Ventil na studenú vodu-vymena

Profilova fotka
Vedel by mi prosím niekto poradiť či je možné zmeniť ventil (batériu) v kuchyni, ktorý je len na studenú vodu na aj na studenú aj teplú? Čiže na klasickú batériu s tým že bude nainštalovaný ohrievač na ohrev vody. Batéria je teraz nástenná. Je to prosím možné? Vďaka. Prikladám foto typu batérie ktorá je tam teraz. Vdaka
Odpovedať
Profilova fotka
Áno. Doporučiť však zo skúseností neviem. skúste tu https://dodomacnosti.sk/prietokove-oh...
Odpovedať
Profilova fotka
@wyrky Ďakujem pekne 😉
Odpovedať
@nicicka Správu máš v pošte..
Odpovedať
Profilova fotka
@nicicka je to mozne, ale doporucujem pouzit tlakovy ohrievac (bud na stene alebo v skrinke), nie beztlakovy (jedine ze je to na umytie ruk kvoli hygiene-nic viac. Voda tecie cicerkom). Fotka miesta instalacie by pomohla... http://www.eliz.sk/sk/produkty/prieto... Pozor si treba dat hlavne na dimenzovanie pripojenia elektriny, v starsich domoch je lepsie pouzit napr. slabsie Tatramaty (tam ma vykon spiralka len 1500W namiesto 3000W). Dobri vyrobcovia tlakovych: Eliz, Drazice, tatramat.
Odpovedať
Profilova fotka
@mgx ďakujem krásne 😉
Odpovedať
Boha Vášho ,ako môže ventil s jedným vyvodom fungovať aj na teplú a aj na studenú vodu...?
Odpovedať
@daralbajda ..cez prietokový bez problémov...z hl. ide do baterie priebežne a z neho je hadicou napojený prietokový no a z prietokového ide do batérie už teplá voda...Musí byť k tomu ale špec. batéria iba s jedným prívodom..ale ver mi dá sa ... 🙂
Odpovedať
@technik007 veď viem,ale to musí byť páková batéria a musí mať 2 prívody.Ano sú beztlakove prietokové orievace a k tomu batérie ale sú pákové...čo ju zavadzate..veď ma obyčajný výtokový ventil s jedným vytokom...takých prietokovych som čosi namontoval.tlakovych a beztlakovych...ale musí mať batéria 2 privody ,nie jeden ako na fotke...
Odpovedať
@daralbajda ...no neviem skade to máš že "musí" byť páková batéria a tam ozaj musia byť 2 vývody, ale keď IDE priebežne studená voda cez ventil a zboku má vývod na prietokový a cez prietokový sa Ti predsa vrati už ohriata vody do batérie a tak sa zmieša... Čo nie je v poriadku?? Na to ale má byť špec. batéria na tento účel... Ja ju nezávadzam, pretože ak pôjdem na chatu ku kamarátovi tak Ti to odfotím... Má tam prietokový čo aj reklamujú /nastavíš si stupeň ohrevu digitálne/ a cez neho ide do batérie teplá ako aj studená...Čo nemáš jasno?? 🤔
Odpovedať
@technik007 áno ,ale má pevné nastavenie na zmiešavacie inde ,..
Odpovedať
@technik007 " na to musí byť špeciálna batéria" ..myslíš že je to tá čo je na foto? Ako uvádza že ju tam má?
Odpovedať
@daralbajda ..no tá určite 😒 ..z 1 1/2 trubky pôjde studená a z 2 1/2 pôjde teplá a tak sa bude miešať teplá+ studená voda bez prietokového.. 😄
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@daralbajda myslim ze veduca nemyslela, ze tam ma mat tuto jednu ''povodnu" bateriu, len ze privod vody vyzera takto, ze je tam skratka v stene 1/2coll nastenka kde ma aktualne tuto bateriu a asi by chcela aj teplu vodu. Vtedy je lepsie dat nastenny UP ohrievac tatramat, ten to ma vyriesene celkom dobre a spirala prezije aj postarsie rozvody s vykonom 1500W. Na fotke instalacia, kde rozvod bol dole a veduca to chcela mat upratane v skrinke.
Odpovedať
@mgx sa mi páči tvoj výraz "vedúca"... Čo, tiež máš ženu co rada komanduje..?
Odpovedať
Profilova fotka
@daralbajda nie, zena vie ako co chce (a casto aj preco to tak chce) a to je spravne 🙂. Pan domaci casto len rozhutuje ako by to mohlo byt a ty stojis a cakas 🙂. Ked po polhodine vydumovania spravis tak ako je to v 99% spravne, tak ti povie ze si to tak nepredstavoval a chce to prerobit. Ale ako nepovie 🙂
Odpovedať
@mgx ja zas myslím že žena nevie ako to chce , len špekuluje a kruti ..gazda aspon povie rozhodné slovo...,
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?