Skryté ukotvenie zavesnej WC misy- skusenosti s montážou a užívaním

Pozdravujem vás. Poprosím o skúsenosti s montážou závesneho WC so skrytou montážou. Inštalatéri asi vedia, o čo sa jedná. Je to závesná WC misa , ktorá sa ukotvuje fixačnou sadou na imbusový kľúč. Je to podľa vás dobrý patent, je to lepšie riešenie, ako to čo bolo vymyslené na začiatku, t.z. ukotvenie a dotiahnutie maticou? Poprosím aj o skúsenosti od tých, ktorí takéto WC misy majú (je to zavesná WC misa bez viditeľných otvorov po obvode), či sú stabilné, či sa nehýbu, a či sú s tým spokojní.
Odpovedať
Montoval som raz a povedal som nikdy viac...
Odpovedať
Profilova fotka
Držať drží ale montáž je boj o nervy a celkovo tieto záchody sú problematické čo sa týka nejakých prípadných opráv takže by som to asi ešte zvážil
Odpovedať
@delfabo Ako to myslíš? Veď teraz už máš väčšinu wc mís na takýto štýl tak asi keby to bol taký problém tak by si to ľudia nedávali. Veď pri montáži sa musí myslieť na to, že budúcnosti by sa mohlo niečo pokaziť a bude potrebné sa k tomu dostať
Odpovedať
Mame ju doma od IS Tesi. Je to Aquablade. Montovali ju nam a neviem o tom ze by bol problem. Drzi v pohode uz 3r. Momentalne sa stavia dom a tam su v plane tiez 2ks Tesi.... dufam bude vsetko ok.
Odpovedať
@otam81 máme doma už takmer rok, absolútne bez problémov. Montovalo sa to o čosi ťažšie ako priznané šróby ale v pohode... montuj pomaly a s rozvahou radšej si všetko 2x prezri aby si s misou nemusel šermovať hore dole a zmákneš to. nám sa nič nepovoľuje (zachytil som kdesi podobný problém) povedal by som že skôr naopak, na byte kde sme predtým bývali boli priznané šróby a tie trebalo každú chvíľu doťahovať 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
montoval som asi 5x a povedal som 5x nikdy viac ;). tento skryty system co mas ty je najdebilnejsi, Villeroy&Boch to potom inovoval aktualne ->Supra3. Pozor na tie skrutky, lozko je z plastu a ak to dotiahnes ak su v zlej polohe-> kupujes nove. Original 50e. Nahrada sa vola Fischer WB9N https://www.amazon.de/FISCHER-Spezial... K montazi, je lepsie ak su tam dvaja, jeden pritlaca misu k stene a druhy skrutkuje zospodu. Prajem prijemny zazitok :)
Odpovedať
@otam81 montoval som to u nas v dome 2 kusy ,pomohlo by ak si vies svojvolne vyklbit ruky v mieste zapastia :-) proste mozntaz bola pakaren , kedze som to robil prvy krat v zivote . Ale drzi to dobre uz treti rok .
Odpovedať
Montovali sme 2ks. v dome. Prvý kus montoval muž na 4x musel nakoniec kúpiť náhrade kotvenie (to čo máte na 2fotke). Nervy mal veľké... Keď prišli náhradné diely na prvý šup za 15min osadený záchod, rovnako aj druhý na poschodí... (Zatiaľ len pár mesiacov ale sedí dobre zn. Roca Gap)
Odpovedať
@otam81: ešte doplním, že to moje skryté zavesenie sa doťahovalo cez otvory na osadenie wc sedáku, nie odspodu 🙂
Odpovedať
@otam81 tento sposob sa mi zdal najlepsi pokial sa jedna o skryte ukotvenie. Nikdy ziadna reklamacia. Hlavne si nechajte kluce koli vymene wc!
Odpovedať
@otam81 my mame 2 take, montoval som 3. da sa to. len u nas sa to montovalo zhora, cez tie diery, kde sa uchyava misa, takze ziadne vykrucanie ruk. Len ako pisu, vsetko treba 3x premerat aby to sedelo, lebo je to najlepsie ked sa to nahodi na 1. raz. (ale jednu som zhadzoval a daval nanovo a tiez v pohode)
Odpovedať
@mgx montoval som dva obidva sam a pri obidvoch som pixxval... Ale zavit som pokazil len pri jednom, co je polovicny uspech, nastastie mi poslali po prvom pokazenom jednu sadu navyse, takze keby montujem dalsi zas ho mozem pokazit :-D
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
😄 😄 😄 asi nenapisem nic nove ked sa pridam k tomu, ze je to na nervy. ked sa to nepodari na prvy krat tak este horsie, my sme nastastie nemuseli nic nakoniec doobjednat ale keby to mam nahadzovat znova tak radsej niekomu zaplatim 😬
Odpovedať
Ahoj, uz som to tu kdesi pisal. Kupil som pred casom v Bauhaus WC Misu ich vlastnej znacky Camargue. Kto to vyraba sa nikdy nedozviem. Model San Francisco myslim, ako bonus je rimless. S cenou okolo 110€ išlo o najlacnejsiu WC misu s plynm tvarom. Mam dve, na rovnakych Geberit splachovacoch. Srobovaci mechanizmus je od Fischeru. Treba si velmi presne vymerat tie kovove koliky do ktoych sa to osadza, dotahuje sa to racnou zo spodu. Montaz mi neprisla az taka zlozita. Horsie je, ze kym jedno WC sa od namontovania nepohlo, to druhe, dokonca menej pouzivane, sa po kratkom case rozvrzga. Uz som to mal dva krat odmontovane a nanovo nasadene. Chvilu je pokoj a potom zase.
Odpovedať
@mgx Šéf objednal misu a pozerám, nevidím diery na skrutky. No nazdar... a potom že Villeroy&Boch - cez sedátko - mi padol kameň zo srdca... :-D
Odpovedať
https://youtu.be/knE05PwHoO8
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Zdravím mám wc JIKA MIO-N RIMLESS skrytá montáž skrutky s ktorými sa to zospodu doťahuje sú zrejme plastové ak doťahujem na konci otočím kľúčom pól otáčky povolím a kľúč sa vráti o pol otáčky naspäť WC sa odťahuje od obkladu a vŕzga pri zaťažení Kamarátovi vodár nevložil medzi wc a obklad penovú vložku a wc mu nevŕzga. Ako by ste mi poradili vyriešiť problém s vŕzganím a miernym odťahovaním WC od steny? zmeniť skrutky skrytej montáže alebo odstrániť penovú podložku? Ďakujem
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?