Stykač na HDO, rada...

ahojte. Chcem vediet, aky stykac je lepsi na rod. dom na ovladanie kurenia. Spinaci, alebo rozpinaci? 20 hodin je nizka tarifa, 4 hodiny vysoka. Moj nazor je pouzit rozpinaci, aby nemal teda ziadny odber, cez cievku pojde prud len pocas 4 hodin v case vysece. Alebo ma byt stale zapnuty a v case vysece ho HDO vypne? @merak @technik007 @insed @duzu
Odpovedať
@mahatma76 ved HDO signal sa riesi Stalou fazou na stykac a pri vysokej tarife ti na cievku dava 0 lak. A tak ti potom stikac spina a rozopina podla toho aky kupis. Cievka ma minimalny odber pocas vysokej tarify a to je nic.
Odpovedať
@gkrivanek " A tak ti potom stikac spina a rozopina podla toho aky kupis." Už si kupoval niekedy stykač?? ;-) alebo vieš ako funguje?? :-|
Odpovedať
@technik007 samozrejme bezne ich pouzivam. Neviem kde vidis v tom ty problem.
Odpovedať
https://www.google.sk/url?sa=i&source...
Odpovedať
@gkrivanek Ešte raz:::" A tak ti potom stikac spina a rozopina podla toho aky kupis." Tak si to prečítaj po sebe čo píšeš.. ;-)
Odpovedať
@technik007 riesis blbosti so slovickami Stykac zapina ,ale bud rozopina alebo spina kontakt to je logicke.
Odpovedať
@mahatma76 SSE distribucka dava hodiny, pod ktore ti vedla hl.istica namontuju rovno rele tusim16A. To je ovladane priamo signalom z hodin, tzn. pre Teba spravia neplombovany bezpotencialovy kontakt, ktory uzi ako chces. Staci na to jednotarif rozvadzac. Vedla toho rele das este B2 istic, do ktoreho posles fazu z hl. istica a mas riadiacu fazu pre stykac v kotli a nemusis kupovat nic.
Odpovedať
@kejsix robia to aj pri smart hodinach? Lebo mne len O lak ide od hodin do domoveho rozvadzaca a potom som to vyriesil stykacom.
Odpovedať
@gkrivanek ""stikac spina a rozopina podla toho aky kupis"" tak to napíš poriadne / mne to nemusíš/ ale taký čo prídu do predajne a budú si pýtať stykač čo iba rozopína alebo spína a budú sa pozerať na neho ako na p...a..Nič viac nič menej ;-)
Odpovedať
@technik007 o com pises ved mas aj taky aj taky,podla toho aky chces. Podla poziadavky zariadenia. Ten hore je taky co 1-2 3-4 5-6 spina a 7-8 rozopina kontakt Potom su co 1x spina 1x rozopina A v predajni bude prve co sa spytaju ako ma spinat! Napisal som to dobre ale je to jedno riesis koko..ny
Odpovedať
@gkrivanek No keď to píšeš Ty tak je to ok... x-) :-x
Odpovedať
@technik007 :)
Odpovedať
Článok sa načítava...
@mahatma76 to záleží od toho čo napája ,ako píše @gkrivanek , ak napr. kotol, TC, droty , či foliu musí i chrániť,a musí mať oba kontakty pri poruche ho musí zhodiť cez rozpínací,zapína ho signál HDO cez spínací, dnes je priamo v elektromery a naviac už inteligentný vieš sa naň pripojiť cez net , tak isto ako distribútor a spätne môžeš všetko kontrolovať, meria aktuálnu spotrebu vo VT i NT, existuje stykač i bez odberu aj ked je zopnutý
Odpovedať
Profilova fotka
@mahatma76 tak stýkač sa volá stýkač preto, lebo stýka, teda spína
Odpovedať
@merak potom prečo predávajú stýkače aj s rozpinacimi kontaktmi?
Odpovedať
Elektromer je ešte starý a napájať sa cez stýkače budú elektrické konvektory. Preto som uvažoval rizpinaci stýkač, lebo 20 hod.bude napájať konvektory, tak v kľúčovej pozícii bude zapnutý bez odberu
Odpovedať
@gkrivanek hej, ale neviem či všade
Odpovedať
Profilova fotka
@mahatma76 riešiš nezmysly, nepodstatné zanedbateľné. To, že necháš nabíjačku na notebook celú noc v zásuvke ti spotrebuje za tých 8 hodín toľko koľko ten "stýkač" za celý rok. a keby to bolo aj 30 hodín v zásuvke, stále je to zanedbateľné.
Odpovedať
@mahatma76 @merak /prepáč ale nedalo mi ;-) / No prečo asi predávajú stykače aj s rozpínacími kontaktmi ??? ;-) "Mali vo výrobe veľa kontaktov tak ich tam dali :-|"" Keby si bol elektrikár tak vieš načo sú rozpínacie kontakty v stykači ;-) Tak ako píše @dominik_galaba že budeš mať stykač vzopnutý odber je zanedbateľný.. ;-)
Odpovedať
@mahatma76 ked už tak šetríš vymeň ho s nízkou spotrebou pozri na www.abb.cz tam sú s ročnou spotrebou od 0-50kWh to sa mi neoplatí kupovať nový pokiaľ je funkčný pôvodný, ten má spotrebu 70kWh/rok -7Eur, kedy sa mi vráti cena nového?
Odpovedať
@duzu Spotreba 0-50KWh??? :-|
Odpovedať
@technik007 pozri tam tabuľku
Odpovedať
@technik007 https://library.e.abb.com/public/afbe...
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?