôdoryse drevostavby , do 5kw alebo 7kw ? Ďakujem za každú radu
Odpovedať
Profilova fotka
Ešte by som chcel doplniť, že v celom dome bude rekuperácia
Odpovedať
@lordkofola tiez mam drevodom 120m² minuli rok klima nad schodiskom, tento rok pridana klima aj dolu, ak ju chces na kurenie tak ti nedofukne dolu teply vzduch.. a je jedno aky vykon, druhu klimu som rozchodil 2dni doazadu foto mam v albume, ak este nemas dokoncenu stavbu daj multisplit, kludne len 2, 2,6kW klimi, a urcite si nedaj vonkajsiu jednotku na fasadu.. ale pekne na DTcka na zem...
Odpovedať
Profilova fotka
@lordkofola celkom dobre radí goldway jedna klíma do tak veľkého domu je málo 🙂 ja by som dal dole do tej obývačko-kuchyne niekam oproti schodisku, bližšie k pracovni a určite ti to vychladí cele dolne poschodie aj vykúri... hore podľa rozpočtu/nutnosti, dalo by sa nad dvere WC doprostred tej hornej chodby, by to fúkalo do izieb.... avšak musel by si mať otvorené dvere kde chceš kúriť/ s chladením to bude horšie lebo chlad ti bude "padať" dole. vykúriť by to malo, avšak komfort bude horší... takže dal by som hore multisplit do dvoch izieb a dole jednu 3,5kw My sme 2 roky fungovali s jednou 3,5Kw klímou na 95m2 bungalov a zvládalo to, ale komfort bol v tuhých mrazoch nižší... dnes máme už na takej ploche 3 klímy = 3,5 kw+1,5+1,5 kw , t.j. v každej izbe okrem spálne (lebo jednotka je umiestnená presne orpoti dverám do spálne ) je to lepšie komfortovo , ale my to používame aj ako plnohodnotné kúrenie celú zimu ... paradoxne chladiť tie severné izby ani netreba, aj keď v tomto sparnom lete sa to kus využilo aj v severných izbách
Odpovedať
@lordkofola chalani dobre radia. Dolu daj kludne solo a hore kanalovku potrubie potiahnes do izieb a je.
Odpovedať
Profilova fotka
Akože chalani moc sme ma nepotešili, chcel som to mať čo najjednoduchšie, ale dám si poradiť, skúsim zistiť ako by to bolo keby dám jednu na chodbičku hore a jednu do obývačky
Odpovedať
@lordkofola Mozem potvrdit co pise @goldway a @dexter89 Tiez mame dvojposchodovy dom , klimu mame nad oknom na schodisku ako to planujes . Leto je ok na schladenie celeho domu , ale v zime nedofukne na dolne podlazie. Zisla by sa este jedna na prizemie (len kvoli kureniu , chladenie je ok). Pre informaciu: mame 195m2 a klima je 5kw . Stacili by 2x 3,5kw na kazde podlazie v nasom pripade (podla nasej teplenej straty) .
Odpovedať
@lordkofola ja mam podobny spodok ako ty, o kusok sice mensie, schodisko rovnako aj s komorou, v tvojom pripade kedze este namas ziadnu by som dal, multisplit a jedna jednotka nad schody a druha nad dvere tej komory.. a mas to blizko k vonkajsej jednotke pre obe vnutorne...
Odpovedať
Profilova fotka
No vyzerá to tak, že hore si dám teraz do spálne 2,8kw carrier extreme2, a dole do obývačky dám 3,5 tiež carrier extreme2 a každá vnútorná jednotka bude mať svoju vonkajšiu nech ich nemusím spájať
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?