Záložný zdroj Sinus Pro 500

Prosím, poradíte mi niekto? Máte niekto záložný zdroj Sinus Pro 500, Volt Polska? Zdroj veľmi často spúšťa ventilátor. Či sa v peci na tuhé palivo kúri, alebo nekúri stále spúšťa ventilátor. Ďakujem za odpoveď
Odpovedať
keď spúšťa ventilátor, tak poväčšine dobíja baterku.. treba skontrolovať funkcionalitu, či zdroj funguje, či nie je vadná baterka...
Odpovedať
@mattyrv všetko funguje v poriadku. Skúšal som vypnúť elektrinu, ide normálne zo zdroja. Viem, že vtedy dobíja batériu. Ale na batérií je, že je úplne nabitá a stále ho spúšťa. Asi dvakrát do minúty a trvá to možno 2 sekundy. Tak sa len chcem ubezpečiť, že je to ok. Mám ho pustený 4 dni
Odpovedať
@highlighter88 bo vypnuti siete a naslednom zapnuti by malo dobit bateriu, ak je uz nabite tak by nemal hucat.. ak huci aj vtedy treba skusit inu bateriu.. neviem, ci si daval novu alebo nejaku pouzivanu... on huci vyslovene len ak dobija alebo je pod vacsou zatazou.. este mozes multimetrom premerat voltaz baterie
Odpovedať
@highlighter88 Akú tam máš záložnú batériu??? Ja som mal podobný problém,ale teraz tam mám auto-akumulátor a zál. zdroj funguje bez problému.. Kolíše napätie akumulátora-stráca kapacitu.. 😉
Odpovedať
Ďakujem za odpovede. Batériu tam mám originál, priamo na to určenú. Predajca mi povedal, že je to napätím zo siete, preto stále spúšťa ventilátor. Je pod väčšou záťažou, preto to robí. NK robí to veľmi často. Dúfam, že je to bezpečné, keď nie sme doma. Nemalo by sa dúfam nič stať, keď to v kuse ide
Odpovedať
@highlighter88 "" Predajca mi povedal, že je to napätím zo siete, preto stále spúšťa ventilátor. Je pod väčšou záťažou, preto to robí."" No to čo povedal predajca sa mi veľmi nechce veriť 🤔 pretože si myslím že ak kolíše sieť, memôže až tak kolísať aby to spôsobovalo, pretože je tam stabilizátor, ktorý kompenzuje výkyvy napätia a stabilizuje zdroj..."Je to pod väčšou záťažou, preto to robí"" Ten NZ je predsa na nejaký "odber" stavaný a keď prekročí odber tak NZ zastaví-zablokuje,zareaguje predsa ochrana.. 😞
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?