Zapojenie internetovej zásuvky

Profilova fotka
Zdravím, Vedel by mi niekto poradiť so zapojením tejto internetovej zásuvky s káblom na fotke? Veľká vďaka
Odpovedať
este tu fotku 🙂
Odpovedať
@222monka222 chyba fokta
Odpovedať
Profilova fotka
Nechcelo mi ju načítať 😏
Odpovedať
@222monka222 Kde usti druhy koniec kabla? Pocet zil je 6, koncovka ma 8 pinov. Teoreticky postacuju 4 ale bolo by vhodne vediet ako je zapojena druha strana kabla. Mozno trochu viac info by nezaskodilo. Je to jestvujuca zasuvka? Je novourobena?...
Odpovedať
Z pohladu na foto by postacovali byt zapojene kontakty 1, 4, 5, 6. Kontakt 1 celkom vlavo. Ale ktore konkretne kabliky to su je tazko povedat. A este otazka, je to telefonna linka alebo normalna LAN siet?
Odpovedať
Profilova fotka
@epto je to už jestvujuca zásuvka v byte, druhý koniec neviem vôbec kde ústi 😏je to telefónna linka, veľká vďaka za pomoc, s takým zapojením a farbami som sa ešte nestretol.
Odpovedať
@222monka222 tym, ze je to telefonna linka, bude to DSL pripojenie a vtedy su iba dva droty "zive", zapajaju sa na stredne kontakty 4 a 5. Zive droty sa daju najst multimetrom (odmera sa napatie) alebo kontaktovat poskytovatela, ktory to pride zapojit. Ak ste v bytovke, moze byt viac drotov zivych, ak mate priechodziu zasuvku ku susedom. https://cromwell-intl.com/technical/dsl/ na konci clanku, farebne nakreslene ako sa standartne zapaja, ale skutocnost moze byt ina. Odporucam toho technika od poskytovatela.
Odpovedať
Profilova fotka
@epto velka vdaka za rady a ochotu, zavolam toho technika 🙂 vsetko dobre prajem
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?