Renovacia parkiet

Ahojte, chcem sa poradiť. Renovovali sme pôvodne parkety, kde sme museli jeden úsek doložiť novými. Avšak odtieň sa nezhoduje nakoľko tie pôvodne sú vyťahané od slnka. Parkety sú nalakované ale stále je vidieť odskok. Máte nejaký tip ako zjednotit tieto odtiene ? Budem veľmi vďačná.
Odpovedať
mne napada len ich niecim natriet, aby sa to nejak zjednotilo. ale to len taky moj lajcky nazor. isto sa tu najdu vacsi odbornici.
Odpovedať
@jaro_67 no len čim, aby to malo výsledný efekt.
Odpovedať
Alebo cele rozhodit a tie nove zamiesat po jednej kade tade..tak sa strati ten rozdiel lebo nebudu vsetky na jednom mieste
Odpovedať
No my máme podobný problém. Na dome máme poctive dile nalakované 5x lodným lakom. Zbrúsiť sa nedá. Keď sme dali preč staré koberce, pod nimy boli dile svetlé a okolo stmavnute. No, googlila som vsetko mozne, ale nič som nenašla. Chcela som nejaký lak s pigmentom aby ten kontrast nebol taký veľky, ale nič som nenašla. Tak pôjdu koberce späť a kde nebudú snaď časom stmavnú tiež.
Odpovedať
@lea445 a to vam nenamorili tie parkety len nalakovali?
Odpovedať
@zuzana838 niee len sa to nalakovalo...a teraz nevieme čo s tym..
Odpovedať
@zombie takže ine riešenie ste nenašli ? 😞
Odpovedať
@lea445 zbrusit vsetky a zjednotit odtiem namorenim a potom nalakovat
Odpovedať
@lea445 tiez si myslim,ze nakomplet zbrusit,namorit a nalakovat.
Odpovedať
No to mi pride ako rozumnejsia moznost, nez to, ze by sa to malo cele rozoberat a niekam tie nove zapatrosit. Ono by ich tam bolo vidno tak ci tak a mozno by ti este viacej bili do oci.
Odpovedať
@zuzana838 obi zbrusené boli. Chcem sa opýtať a máte aj nejakú skúsenosť čim ich namoriť?
Odpovedať
@lea445 Nie. Žiaľ. Dáme koberce a snáď časom stmavnú. Je to chalupa a drevo je suché a v perfektnom stave. Nevadí.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@lea445 no nam to robil pan,ktory sa tomu venuje dlhe roky,tak zial neviem ake nam daval moridlo. Len sme sa dohodli aku chceme vyslednu farbu a zbrusil stare(mali sme tiez vyblednute,znicene) zbrusil,namoril,nalakoval a su ako nove 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
Skoda toho, ze to nejde nejak vymysliet, teda tak aby to nebolo casovo narocne a tak dalej. Ja zboznujem parkety, tak mi je zakazdym luto, ked su schovane pod kobercami, ale zase chapem, preco to takto chces spravit.
Odpovedať
@lea445 tak to si ja netrufam povedat ani. najlepsie sa nejakych majstrov na to popytat, co robievaju s takymito vecami.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?