Ako na zasypávanie pivnice pod starým domom?

Prajem dobrý deň, hľadala som túto tému no nič som nenašla, tak zakladam novú. Zdedila som 40 ročný dom po starých rodičoch, problém je v tom, že je jednopodlažný ale kompletne podpivničený. V pivnici je kotolňa, špajza, kúpeľňa, stará kuchyna a šatník. Proste problém je v tom, že každý rok je to vytopené, hoci nie moc. Dedko mi vravel, že skôr to bolo kvoli studni, čo máme pred domom, že to tam prechádza cez nejakú šachtu, že to spravil. Ale teraz aj tak vidím, že hoci tej vody nie je až tak ,,veľa,, ale je tam vody, niekedy len steny sú mokré a niekedy je aj po členky, myslím, že to zamaká aj cez stenu (steny sú v pivnici riadne hrubé, hotové katakomby). Ide o to, že je to dosť vlhká oblasť a ja sa bojím, že do prerábky dáme všetky peniaze a že budú rok čo rok problémy. Viem, čítala som o podrezávaní, o izolovaní, ale nejako môj muž by chcel ten dom zbúrať a postaviť nový. Neviem, stretol sa niekto z vás s týmto problémom. Ak by ste vedeli poradiť, či by bolo riešenie pivnicu zasypať, či by to nebol po finančnej stránke nezmysle. Či by tie základy nerobili po čase nezmysel. Aj tak by sme museli pristavovať, lebo tam treba pristaviť 2 detské izby. Vopred ďakujem za každú radu a pripomienku :-)
Odpovedať
Treba to zvážiť. Naši spravili takýto "nezmysel" pred 30 rokmi. Stavali dom celo podpivničený. Potom sa im zdalo , že je to veľa a zbytočných pivničných priestorov, tak prednú časť pivníc zasypali zeminou . Nad týmito izbami je veľká obývačka a spáľňa.ŽIaľ od spodu ide neskutočný chlad. Už sa s tým nič nedá robiť :-| Izolovaním podláh, by nesedeli dvere :-S
Odpovedať
Profilova fotka
Zdravym no co nato povedat trebalo by aby to hlavne videl nejaky odbornik zalezi na akom terene to je postavene.Ked tam je tolko vody ako hovorite neviem radsej to asi zburajte a postavte novy. spodna voda v pivnici bude stale ked podrezete mury hore to nepojde ale pivnica bude mokra.Potom uz ked ta voda sa odtial nedostane bude to asi trosku viac chatrat ako predtim moze to potom sadat praskat boh vie?Urcite by som do toho nesiel.
Odpovedať
Ďakujem za názor, no uvidíme čo povie odborník, lebo by mi bolo ľúto zbúrať celkom dobrý dom :-(
Odpovedať
Suhlasim,ak to nemas dobre odvodnene tak sa m bude drzat voda ktoru budes cez nezaizolovanu podlahu citit v dome,Zalezi aj cim pivnicu chces zasipat.Vraj sa pouziva poliuretanova pena,v tom pripade by som sa na to dal. ;-)
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?